Dotlačí Hanáci doma Novou huť do bitvy o všechno?
Na Hané se dnes večer může rozhodnout o posledním letošním čtvrtfinalistovi Maxa NBL. Může se jím stát NH Ostrava, která vypravuje i fanouškovský autobus, pokud líp zvládne i druhý duel předkola play-off (18:00) proti domácímu Olomoucku.
Po úvodním zápase ale dobře ví, že ji čeká velmi tuhý odpor protivníka, který mohl uspět už v Ostravě. Tam si Hanáci pomohli 34 body zpod koše, což při 77 nastřílených bodech byla pro NH víc než přijatelná porce, a po dlouhodobé části sezony nejděravější obrany ligy se tak na tento aspekt hry musí hodně zaměřit, stejně jako na útočný doskok soupeře.
Olomoucko bude na druhé straně potřebovat přistřihnout křídla ostravskému veteránovi Palyzovi, který jej ve středu zasypal 27 body. Hlavně díky němu a dalšímu snajprovi Michalu Svobodovi měla Ostrava skvělou bilanci trojek (26/12) a to kouč Musil nebude chtít na domácí půdě opakovat.
Po postupu Písku z druhého souboje předkola je jasné, že ať už uspěje Ostrava, či Olomoucko, bude je ve čtvrtfinále čekat obhájce trofeje z Nymburka.
BK OLOMOUCKO - NH OSTRAVA
Stav série: 0-1
Výsledek Utkání 1: 77-81
Kurzy Chance na výhru: 1,48 - 2,88
Absence Ostravy: zřejmě nadále guard Greer
Matěj Musil (kouč BK Olomoucko): „Hned první zápas ukázal, že to bude velmi vyrovnaná série. Myslím, že pro nás mohla rozhodnout jedna trefená střela navíc v poslední čtvrtině, která se nám bohužel nepovedla. Měnit celý systém teď nebudeme, musíme se poučit z některých detailů, zejména na obranné půlce. Pro to, abychom se vrátili zpět na Tatran, musíme, lidově řečeno, čtyřicet minut jezdit po zadku a žrát palubovku. Nic jiného již od hráčů v play-off neočekávám.”
Norbert Kalabiška (asistent NH Ostrava): „Hráli jsme po dlouhé době s energií a přineslo to kýžené ovoce v podobě úspěšného výsledku. Splnili jsme taktické úkoly a v kombinaci s energií jsme vyhráli. Máme velmi kvalitní hráče, i když nejsme momentálně komplet. Musíme zůstat nadále disciplinovaní a mít v hlavě to, co nás může čekat v Olomouci. Připravujeme se na možné změny v taktice či energii a věříme, že zápas dotáhneme v pátek do vítězného konce. Chceme také poděkovat za energii lidem, kteří nás ve středu hnali za prvním bodem v sérii.”









