Americká legie Beksy přetlačila tu ústeckou

ECHO DUELU 16. KOLA Pardubice přežily v Ústí nepovedený druhý poločas a hlavně díky skvělé první desetiminutovce zvítězily 87-95. Povedený začátek Beksy v hale Slunety zařídila americká legie Autrey - Burnett. Lamb Autrey dal rychle v úvodu sedm bodů a pak už čaroval Dominez Burnett, který 12 body v prvním období pomohl svému celku k dvoucifernému vedení.

Druhá čtvrtina pokračovala v podobném duchu, když hosté vedeni Burnettem nebyli v útoku k zastavení, a pokud se dostali ke střele, dali skoro vždycky koš. Problém jim dělaly jen ztráty, ale i tak dali znovu třicet bodů a do přestávky si nesli patnáctibodový náskok (45-60).

Po přestávce si konečně mohly Pandy poněkud oddechnout, protože hostům trochu odešla střelba a domácí dostali šanci se vrátit do zápasu. Vedeni také svými zahraničními oporami v čele s Abercrombiem a Thompsonem snížili Severočeši rozdíl pod deset bodů a mohli tak před poslední desetiminutovkou ještě myslet na výhru.

Čtvrtá čtvrtina byla ve znamení velké snahy domácích o obrat, ale ten se nezdařll. Nejblíž to bylo po "jumpu" Thompsona pět minut před koncem o tři, ale dál to Slunetě nešlo. Když už se jí v závěrečných minutách podařilo ubránit, předvedla nepřesnou střelbu nebo ztrátu míče, a hosté si důležitou třetí výhru v řadě pohlídali. Zároveň si upevnili druhé místo v tabulce.

Klíčovou statistikou zápasu kromě skvělé střelby hostů za 2 body (67 procent) bylo doskakování, protože Beksa měla o 11 doskočených míčů víc, a hned deset z nich bylo na útočné polovině. To jí pomohlo vykompenzovat i 17 ztrát.

Vítězové měli jasné střelecké lídry v Autreym (24 bodů) a Burnettovi (23). Burnett sice dal 19 ze svých bodů v prvním poločase, ale pak ho zastoupili jiní. Šestnáct bodů přihodil Wall. I domácí spoléhali na zámořskou legii, když je vedl s 24 body Thompson, 21 přidal Abercrombie a 13 Smith. Nejužitečnější hráč ligy Pecka zůstal na deseti bodech a sedmi doskocích.