6 dvojciferných a šéf Klečka. Opava trojkodrtila

Mít takového náhradníka, to se pak hraje skvěle. Střídající rozehrávač Radim Klečka 17 body a 6 asistencemi velkolepě potáhl Opavu ve druhém utkání série o bronz, a když se k němu přidala dvojciferně celá základní pětka, vzešlo z toho až nečekaně jasné domácí vítězství nad Prostějovem 90-74. Rozhodnutí o majitelích třetího místa v sezoně 2014/15 tak padne až v úterý na Hané.

Slezané se při obří porci nastřílených bodů mocně opřeli o své trojky, jichž trefili 12 z 33 pokusů, a založili jimi na své vítězství. I když hostům nechali aktivitu na doskoku (29-37, v útoku 6-14) a tucet bodů z druhých šancí, stejně jako 32 házených šestek (Orli jich však 11 zahodili), měli víc z protiútoků a mnohem víc zpoza trojkového oblouku, odkud Prostějov trefil jen tři střely ze 14. V celkovém procentu střelby domácí vládli 51 ku 40.

V celkově vyrovnaném poločase zaúřadoval v jeho poslední minutě domácí křídelník Vlček a 4 body odtáhl tým na 46-38. Po 4 minutách druhé půle rychleji, energičtěji a v obraně důrazněji hrající Slezané odskočili až na 57-43 a z vydobytého náskoku žili až do konce.

Střelcům hostů velel do koše jako tank chodící náhradník Talley, který dosáhl 19 bodů (TH 15/10, 7 doskoků). Ze základu jej podpořili pouze Slezák (16) a Švrdlík (14).

Už dvě minuty před koncem v opět mocně zaplněné opavské hala (1800) obíhala mexická vlna, a když duel skončil, udělili fanoušci Slezanů jedny poslední velké ovace s kariérou se loučícímu kapitánovi Ladislavu Sokolovskému, pro nějž klub připravil promítnutí vzpomínkového videa plného snímků z 11 ligovými tituly ozdobené kariéry.

"Opava byla lepší, přehrávali nás jak rozehrávači, tak podkošoví hráči. Byli jsme přemotivovaní, nedařila se nám ani střelba z větší vzdálenosti," vypočítával zápory výkonu hostů jejich kouč Zbyněk Choleva.

Protějšek Petr Czudek naopak vyzdvihl kolektivné hru svého mužstva. "Dařilo se nám střelecky, šest hráčů nastřílelo víc než deset bodů. V prvním utkání nás porazil Roman Marko, kterého jsme dnes ubránili. Zlobil Pavel Slezák, Kamil Švrdlík a Dylan Talley, ale to bylo málo. Rozhodne se v Prostějově a my se budeme snažit zopakovat loňský výsledek. Respektujeme však sílu soupeře a zejména jeho domácí palubovku."

BK OPAVA - ARIETE PROSTĚJOV 90-74 (stav série 1-1)