7 minut bez bodu srazilo Slezany

ECHO DOHRY 18. KOLA V souboji druhého s prvním domácí Opava i bez forwarda Zbránka a guarda Klečky 22 minut stále zkoušela pomocí trojek a útočných doskoků držet krok s nymburským favoritem, ale 7 minut bez bodu od stavu 51-57 znamenalo už fatální odskok hostů na rozhodných 51-69, kdy Opava v tomto úseku třikrát ztratila a také nevyužila útočné doskoky.

Nymburk (stále bez Šafarčíka) ovšem zároveň útahl šrouby ve všech segmentech hry, stál tu v obličeji střelců na trojce, zdvojoval rozehrávače Šiřinu, létal do brejků a chodil i ve třech dlouhánech na útočný doskok. A to už byl frontální tlak, jejž Opava v aktuální sestavě nemohla ustát.

Do startu druhé půle nicméně Slezané žili. Stále dokola se ale museli vyrovnávat s novými kontry zahraničních opor soupeře. Za stavu 17-16 to byl střelecky disponovaný guard Harding, který v posledních třech minutách první čtvrtiny devíti body vytočil skore na 19-27, i díky čtyřem ztrátám domácích.

Ti ale ve druhé čtvrtině i díky chybám Nymburka přirazili z trojek i zpod koše na 33-36. To už ale startoval pivot Zimmerman další minitrhák na rozdíl 9 bodů, načež po dalším snížení Opavy jej napodobil Obasohan. A rozhodný trhák ve třetí části táhli Dalton, Prewitt a znovu Obasohan.

Za o 19 procent přesnější vítěze byli dvojciferní Harding (22, trojky 8/5), Dalton (17), Obasohan (15+6 asistencí a 6 zisků), Zimmerman (12+7 doskoků) a Palyza (11), u domácích, kteří druhou půli ztratili 22-48, je napodobili Šiřina (19+5 asistencí na 7 ztrát), Gniadek (18) a Švandrlík (13). Hosté při výhře 67-101 snesli víc trojek (10-13), bodů zpod koše (32-46) i z brejků (8-19) a také o stupeň méně ztráceli (21-17).

Petr Czudek (kouč BK Opava): „Hosté přijeli velmi koncentrovaní a od počátku šli za úspěchem. My jsme byli konkurenceschopní pouze v prvním poločase. Ve třetí čtvrtině hosté utkání rozhodli a do konce utkání navyšovali náskok. Snažil jsem se dát minutáž i hráčům, kteří hrají málo, ale proti Nymburku se nebyli schopni prosadit.“

Jan Mička (forward BK Opava): „Dnes Nymburk opět dokázal, že mu právem náleží první místo v tabulce NBL.“

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): „Přijeli jsme do Opavy zvítězit a to se nám povedlo. První polovina utkání byla vyrovnaná, ale ve třetí čtvrtině jsme domácí přehráli a dohráli pak utkání bez problémů do konce.“

Jakub Tůma (rozehrávač ERA Basketball Nymburk): „Jeli jsme do Opavy s třemi cíli. Vyhrát, nepustit domácí na útočný doskok a nedovolit skórovat Jakubovi Šiřinovi. První úkol jsme splnili, ale druhé dva ne. Jsme však rádi za výhru.“