13 pandích trojek a Sovy letí s lupem!

ECHO ZÁPASŮ 1 PŘEDKOLA PLAY-OFF Ústecké Pandy splnily na domácí půdě povinnost a v prvním díle předkola play-off přeskákaly i přetrojkovaly kolínské Medvědy. Ve druhé sérii USK hned v úvodu zaskočil domácí Brno a veze do hlavního města velmi cennou kořist. Obě série hrané na dvě vítězství pokračují v neděli v Praze (18:00) a v Kolíně (15:00).

ECHO ZÁPASŮ 1 PŘEDKOLA PLAY-OFF Ústecké Pandy splnily na domácí půdě povinnost a v prvním díle předkola play-off přeskákaly i přetrojkovaly kolínské Medvědy. Ve druhé sérii USK hned v úvodu zaskočil domácí Brno a veze do hlavního města velmi cennou kořist. Obě série hrané na dvě vítězství pokračují v neděli v Praze (18:00) a v Kolíně (15:00).

Pandy ničily z doskoků a z oblouku

I když tomu výsledek nijak zvlášť nenapovídá (84-75), SLUNETA v prvním duelu předkola play-off Medvědy na domácím kurtu rozdrtila, a to na doskoku a z trojkového oblouku. V lovu odražených míčů zápas ovládla 58 ku 37, z toho v útoku 25 ku 11, a na body z druhých šancí si hosty podmanila 17 ku 4, když měla z pole o 11 střel víc. V trojkách pak dominovala 42/13 ku 28/7 a hostům (bez Zolla) tak jen ke korekci výsledku pomohla lepší produkce zpod koše (20-34).

Domácí lehce zaškobrtli jen ve startovních blocích, ale brzy syceni doskokem otočili a od stavu 14-8 sedm z jejich devíti úspěšných střel z pole až do konce poločasu mělo podobu trojek. Šest projektilů Pandy umístily do obruče ve druhé čtvrtině, vyhrané 26-16, a hned tři přesné rány z celé sekvence měly podpis forwarda Faita, který v posledních týdnech naladil zajímavou formu, když hned třikrát za čtyři utkání zapsal dvojciferné body.

V poločase sice SLUNETA vedla „jen“ 44-33, když ještě po daleké trojce Medvěda Dlugoše ztrácela 26-28, ale doskakovací převaha ji držela v sedle i přes solidní produkci amerického tria GEOSANU.

Ten se ve třetí čtvrtině díky plně využitému nesportovním faulu domácích dostal na rozdíl osmi bodů, když předtím ztrácel už 16, ale i když na startu poslední části snížil až na 65-61, domácí Šmíd vzápětí skóroval z útočného doskoku, Pecka přidal trojku a tři šestky na 73-61 a zbylých šest minut už Pandy zvládly.

Střeleckou divizi vítězů vedli Šotnar (17, trojky 10/4), Pecka (15+9 doskoků), Svejcar a Fait (po 11), v sedmi rotující Medvědy tlačili Walton (19+7 doskoků, 7 asistencí, 4 zisky, 8F+), Thompson (17) a Purifoy (14+8 doskoků).

Soví start rozhodl vše!

Duel pod Špilberkem postrádal jakoukoli zápletku, neboť energií sršící Sovy si vzali do batohu rozehrávači Appleby s Tůmou, kteří tým od startu řídili jako perfektně šlapající stroj. Ten si z kurtu soupeře veze první vítězství (61-78) a na domácí půdě může v neděli už vybojovat postup do čtvrtfinále.

V brejcích smrtící Raheem Appleby dokonce atakoval triple double (19 bodů, 10 asistencí, 7 doskoků) a 20letý zelenáč Jakub Tůma podal svůj výkon sezony (15+6 doskoků za 33 minut, nejvíc z týmu v plusu) v zápase, kdy jej bylo při trvající absenci kolegy z rozehry Ondřeje Sehnala nejvíc potřeba. A to ještě vše jistilo duo Vukosavljevič (23) - Stevanovič (10). USK si nejvíc pomohl zpod koše (32-42), na útočném doskoku (6-11) a z druhých šancí (9-17). Za domácí se nejvíc snažili Geiger (16), Stegbauer (11+8 doskoků) a zřejmě stále indisponovaný Keely (10). Jediný bod za 26 minut vsítil Roby.

Do půle prakticky neztrácející Pražané se za prvních pět minut neseni osmi body Applebyho vyšplhali do trháku 8-13, za chvíli vedli o deset a na sílu hrající americké opory domácích marně bušily na soví vrata. A když Appleby stále odmítal polevit, náskok jeho týmu činil už ve 12. minutě 16-33. Mladé české pušky pak ještě dočasně Brno protloukly pod 10 bodů, ale ztráty a povolení dalších útočných doskoků soupeři tým vrátily do vyššího minusu, ve třetí čtvrtině se egoé propadlo až na dvacet bodů a s tím už se nedalo nic dělat.