Vyhledávaní

Vrátí se Pandy do série? Zvedne se Děčín?

PREVIEW ZÁPASŮ 3 A 4 ČTVRTFINÁLE Dvě bitvy číslo 3 a jeden duel číslo 4 servíruje ve čtvrtfinálové fázi čtvrteční program play-off, který startuje kompletně v 18 hodin. Na stanici ČT Sport se představí za stavu 1-2 na utkání domácí Opava proti hostům z Děčína, kteří mají po středečním debaklu co napravovat. Do třetího utkání jde na pražské Folimance mistr z Nymburka a také ambiciózní svitavští Tuři v Ústí, které doma za stavu 0-2 už stojí takřka zády ke zdi a i v oslabení se musí pokusit proměnit výhodu domácího prostředí.

Opavský hurikán a Olomoucko expres do semifinále!

VIDEOECHO ZÁPASŮ 3 A 4 ČTVRTFINÁLE BK Olomoucko si další nastřílenou stovkou došlo na pardubické palubovce bez větších problémů pro čtvrtou výhru ve čtvrtfinálové sérii a zapsalo tak první postup v play-off v krátkých dějinách klubu. To Opava na domácí půdě teprve snížila na 1-2, když Děčín doslova smetla z palubovky. Tato série pokračuje dnes v Opavě, opět od 18 hodin.

Švrdlík: Nevím, jak na ně. Palyza: Díky, profesore

S LUKÁŠEM PALYZOU A KAMILEM ŠVRDLÍKEM Mohla to být hodně dramatická série, ale aktuálně to v souboji mezi Pardubicemi a Olomouckem vypadá na jednoznačnou záležitost Hanáků, kteří po veleobratu ve třetím duelu na půdě soupeře z minus 16 na plus 22 vedou 3-0 a schází jim už jen poslední krok. Ten mohou udělat už dnes od 18 hodin, opět na pardubické Dašické. Ostrostřelec hostů Lukáš Palyza však jakékoli předčasné nadšení důrazně chladí.

Pardubice proti konci, Opava o první

PREVIEW STŘEDY V NBL Pod velkým tlakem budou dnes od 18 hodin na domácích palubovkách hráči Pardubic a Opavy. Beksa ve čtvrtfinále za stavu 0-3 hraje proti konci sezony se stále lepší ofenzivní mašinou Olomoucka a Slezané budou po dvou porážkách v Děčíně hrát o klíčovou první výhru v sérii.

Ničitel Dunans řídil krádež na Dašické

VIDEOECHO ZÁPASU 3 ČTVRTFINÁLE Těch sedm a půl minut třetího čtvrtfinále si domácí pardubický tým musel připadat jako ve zlém snu… Poté, co téměř dokonalou hrou s brejky, útočnými doskoky, pick-and-rolly a nájezdy do koše na jedné straně a maximálním nasazením při obraně vlastní obruče vyšplhal za prvních 9 minut do vedení 28-12, kdy navíc na nule udržel pomocí festivalu přebírání ostrostřelce Palyzu, se jeho trhák v mžiku zhroutil jako domeček z karet.

O tom, co všechno Beksa musí stopnout. Dnes!

S ONDŘEJEM KOHOUTEM Už takřka zády ke zdi stojí před čtvrtfinálovým Zápasem 3 (dnes v 18:00 v Pardubicích) na domácí půdě tým Beksy, který si z palubovky Olomoucka přivezl dvě porážky, přičemž v druhé půli Zápasu 2 už ve skore ztrácel dvacet bodů. Co především se na hřišti rivala Východočechům nedařilo?

Hru Turů s ohněm uhasil až zelenáč Kovář

ECHO ZÁPASŮ 2 ČTVRTFINÁLE Velikonoční pondělí přineslo vedení už 2-0 na zápasy ve čtvrtfinálových sériích Nymburku i Svitavám. Zatímco obhájce trofeje to měl ve druhém domácím utkání při ještě omezenější sestavě Sov snadnější, Turům před vlastními fanoušky nestačilo ke klidu ani vedení o 21 v polovině třetí čtvrtiny, protože Pandy se nikdy nevzdávají.

Bral, co mu Pandy dávaly. A ničil odevšad

S ROMANEM MARKEM Využíval vše, co mu ústecký defenzivní systém v danou chvíli nabízel. A protože si umí poradit jak daleko za obloukem, tak v podkošové mlýnici, využíval nabídek plnými hrstmi. První čtvrtfinále člen nejlepší pětky ligy Roman Marko orámoval čísly, jež k jeho ocenění náleží – 23 body, 12 asistencemi a trojkami 9/5. Playmaker Turů toho musel zvládnout opravdu hodně, aby svůj favorizovaný tým dotlačil na domácí půdě k první 12bodové výhře.

Hvězdná Tůmova šichta. "Dončič - můj vzor"

S JAKUBEM TŮMOU PO JEHO ŽIVOTNÍM Může se to zdát trochu divné vystřihnout kariérní zápas mezi muži, když skončí porážkou, při „ulétlém“ závěru navíc až příliš krutou. Dvacetiletý obojživelný guard Jakub Tůma však své osekané soví letce těžko mohl dát víc. Vysázel 23 bodů, z toho 21 už po 28 minutách, trefil všechny tři trojky, všechny čtyři dvojky i všech šest šestek. Doručil i 6 asistencí, získal na sebe 8 faulů a hlavně – ani na jednu jedinou sekundu nepoznal úlevu při odpočinku na lavičce! Na palubovce mistra z toho v prvním čtvrtfinále vypadl jeho top výkon za dva roky v Kooperativa NBL – v bodech i užitečnosti (29).

Autrey a Marko rozsvítili nedělní noc

VIDEOECHO NEDĚLE V NBL Lamb Autrey a Roman Marko se stali králi nedělního play-off večera a Jakub Tůma jeho poraženým hrdinou. Americký Válečník dovedl i ve druhém čtvrtfinále na domácí půdě svůj tým k vítězství nad Opavou a tím i ke slibnému vedení 2-0 v sérii. Slovenský pick-and-rollový virtuos a tentokrát i krajně nebezpečný obloukový snajpr ve čtvrté čtvrtině zlomil oslabené, přesto dlouho mimořádně odolné Pandy, což vyznačilo první čtvrtfinálovou výhru Turů. A celých 40 minut točící mladá puška z pražských Nuslí řídila nečekaně silný soví odpor na palubovce Nymburka, kde se mistr k prvnímu úspěchu proti oslabeným hostům definitivně prosadil až závěrečnou 20bodovou smrští dua Hruban - Vyoral.