Nymburk ničivou druhou půlí doplnil kvartet semifinalistů
Drtivým druhým poločasem, ovládnutým 62-27, si Nymburk na domácí palubovce v odvetném duelu čtvrtfinále Českého poháru s Brnem jasně řekl o parníkové vítězství (119-75), kterým bez problémů přetloukl desetibodovoou porážku zpod Špilberku a čeká ho tak semifinálový dvojduel s Opavou.
V bodově produktivní první čtvrtině hosté z Brna odolávali náporu domácích díky podkošové aktivitě i několika trojkám, když už se zapojil i nový americký playmaker Keyshaun Langley. Ofenzivně košatý zápas pokračoval i ve druhém dějství, kde se Nymburk trojkami utrhl na 11 bodů, Sehnal pak navýšil vedení na 17, ale zejména Langley dvěma trojkami ještě Brno vrátil na postupový poločasový výsledek (57-48).
Jeho nový tým držel hratelný výsledek už jen tři minuty druhé půle, ale za stavu 66-57 si vzal správu zápasu na starosti Rice, který devíti body odtáhl Nymburk v polovině této části na 77-57 a pak už jeho tým pádil k přesvědčivému vítězství.
Jeho lídrem byl Rice (32), následován Bohačíkem (17+6 asistencí), Hrubanem (13), Sehnalem (11), Shumatem (11+6 asistencí) a Rylichem (10). K dispozici ale ještě nebyl nový americký rozehrávač Tony Perkins. Za Brno (bez Kalua) Langley sklidil 15 bodů, Stráněl 13 a Jelínek 10. Nymburk dominoval zpod koše (46-30), z šestek (32-10), trojek (13-9) a z brejků (31-4), navíc méně ztrácel (14-25).
Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): „Dnes byla velmi dobrá energie. Ze začátku tam byla nervozita, protože všichni čekali, jestli to otočíme. Poslední dva dny jsme se bavili o tom, že je třeba přijít se správnou energií a bojovností. A to tam přesně bylo. nejen u hráčů na hřišti, ale i na lavičce. Všichni se podporovali. Přesně tohle si musíme přenést do dalších zápasů. Takový týmový duch nám pomůže zvládnout těžké momenty, které nás čekají. Snažíme se zlepšit komunikaci a soudržnost. A dnes se to projevilo, když spolu od začátku hráči více mluvili. O poločase jsme se snažili o to, aby se hráči uklidnili a že je třeba se soustředit na každý míč. udělali jsme nějaké menší úpravy a povedlo se lépe kombinovat sestavu a mít lepší matchupy. Třeba když měl Ondra Sehnal problém s fauly, dobře si vyhověli Jarda Bohačík s Jabarim Ricem. Boči mu pomáhal tvořit hru. Všichni hráli s velmi dobře a se správným nasazením, ale jestli bych měl někoho vyzdvihnout, tak je to Jaquan Lawrence, který v obraně dominoval. Byl všude. Fanda Rylich také bránil velmi dobře a utlumil Jelínka, což byl náš cíl. Ale Jaquan byl dnes opravdu motorem obrany.”
Martin Vaněk (trenér PUMPA Basket Brno): „Velká škoda, že na konci prvního poločasu jsme nevyužili dvě otevřené střely. Mohli jsme to z minus šestnácti ještě trošku stáhnout na pět bodů. Tam jsme měli dobré momentum. Ještě jsme do druhé půle dobře vstoupili, ale pak mám pocit, že jsme to hrozně rychle vzdali a v poslední čtvrtině už jsme potřebovali trochu prostřídat, protože Nymburk sice žádný zápas o víkendu nemá, ale my jedeme v neděli do Písku, takže jsme věděli, že už to asi neotočíme, proto jsme se snažili rozdělit minuty a bohužel dopadlo to takhle velkým rozdílem. Nový hráč Keyshaun Langley se uvedl dobře. Na to, že je tady asi dva dny, tak zahrál super. Rychle zapadl do týmu. Dneska asi jsme ani nečekali takovou bodovou produkci. Něco trefil. Byly tam nějaké chyby, to si budeme muset ukázat, ale na to, jak krátkou dobu tady byl, tak super. Nymburku jsme vyšli vstříc a posunuli jsme tento zápas o den, protože to bylo sportovní. Nymburk tak měl po Lize mistrů trochu času se připravit a připravil se velmi dobře. Ze sportovního hlediska to bylo správné rozhodnutí.”









