Beksa utekla z děčínské lopaty

ECHO DUELU 1 FINÁLE AAC Domácí Válečníci propásli šanci na šach mat hned v prvním duelu finálové série Alpe Adria Cupu. Na konci poločasu vedli dokonce 58-39, do středeční odvety v Pardubicích si však nakonec povezou jen náskok sedmi bodů (96-89). Premiérový soutěžní duel nové sezony sledovalo v děčínském stánku 500 lidí.

Děčín byl celý zápas vpředu. Za poslední tři minuty první čtvrtiny po třech ztrátách hostů unikl na 28-18, ve dvacáté minutě vedl rozdílem 19 bodů a ještě po 30 minutách 79-66.

Po dvou trojkách 6:30 do konce se Děčín dostal na 87-74, ale pak začali úřadovat Vyoral s Dunansem, kteří šňůrou dvanácti bodů snížili po pouhých dvou a půl minutách na 87-86. Až pak děčínský host Jakub Houška dvěma trojkami zachránil domácím aspoň minimální náskok do odvety.

Děčínu nakonec zásadně nepomohla ani ohromná převaha z trojek (33/14 – 14/6). Z jeho pěti dvojciferných střelců byli nejlepší Šiška s Kroutilem (po 17), čtyřmi trojkmi z pěti pokusů se zaskvěl Houška. V dresu hostů řádili Vyoral (28), Švrdlík (17) a Slanina (14).