Derby severu bude mít dobročinný duch
Poslední severské derby dlouhodobé části Maxa NBL bude mít v sobotu na děčínské palubovce speciální nádech. Jeho výtěžek bude věnován na pomoc Jiřímu Čepkovi a malému Sebíkovi, kteří čelí vážným zdravotním komplikacím.
Jiří bojuje s Friedreichovou ataxií, vzácným onemocněním, které postupně omezuje pohyb a každodenní fungování a vyžaduje celodenní péči. Sebík se od narození potýká s vážnými vrozenými vadami, které ovlivňují jeho vývoj a vyžadují dlouhodobou léčbu a intenzivní rehabilitace. Válečnické společenství tak bude v rámci duelu 14. kola A1 společně přispívat ke zlepšení kvality života této dvojice.
Přispěvatelé se do charity můžou zapojit řadou způsobů, mezi něž patří zakoupení speciálního trička pro derby El Nordico, příspěvek na transparentní účet Nadačního fondu Válečníků, koupení vstupenky na derby, vhození vratného kelímku do speciálního boxu „Dej koš a pomáhej“ či účast v dražbě unikátních zápasových dresů, kdy vyvolávací cena každého bude 1000 korun a proběhne na facebooku děčínského klubu.
„Nadační fond Válečníků se stal oblíbenou součástí nás všech a my si toho nesmírně vážíme. Tentokrát v rámci derby pomůžeme hned dvěma lidem. Jirku moc dobře znáte, protože ho vídáte na téměř každém utkání a jeho životní příběh je opravdu silný. Druhým, komu pomůžeme, je malý Sebík, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou, a my mu chceme alespoň trochu usnadnit jeho život. Věříme, že se opět podaří vybrat spoustu peněz a každého z nás bude hřát pocit, že sport, který tolik milujeme, dokáže i pomáhat,” uvedl k celé akci Jakub Houška, jedna z největších osobností děčínského klubu, bývalý reprezentant, kouč klubové mládeže a také otec současného rozehrávače Armexanů Marka.









