Brněnské čekání se protahuje

Severoevropská liga zůstává v této sezoně pro brněnský tým zakletá i po pátém zápase. S belgickým Liege, sdíleně druhým týmem skupiny B, držel doma krok jen v první čtvrtině a po páté porážce v řadě (62-95) dál čeká na svůj první úspěch.

Hosté vyrazili do zápasu zostra (2-12) a pod košem oslabení Brňané (bez Zdanavičiuse) se jen díky úsilí Šišky s Leem udrželi na dostřel aspoň v první desetiminutovce (18-24). Hned na startu druhé ale Liege pláchlo na 18-35 a v poločase už pevně drželo otěže zápasu (31-58).

Brno, které v utkání mělo jediného dvojciferného střelce Leeho (19+7 doskoků), fatálně zaostalo v úspěšnosti z pole (v procentech 33-47), zpět bylo i v trojkách 32/7 - 21/10) a na doskoku (34-53), včetně útočného (9-17).

Jan Pavlík (asistent Basket Brno): „Dnes nebylo co řešit, i když si myslím, že nás soupeř ničím nepřekvapil. My jsme věděli, s kým máme tu čest, věděli jsme, že soupeř je na velmi vysoké úrovni. Myslím, že je na vyšší úrovni, než první týmy v naší lize. Dnes nás tedy nečekalo nic lehkého. Co mě ale mrzí, soupeře jsme nechali hrát to, co chtěl. Lutych si přijel po vítězství a my jsme nekladli žádný odpor. Na konci už byl zápas rozhodnutý, to se asi nedá moc hodnotit. Já doufám, že hlavně ti hráči, kteří mají kariéru před sebou, se z toho poučí a budou proti takovým týmům hrát s větším nasazením, aby ukázali, co v nich je, aby se pokusili dostat někam dál.”