500 fandů, i když se nehraje? V Opavě ano

Pro opavského fanouška je Děčín nejvzdálenější ligovou destinací. A i když se i na třetí finálový zápas na sever Čech vypravila početná ekipa fans ve žlutém, řada z nich se na dlouhou cestu uprostřed pracovního týdne vydat nemohla. A slezský klub tak přišel s originálním řešením.

Zatímco při hokejových nebo fotbalových zápasech bývají fanzóny buď před stadiony nebo v centrech měst, v Opavě připravili posezení s občerstvením přímo na palubovce. Zápas se k tomu promítal na velkoplošné obrazovce. A s vidinou mečbolu ve finálové sérii se před třetím zápasem do haly vypravilo 520 fanoušků, kteří si koupili lístek za 50 korun.

„Je to práce celého vedení, které se snaží pracovat pro fanoušky. Je to jednoduché, máme nejfantastičtější fanoušky v celé Kooperativa NBL a všichni si to hrozně zaslouží. Je vidět, jak na zápas reagují a fandí. Když to dnes dopadne, budeme slavit dlouho do rána a čekat na autobus s hráči. A když ne, budeme tady všichni společně fandit a bojovat za Opavu ve čtvrtek,” uvedl včera jeden z organizátorů akce Jan Krejčíř během poločasové přestávky pro ČT sport.

Fanoušci v hale zůstali až do posledních sekund zápasu, přestože v tu dobu už bylo dávno jasné, že mistrovské oslavy musí zatím odložit. Ve čtvrtém zápase, který se hraje v opavské hale ve čtvrtek od 19:45, na hostující tým čeká opět „žluté peklo” a naplněná hala požene domácí k prvnímu titulu po dvaceti letech.