22-0? To už se jen tak někomu nepovede!

ZAJÍMAVOST S PETREM ŠAFARČÍKEM Chcete-li zažít střeleckou šňůru jako vystřiženou z NBA, pak musíte zajít na Kooperativa NBL do Kolína. Tamní Medvědi ve středečním duelu 13. kola s Ostravou předvedli během pouhých šesti minut druhé čtvrtiny neuvěřitelnou kanonádu 22-0! V tomto úseku využili 9 z 13 útočných držeb míče, když postupně udeřil Purifoy z trojky, Machač z brejku, Walton dvakrát z trestné linie, Šafarčík z trojky, Purifoy jednou šestkou, Thompson z protiútoku, Walton dunkem z dalšího brejku, Thompson z obklíčení pod košem, Šafarčík další trojkou a Thompson dvojkou z jumpu. Když tohle všechno skončilo, domácí se utrhli z 27-27 na 49-27 a v podstatě tak ukončili zápas. Naopak NH od remízového skore ztratila 4 míče a minula jedenáct pokusů z pole.

„Po pravdě si neuvědomuju, že bych někdy při tak dlouhé šňůře osobně byl. Maximálně něco kolem 16-0,“ přiznal jeden z aktérů oné ohnivé sekvence GEOSANU Petr Šafarčík. „Mně to ve hře ani nepřišlo. Až když to pak náš hlasatel oznámil, jsem si všechno uvědomil. Šlo to opravdu rychle.“

Reprezentační guard si byl také vědom toho, že tato sekvence, k níž playmaker Walton pomohl hned čtyřmi asistencemi, zápas rozhodla. „Šli jsme do zápasu s tím, že jsme věděli, že Nová huť není po stránce zdraví v dobrém rozpoložení a chtěli jsme to zlomit už v prvním poločase. První čtvrtina bohužel byla, jaká byla, kdy hosté tam trefovali spoustu střel, ale ve druhé čtvrtce už jsme vedení navýšili na 20 bodů.“

Věří Petr Šafarčík, že se ještě někomu tak nebývalý kousek může podařit zopakovat? Aby jeden tým nevyužil 15 útoků za sebou, a naopak druhý byl takto enormně produktivní?

„No, to nevím, ale jen tak někomu dalšímu se to nejspíš nepovede. V tomhle případě to ale bylo dané tou užší ostravskou rotací a naopak naší širší lavičkou. Ostravě už trochu došly síly a i tím začala ztrácet míče a týmu přestaly padat střely, které mu padaly v první čtvrtině nadprůměrně.“