Olomoucko se stěhuje do Prostějova! Kvůli hale

Velkou novinku hlásí BK Olomoucko. To se po pěti sezonách musí rozloučit s olomouckou Čajkarénou, a to kvůli stále přísnějším požadavkům elitních soutěží na vybavení sportovišť. Od příštího ligového ročníku tak bude mít hanácký tým svou domácí palubovku v hale prostějovského Sportcentra DDM.

„Zápasy v Čajkaréně byly pro nás skvělé, zažili jsme skvělou atmosféru ve vyprodané hale, získali bronzovou medaili. Ve městě se podařilo rozpoutat basketbalovou euforii. Na druhou stranu je třeba přiznat, že Čajkaréna je špičková tělocvična, ale není to sportovní hala a požadavky na zázemí jsou stále přísnější. Nejvyšší soutěž by se v ní dál hrát nedala. To je důvod přesunu do Prostějova. Není to daleko, zůstáváme basketbalovým reprezentantem Olomouckého kraje. Věřím, že i fanoušci z Olomouce si za námi cestu najdou,” uvedl prezident BK Olomoucko Libor Špunda.

Hala Sportcentra DDM splňuje všechny podmínky pro účast v Maxa NBL i v evropských soutěžích. Basketbalisté nepůjdou do neznámého prostředí. V Prostějově i v minulé sezoně občas trénovali a na tamní palubovce odehráli také zápasy Severoevropské ligy. „Právě tyto duely potvrdily, že v Prostějově mají lidi basketbal rádi. Hala byla opakovaně plná. Třeba atmosféra při zápase s Iraklisem Soluň byla fantastická. Věřím, že nás budou fanoušci podporovat i v další sezoně,” přeje si Špunda, podle něhož se přesun povedl i díky prostějovské radnici. „Je na místě ocenit vstřícnost primátora Františka Jury a náměstka Miloše Sklenky, kteří nás v naší snaze udržet elitní basketbal v regionu, podpořili. Potvrzuje se, že Prostějov je opravdu město sportu, naše jednání to dokázala.”

Čajkaréna ovšem o vrcholový basketbal zcela nepřijde. V rámci úspěšně nastartované spolupráce s většinou krajských klubů tým Maxa NBL jedná o možnosti odehrát v Olomouci některé ligové nebo pohárové střetnutí. „Moc si vážíme dlouhodobé podpory příznivců, proto se budeme snažit, abychom mohli některé zajímavé zápasy odehrát na místě, které bylo několik let naším domovem,” prohlásil Špunda.

„Jako zajímavý benefit vnímáme skutečnost, že naše přesídlení uvolní v Čajkaréně prostor pro sportování mládeže, která se potýká s nedostatkem hal,” dodal prezident Olomoucka. 

Autor: Redakce NBL
Reklama
Superhrdina