760 proti Dynamu. Fanoušci, velký dík!

S DAVIDEM PEKÁRKEM A VIDEEM Svým dosud nejlepším výkonem sezony naplnil číslo 1, jež nosí na dresu. A numerem uno je už nyní i mezi pardubickými střelci, když si hýčká průměr 16 bodů, jejž měl i v minulé sezoně v dresu chvostového Olomoucka. Teď už jím ale tlačí vzhůru třetí tým tabulky, který ve středu i v oslabení zvládl horký a velmi vyrovnaný domácí duel s kompletním Brnem (87-82). Hodně díky velké produkci forwarda Davida Pekárka, autora 26 bodů při trojkách 6/4 a šestkách 11/10.

Davide, svůj dosavadní top výkon jste vystřihl v kulise 760 lidí - jaké to bylo slyšet v takovém zápase odezvu od tolika fanoušků? Od tolika v covidové době?
Byli jsme mile překvapení, kolik lidí přišlo, protože ve stejnou dobu se hrál v Pardubicích i hokej (dostavilo se přes 7000 diváků, Dynamo navíc aktuálně spolušéfuje extraligové tabulce - pozn.). A fanoušci byli slyšet. Dostali od klubu tleskátka, udělali vynikající atmosféru a hnali nás za vítězstvím. Zatím jsou domácí návštěvy vysoké a nemůžeme si stěžovat. S Brnem to byl navíc od začátku vyrovnaný zápas, hrálo se nahoru dolů, pro diváky to bylo hodně atraktivní, a tím víc se zapojili. Po celý zápas byli hodně slyšet, za což jim moc děkujeme.

Bez ústředního rozehrávače Vyorala bylo vašeho velkého výkonu třeba ještě víc než jindy a vy jste jej doručil...
Ta zodpovědnost padla na všechny, co hráli. Mně to vyšlo, že jsem něco trefil, ale i ostatní kluci odvedli super výkony. Bylo to kolektivní představení a v každé čtvrtině nebo pasáži vynikl nebo nás podržel někdo jiný.

Vy už jste top skórerem týmu s 16 body, dokonce i před produktivním rozehrávačem Vyoralem. Čekal byste to? Ptám se proto, že není totéž mít 16 bodů za Olomoucko v minulé sezoně a teď v týmu útočícím na vršek tabulky.
(směje se) Mně je to celkem jedno. Je odehráno pár zápasů a nehraje to roli. ”Vyo” (Vyoral) v Olomouci odehrál jen osm minut, teď nemohl hrát vůbec, takže tohle je irelevantní. A jestli jsem to čekal? Když řeknu, že ne, budu znít, že si nevěřím, když řeknu opak, budu vypadat, že machruju. Jsem spokojený, jak hrajeme, hlavně že vyhráváme. Budu-li ale upřímný, asi jsem nečekal stejný průměr jako v Olomoucku.

Při absenci Vyorala podal jako alternace na rozehře velký výkon i kolega Šafarčík, který skoro neopustil hřiště a doručil 9 bodů se 7 asistencemi. Může rozehru zastat plnohodnotně?
Určitě může a s Brnem to předvedl výborně. Nejenže měl sedm asistencí, ale hlavně ztratil jen jediný míč a to je za 37 minut skvělý poměr. A to ještě ”zahodil” spoustu šancí, které mohl proměnit. Takže výborný zápas, navíc udával tempo v obraně, kde opravdu jezdil. A ”Vya” zastoupil famózně.

Kdo ovšem překvapil ještě víc, to je váš čelenkový fantom Burda, který byl doplněn na soupisku před sezonou až na poslední chvíli a s Brnem poté, co se solidně předvedl na červencovém mezinárodním challengeru U20, už zapsal dokonce 9 bodů při šestkové bilanci 8/6.
Matějova výkonnost roste každým zápasem. Daří se mu i v první lize, kde sbírá hodně zkušeností a sebevědomí, které si pak bere i do NBL. Ty minuty si určitě zaslouží a je přínosem. Trefil důležitou trojku ve třetí čtvrtině a na konci dával šestky, když jsme to potřebovali, a kdy on zvládl tu tíhu okamžiku. Jen tak dál!

Přes tato pozitiva jste ale kouče Repešu i nemálo zlobili řadou chyb, až už v první půli při timeoutu prohlásil, že veškerá příprava byla zbytečná. Co všechno mu vadilo?
Do půle toho bylo hodně, hlavně obranný doskok byl strašně špatný a dávali jsme tak Brnu druhé i třetí šance. A v útoku jsme byli nedisciplinovaní, nehráli jsme připravené akce nebo jsme nezahráli domluvený signál z timeoutu. Tohle všechno nás trochu sráželo, ale naštěstí jsme vždy nějaké ty šňůry Brna dokázali zachytit a koncovka už dopadla pro nás.

Ovšem právě v koncovce, kde vaše trojka s faulem a šestky kolegy Henryho utrhly až osmibodové vedení, jste v poslední minutě ještě stihli dvakrát faulovat trojkujícího soupeře. To už musel být trenér na prášky...
Jo, tohle byly trochu infarktové okamžiky pro nás všechny. Tolik faulů při trojkách v jednom zápase jsem už dlouho neviděl. Bylo jich na obou stranách celkem asi pět. Od nás to byly v závěru velké chyby, naštěstí to Brno nedokázalo potrestat víc a my se z toho musíme poučit a neopakovat to.