Zhasne NH temnotu na úvod předkola s Hanou?
Dnes v 18 hodin přijde čas úvodního duelu předkola play-off mezi osmou Ostravou a devátým Olomouckem, v němž se domácí Nová huť pokusí zlomit tíživou sérii 12 porážek, trvající už od konce ledna.
Dobrou zprávou pro ni je návrat úderného forwarda Colea do sestavy, která měla v dlouhodobé části sezony suverénně nejhorší defenzivu ligy s 94 obdrženými body na utkání. Především v nadcházejících zápasech o prodloužení života v letošním ročníku ligy bude klíčové právě obranu zpevnit, už proto, že přijíždí druhá nejslabší ofenziva ligy. Koho jiného by tak Ostravané, navíc v domácím prostředí, měli udržet na nižších číslech?
Kompletní Hanáci ovšem nepřijedou odevzdaní, i oni chtějí proniknout do čtvrtfinále, byť z něj hrozí hegemoni sezony z Nymburka. Před těsnou porážkou od Hradce na závěr skupiny A2 zažili spíše vítězné období a mají tak pozitivnější náladu než soupeř, byť spodní skupina je neprověřila tak jako elitní A1 prověřila Novou huť.
NH OSTRAVA (10-26, 12P) - BK OLOMOUCKO (14-20, 1P)
Kurzy Chance na výhru: 1,92 - 2,04
Vzájemné zápasy v sezoně: 83-89, 77-68
Absence Ostravy: nadále guard Greer
Norbert Kalabiška (asistent NH Ostrava): „Těšíme se na sérii s Olomouckem. Je to pro nás výzva a pro splnění cíle chceme udělat maximum a to dostat se do play-off. Nedařilo se nám vyhrávat, ale odehráli jsme několik kvalitních utkání v A1. Teď je výzva pro naše hrace to mentálně zpracovat a věřit v naše schopnosti. Bude nám chybět rozehrávač Greer, ale vrátí se nám Cole a věříme, že i Čank, který měl potíže po zápasu s Opavou. My se chceme dívat na to, jak tohle vykompenzovat, a čím se prezentovat na dvě potřebné výhry.”
Matěj Musil (kouč BK Olomoucko): „Ostrava v nadstavbové skupině A1 neměla nejlepší výsledky, přesto stále disponuje skvělým týmem, který nesmíme podcenit. Předkolo bude hodně rychlé, protože se hraje pouze na dva vítězné zápasy. Proto bude první utkání velice důležité. Musíme k němu přistoupit hlavně s vysokou bojovností a takticky maximálně připraveni. Zdravotně jsme všichni v pořádku, to je základní předpoklad k tomu, abychom mohli být úspěšní.”









