NH vyplenila Hanou. Čeká ji Nymburk
Ostravané ve třetí čtvrtině definitivně pláchli domácímu Olomoucku a po dominantním výkonu ovládli druhý duel předkola play-off (71-102), takže už po dvou zápasech mají jistotu postupu do čtvrtfinále. V něm je ovšem nečeká nikdo jiný než obhájce trofeje z Nymburka. Olomoucko po nesnadné sezoně lemované zraněními zahraničních opor končí na devátém místě.
NH, která ani jednou neprohrávala, se utrhla už na startu z podkošových operací (0-8) a i po dorovnání skore z rukou Autreyho se Šiškou získala nové mírní vedení, které se po dvou trojkách ve střední části druhé čtvrtiny rozrostlo až na tucet bodů a ve střední fázi třetího dějství už patnáctibodový odstup signalizoval blížící se konec sezony pro domácí celek, který už pak neměl nejmenší šanci na jakoukoli dramatizaci.
Vítězové (nadále bez Greera) se opřeli o kvintet Heinzl (20+9 doskoků), Cole (19), Michal Svoboda, Palyza (po 16) a Cato (13). Byli přesnější z pole (v procentech 41-53), dali víc trojek (5-10) i šestek (14-26) a také méně ztráceli (15-9). Za domácí korigovali Autrey (15), Andre (13) a Goga (11).
Matěj Musil (kouč BK Olomoucko): „S průběhem utkání nemůžu být spokojený. Rozhodovalo se až v první části druhého poločasu, i v tom prvním jsme ale zaostávali a prakticky pořád prohrávali. Vyřazení bolí, ale musíme to vzít, Ostrava byla lepší. V závěru jsem už prostřídal sestavu, šanci dostali mladí kluci. Byla to pro ně dobrá zkušenost.”
Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „První poločase nebyl vůbec snadný, jak by mohlo naznačovat konečné skore. Rozhodla až třetí čtvrtina a její závěr, kdy se z půlky trefil Lukáš Palyza. To byl hřebíček a na domácích hráčích pak bylo vidět, že už nemají síly na obrat. Mám radost, že se nám vrátil po zranění Mikuláš Čank a že jsme postoupili ve dvou zápasech. Teď se budeme chystat na Nymburk, uvidíme, jak se nám to podaří.”









