Akademie trojkami skolila Sokol. Uspěli i oba finalisté

První kolo má za sebou i první liga mužů, která byla rozehrána s 19 týmy, kdy v západní skupině je pro letošek jen devět celků.

Na úvod se prezentoval premiérovou výhrou nováček CZ Academy, který doma složil 95-85 Sokol pražský. Rozhodl v posledních třech a půl minutách únikem z 82-82. Soupeře přestřílel z trojek (14-11) i šestek (19-10), navíc méně ztrácel (10-17).

Poslední finalista z Litoměřic v téže skupině v závěru odrazil na domácí půdě nápor Polabí a triumfoval 80-76, když v utkání mnohem přesněji střílel a také líp doskakoval.

Ve třetím vyrovnaném západním duelu rezerva USK doma přemohla Liberec 72-67 hodně díky erupci Ježka a pomoci trestných hodů (15-8) a bodů z druhých šancí (20-10).

Ve východní skupině se svitavský obhájce vítězství v soutěži rozohnil v Olomouci (66-94), když vedle doskoku dominoval i úspěšností střelby, produkcí zpod koše (22-42) a trojek (7-13).

Téměř neztrácející pardubičtí „knihovníci” zaskočili v Novém Jičíně domácí tým i dvě stovky jeho fanoušků výtečnou druhou půlí, která je dovedla k výhře 73-84. Klíčový byl počet úspěšných ran z oblouku (8-12).

Díky zvládnutým posledním minutám loupilo venku i Brno, které dobylo palubovku ostravských Snakes (66-72), když vsítilo o sedm trestných hodů víc.

Opavská rezerva kvůli nedostupnosti vytopené vlastní haly místo domácího utkání se Zlínem cestovala k soupeři, kde po inkasování 12 trojek a 58 bodů zpod koše dostala naloženo 103-68.

VÝSLEDKY 1. KOLA - SKUPINA ZÁPAD

CZ ACADEMY - SOKOL PRAŽSKÝ 95-85 (Ivánek a Zvolánek po 21, Křemen 15 - Mikula 25, Zach 23)
LITOMĚŘICE - POLABÍ 80-76 (Grunt 15 - Gevorkyan 20, Kolář 17)
USK PRAHA B - LIBEREC 72-67 (Ježek 26 - Příhonský 19)
PLZEŇ - CHOMUTOV 70-53 (Honomichl a Jirák po 12 - Weig 13)

VÝSLEDKY 1. KOLA - SKUPINA VÝCHOD

NOVÝ JIČÍN - VIVIDBOOKS PARDUBICE 73-84 (Daniel 12 - Kočvara 23, Michal Svojanovský 21, 203 fanoušků)
SNAKES OSTRAVA - BRNO U23 66-72 (Dedek 18 - Marek Půlpán 18)
OLOMOUC - SVITAVY 66-94 (Nosek 17 - Slezák 21, Hlobil 18, Kölbl 17)
HRADEC KRÁLOVÉ - VYSOKÁ NAD LABEM 101-50 (Dvořák, Stegbauer, Tkadlec po 16 - Kalný 15)