Show Zimák II v Písku už na Nymburk! S koncertem i zápasem U19

Plány jsou od toho, aby se čas od času pozměnily. Anebo urychlovaly. Platí to i na jihu Čech. A tak i když přesun na zimní stadion byl původně chystán až na zápasy play-off, fanoušci Sršňů už od středy vědí, že si nevšední basketbalový svátek užijí už při domácím souboji s Nymburkem 11. dubna. Tedy ještě v rámci nadstavbové části.

„Led se měl začít rozpouštět už prvního dubna, abysme tam před play-off mohli víc potrénovat, vše připravit a mít na všechno víc času než loni. Ovšem po postupu Nymburka do čtvrtfinále Ligy mistrů a prodloužení nadstavby o jeden týden jsme té šance a času navíc určitě chtěli využít. Věřím, že čtvrtfinalistu Ligy mistrů bude chtít vidět spousta diváků a my zužitkujeme tu příležitost odehrát na zimáku před play-off jeden zápas navíc, protože je to přece jen rozdíl hrát tady oproti naší hale,” uvedl kouč píseckého Photomatu Jan Čech.   

Ten také potvrdil, že přibývající absence klíčových hráčů, mezi něž čerstvě přibyl Kevin Týml, už na rozhodnutí klubu nemohly nic změnit.

„Samozřejmě vám to nějakého brouka do hlavy dalo, ale já pořád opakuju jedno -  v lize jsme třetím rokem, nikdo včetně partnerů na nás kvůli výsledkům netlačí a my si to chceme užívat. Děláme ten sport hlavně kvůli lidem, kteří nás celou sezonu podporují - i přes ty absence a potíže, které jsme během soutěže měli -, a za to jim patří obrovský dík. A jak víc jim můžeme poděkovat, než právě zimním stadionem?! Doufám, že tam společně vytvoříme stejnou atmosféru jako loni a bude to další skvělý zážitek s několika tisíci fanoušků v zádech. A až později se někdy budeme dívat na to, jaké byly ty výsledky.” 

Kormidelník souhlasí, že rozhodnutí jít na zimák právě na domácí utkání s mistrem podpořilo i nedávné senzační vítězství právě nad Nymburkem v jeho stánku. „Jsou to spojené nádoby, a když to takhle vykrystalizovalo, nebylo o čem pochybovat, protože na Nymburk se ta hala vždycky vyprodává nejsnáz. Zimák asi úplně vyprodaný nebude, ale kdy jindy tam nalákat lidi a vytvořit před play-off ten boom, který budeme potřebovat?”

Podle Čecha by show pro duel měla probíhat v podobném duchu jako loni, přesto dojde i na novinky. „Po našem utkání bude taky na zimním stadionu následovat ještě zápas naší U19 s MS Academy, navíc před nebo během našeho zápasu by se měl uskutečnit menší koncert zpěváka Jakuba Děkana, abysme tu produkci zase posunuli dál. Věřím tak, že to bude skvělá show a sportovní zážitek.”   

V Písku samozřejmě počítají s tím, že by se v případě nutnosti účasti v předkole play-off konala na zimním stadionu už tato utkání. Po nedělním domácím duelu s Děčínem už se tak sršní roj začne kompletně přesouvat na stadion. „Doufám, že tam pak vydržíme co nejdéle,” podotýká lodivod.

Prodej vstupenek na Nymburk běží už od středečního večera. „Veškeré marketingové aktivity se tak teprve rozbíhají. Věřím ale kolegům, že během těch devíti dní do utkání to město zase zblázní a doufám, že budeme atakovat návštěvu tří tisíc fanoušků,” vyzývá příznivce Jan Čech. 

Autor: Redakce NBL
Reklama
Superhrdina