Barhamova zbraň opět promluvila

Střelecký lídr Slunety a nyní už 12. snajpr ligy najížděl a pálil. Pálil a najížděl. A když své rozžhavené kolty po 35 minutách na střelnici zasunul do nízko visících pouzder, jeho terč ukazoval nebývalé cifry – 33 bodů včetně 4 trojek ze 7 pokusů a trestnou bilanci 15/13 z 10 získaných faulů! Andrew Barham tuctem bodů založil na vedení 21-12 v první čtvrtině, třinácti pak zavřel tu čtvrtou.

Ač domácí Sluneta oslabená o rozehrávače Deana většinu zápasu vedla nad Brnem jen mírně, od startu poslední části vytáhla svůj náskok nad deset bodů, a byť mmcité v poslední minutě stihlo z 92-80 korigovat na konečných 95-90, na skutečné drama nikdy nedošlo. A Ústí zaostává jen o jednu porážku za play-off.

Pandy po dvou střídmějších zápasech opět nabraly ohromný valník ztrát (20, po 5 Barham a Čarnecký), ale ani hosté se nemírnili (19, z toho 9 ve třetí čtvrtině a 13 ve druhé půlce), a tak bodů po chybách některého z týmů padlo v utkání celkem 49!

Sluneta se v duelu 18. kola spolehla především na úderný kvartet Barham (MVP utkání, vedle již uvedeného i 11 doskoků), Čarnecký (17+11 asistencí), Pecka (16+9 doskoků) a Kendrid (12 včetně trojek 4/3 i s vykloubeným palcem). Za Brno, jejž držela dvojková střelba 33/20, ale také 11 trojek (domácí 12), zůstaly tiché všechny opory, a tak prapor drželi nečekaní střelci z lavičky Nehoda (22 za 26 minut, trojky 10/4) s Pumprlou (14, trojky 3/3, 5 doskoků, 3 zisky, +4 za 23 minut, nejužitečnější z Brňanů). Možná ani není třeba dodávat, že oba zapsali své kariérní zápasy.

I přes svých 5 ztrát byl za téměř 22 minut 8 v plusu nový brněnský křídelník Křemen, který k 6 bodům přidal i 6 doskoků a 4 asistence. Podkošové sestavě jeho týmu posledních 13 minut utkání chyběl power forward Norwa, který se zranil.