Nová huť koncovkou do vedení. Králem Palyza
Veterán Lukáš Palyza dál jako neohrožený bojovník tlačí Ostravu do čtvrtfinále. V úvodním souboji předkola play-off ji na domácí půdě 27 body včetně pěti trojek donesl k prvnímu vítěznému zářezu (81-77) proti Olomoucku, na jehož půdě bude série na dvě výhry pokračovat v pátek.
K utnutí 12zápasové temnoty ostravských porážek pomohli dvojciferným bodovým příspěvkem i Cole (19), Michal Svoboda (16) a Godwin (10+10 doskoků), rozehrávač Číž dodal 11 asistencí bez bez ztráty i bodu. Na straně NH, hrající bez guardů Greera s Čankem, byly trojky (12-6) a šestky (13-7). Za zpod koše (18-34) a z druhých šancí (11-18) lepší hosty se nejvíc činili Nelson (17), Kvapil (16) a Andre (13).
Ve vyrovnaném prvním poločase, kde se dění odehrávalo téměř bez ztrát, a rozdíl ve skore nebyl větší než 5 bodů, se nic zásadního nestalo. Domácí táhli shodně 13bodoví křídelníci Palyza a Michal Svoboda, kteří spolu snesli 6 z 8 týmových trojek. Jen čtyřtrojkové Hanáky, kteří měli trojnásobnou převahu zpod koše (6-18), bodově napájeli hlavně Kvapil (12) s Nelsonem (11).
Ve třetí čtvrtině pouze 15bodovou NH drželi jen Cole a Cato a Andre s Kvapilem a Gogou na přelomu třetí a čtvrté desítky získali Olomoucku šestibodové vedení. Pak ale Palyza se Svobodou spustili trojkami tažený obrat a do poslední minuty vstupovaly oba celky za remízy 75-75. Poté ale Godwin dunkem z druhé šance a dalším z pobídky Palyzy poslal domácí 18 sekund do konce na plus 4, aby po dvou úspěšných šestkách Hanáka Andreho stvrdil výhru NH Palyza dvěma trestnými zásahy.
Matěj Musil (kouč BK Olomoucko): „Utkání se mi nehodnotí dobře, ale padli jsme v koncovce. Ostrava si za tu snahu v posledních minutách výhru zasloužila a my jsme se našimi hloupými chybami připravili o vítězství.”
Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale máme za sebou teprve poločas. Ten druhý nás čeká v pátek. Všechny aspekty hry, co jsme si vytyčili, jsme splnili. Neztráceli jsme balony, trefovali jsme důležité střely. Jsem šťastný za kluky, dnes byla i pěkná atmosféra a výhru bereme.”









