Brno před 1400 sebralo druhé místo

Brňané na domácí půdě ve skvělé kulise téměř 1400 fanoušků poprvé v sezoně složili Opavu (85-76) a zajistili si tak druhé místo po nadstavbě.

Ve 13. kole A1 vznikly i další důležité výsledky - už jistě první Nymburk doma poprvé v tomto ročníku pokořil Medvědy (101-82), Děčín i bez guarda Nicholse přemohl před 1200 fanoušky Pardubice (89-85) a SLUNETA si čtvrtým vítězstvím nad NH (87-94), jež uloupila na Tatranu, řekla o srovnání bilancí se čtvrtou Beksou. V 11. kole skupiny A2 USK zvítězil už počtrnácté v řadě, když doma dokončil šestou výhrou nad Slavií (116-96) svou letošní dokonalou metropolní misi. A Olomoucko si v domácím prostředí poradilo se Sokoly (95-87), jimž tak dalo definitivu baráže.

Nymburk poprvé složil Medvědy a bude No.1

Legendární univerzitní kouč Jim Boeheim v hledišti nymburské haly mezi 650 fanoušky dosvědčil klíčovou výhru týmu svého syna Jimmyho a obhájce trofeje po prvním skolení Medvědů v této sezoně (101-82) i letos opanuje dlouhodobou část NBL, což v titulové éře zatím dokázal pokaždé.

Na v úvodu odevzdané hosty vletěl velkolepě, zasypal je trojkami i body z útočných doskoků, když o sobě dával vědět i Boeheim junior, a jeho celek už za sedm minut vládl 23-9. Oslabeným Medvědům (bez podkošových opor Slavinskase a Lošonského) ale přece jen zvedla morál důrazná promluva kouče Konvalinky s působivou metaforou o kasinu a jeho svěřenci postupně pookřáli. Prapor zvedl Odomes, tým se prosazoval z nájezdů, trojek i útočných doskoků, výrazně zpřísnil obranu a rázem překvapení domácí se nestačili divit, že po 12 minutách vedli už jen 30-29.

Jenže stačilo několik po sobě jdoucích neuvážených zakončení kolínských opor i driblování pivotů na oblouku a Nymburk vše krutě ztrestal z brejků a trojek odskokem na 46-31, čímž po 15 minutách efektivně ukončil zápas. Hosté se pak ještě osm minut do konce vrátili na 81-70, ovšem kouč Nymburka Sokolovský vzápětí poslal do hry demoliční četu na čele se snajprem Rylichem, který okamžitou dalekonosnou trojkou dal domácím definitivní klid.

Celkem stihl stejně jako Boeheim 14 bodů, Lockett přidal 18 s 10 doskoky, Watson 12 a Sehnal 9 s 13 asistencemi. Za Kolín korigovali Odomes (18), Šiška (14), Mareš a Petráš (po 12). Z pole přesnější domácí (v procentech 50-41) si víc pomohli body z brejků (23-14) a trojkami (11-9).

Ladislav Sokolovský (trenér ERA Basketball Nymburk):
„Hráli jsme už i lepší zápasy, ale bylo to dnes velice slušné. Byly tam ještě nějaké chybičky a mohli jsme dostat méně bodů, i více dát, ale dnes jsem spokojený. Hráli jsme rychle, vytěžili jsme z toho nějaké body, ale dobrá byla i hra pět na pět. Máme dobré střelce, takže soupeři od nás už nemohou tolik odstupovat. Za útok si tým zaslouží pochválit. Důležité bylo, že když se v první půli Kolín dotáhl, že jsme je nenechali jít přes nám, ale že jsme naopak sami znovu odskočili. Důležité trojky tam dal František Rylich, který ukazuje, že získává útočnou sebedůvěru. Jeho hlavní úkoly jsou v obraně a tohle je trochu navíc, ale my víme, že to v něm je. Je dobře, že po nadstavbě budeme první, ale rozhodovat se bude stejně až v play-off.”

Adam Konvalinka (trenér BC GEOSAN Kolín): „Rozdíl oproti předchozím zápasům s Nymburkem byl v nasazení. Nebudeme se vymlouvat na brzký začátek zápasu, protože na Mikuláše jsme tu hráli ještě dříve a dokázali jsme hrát a vyhrát. Dnes jsme hráli pořádně jen chvíli ve druhé čtvrtině, kdy jsme trochu utáhli šrouby. Potýkáme se s tím celou sezonu. Když se nám chce, tak porážíme Brno a Nymburk, ale když se nám nechce, tak prohrajeme s kýmkoli. Ve středu máme Ostravu, kde se rozhodne o pozicích pro play off. My to můžeme ovlivnit jen tak, že odehrajeme skvělý zápas s Ostravou a pak uvidíme, jestli budeme hrát předkolo, nebo to bude stačit na šesté místo. Musíme jít po dobrém výkonu a ne takto odevzdat zápas jako dnes. Nymburk má teď po doplnění kádru 12 vyrovnaných hráčů, kteří dokáží vytvářet tlak na míč. Nám naopak chyběli do rotace Lošonský a Slavinskas. Bylo vidět, že když Nymburk vystřídal, tak držel úroveň pořád stejně. U nás pak hráči, kteří jsou delší dobu na hřišti, přestanou bránit a darují soupeři bodovou šňůru. To rozhodlo. Nymburk si to pohlídal a zaslouženě vyhrál.”

Jimmy Boeheim (power forward ERA Basketball Nymburk): „Dnes jsme si připsali dobré vítězství. Pomohlo nám, že jsme byli velmi koncentrovaní, hráli tvrdě a drželi se našeho plánu. Hodně jsme se soustředili na začátek. Basketbal je hra bodových šňůr. My začali dobře, pak měl šňůru soupeř a pak zas my a tím jsme rozhodli. Jsem pyšný na tým, jak jsme to zvládli. Jsme moc rád, že jsme tu teď mohl mít rodiče, se kterými jsme se neviděl od srpna, kdy jsme vyrazil do Evropy. Teď mě přijeli navštívit a těší mě, že mi oba zápasy vyšly. Spoluhráči mi pomohli, že mě dobře hledali, dostal jsme se do rytmu. Jsem hrdý na to, že můj otec je tak úspěšným trenérem. Má za sebou dlouhou kariéru a teď si konečně může užít důchod. Mohl navštívit bratra, který hraje za Detroit v NBA, a teď přijel i za mnou. Díky němu jsme se do basketbalu zamiloval už jako dítě, tak je hezké se s ním teď podělit o to, když hraju profesionálně. Když jsme vyrůstali neustále jsme se bavili o basketbale a sledovali jsme spoustu zápasů. Hodně mi pomohl v tom, jak vnímám basketbal a v získání herní inteligence. Pro nás v kabině je důležité, že s blížícím se play off ukazujeme sílu a držíme první pozici. Ale od příštího týdne začíná vše od začátku a play-off je zcela jiná soutěž. Je jedno, kdo je první, kdo osmý.”

Ondřej Sehnal (rozehrávač ERA Basketball Nymburk): „Navázali jsme na poslední zápas s Opavou, k tomu jsme přidali mnohem lepší začátek, od kterého se pak celý zápas odvíjel. Měli jsme tam sice ještě pořád dvě hluchá místa a mohlo to skončit rozhodně o mnohem více než jen 20 bodů, ale i tak můžeme být dnes spokojeni. V poločase jsme čekali nápor Kolína, tam jsme si to pohlídali a pak už zápas kontrolovali. Po těch třech prohrách s Kolínem jsme chtěli ukázat, že jsme už jiný tým a že hrajeme s jinou energií. Startuje play off, tak chceme všem soupeřům ukázat, že jsme opět tím nejlepším týmem. Po tom nepovedeném začátku a obměně týmu teď začalo všechno do sebe zapadat a z týmu vyřazuje mnohem více energie. Na to musíme v play off navázat. Teď máme ještě zápas v Pardubicích, který bude důležitý hlavně pro hlavu, abychom ukázali, že umíme hrát dobře i venku.”

Filip Novotný (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Dnes Nymburk chtěl mnohem více, bojoval, trefoval střely, nám to naopak dnes nevyšlo. S Nymburkem je strašně důležité zachytit začátek a to se nám dnes nepovedlo. Ale musíme to hodit za hlavu, protože ve středu nás čeká velmi důležitý zápas s Ostravou, který musíme zvládnout. Teď se soustředíme jen na to se vyhnout předkolu a pak uvidíme.”

Ústí na Tatranu dorovnalo Beksu!

NH, která jako jediná ze tří týmů usilujících o šesté místo hrála ve 13. kole A1 doma, propásla v napěchovaném Tatranu (1200) mimořádnou šanci vylepšit svou bilanci, když i počtvrté v sezoně podlehla SLUNETĚ (87-94), která tak dorovnala bilanci čtvrtých Pardubic.

Pandy měly i po daleké cestě mnohem lepší start. Tedy zejména jejich snajpr Svejcar, který přes 4 ztráty domácích osmi body zápas otevřel k vedení 2-12, aby za stavu 15-25 měl na kontě už 17 bodů s pěti trojkami. Za manka 28-38 se ovšem postavili na zadní domácí snajpři Morgan s Michalem Svobodou, kteří s pivotem Mathonem zarovnali poločasové skore na 51-51, kdy oba celky měly palbu kolem 60 procent, a Pandy stihly 22 bodů z brejků.

I ve třetí části NH naháněla Ústí a osm minut do konce ztrácela až o deset. Ovšem pak trojky Morgana s Michalem Svobodou vyvolaly obrat na 81-80, načež ústecký lídr Hicks kontroval dvěma slepenými trojkami na 81-86, pivot hostů Johnson přidal dva důležité útočné doskoky a domácí zmar dovršil Mathon třemi minutými šestkami v poslední minutě.

Zpod koše (36-42), z pole i ve ztrátách (20-16) o chlup lepší SLUNETU (dál bez Daileyho) táhli Svejcar (27, trojky 11/6), Hicks (25+7 asistencí, 6 ztrát), Johnson (15) a Pecka (13+7 doskoků). Za NH (bez Belikova), která dala víc trojek (13-11), kontrovali Morgan (28, trojky 12/6), Michal Svoboda (19), Mathon (17+11 doskoků, 6 ztrát) a Radukič (12+11 doskoků a 6 asistencí).

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí):
„Pro naši psychiku důležité vítězství, jelikož stále bojujeme o 4. místo. V Ostravě se nehraje lehce. Tým Adama Cholevy letos hraje velmi dobře. Ráz utkání tomu dal začátek, kdy jsme měli výborný nástup. Pak se rozehrály domácí opory v čele s Morganem. Ale my jsme byli přeci jen konzistentnější a zaslouženě jsme vyhráli.”

Michal Svoboda (křídlo NH Ostrava): „Z naší strany jsme nechytili začátek, celá perioda byla z naší strany vlažná. Na konci jsme měli možná trochu smůlu, když jsme mohli i vyhrát. Rozhodl nástup do utkání.”

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): „Začátek jsme chytili dobře navzdory dlouhé cestě, která není příjemná. Ostrava se výborně vrátila do zápasu, výborně zahrál Morgan se Svobodou.”

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): „Dnes jsme nezachytili začátek a nechali rozehrát Svejcara. Následně jsme museli celý zápas dotahovali a v závěru nám nepadli některé střely. I tak klobouk dolů před borci, jak dnes odmakali zápas. Musíme doufat, že šance na 6. místo ještě žije.”

Válečníci i bez Nicholse počtvrté zlomili Pardubice

V po střechu napěchované děčínské pevnosti se odehrál očekávaný duel, v němž o klíčového guarda Nicholse oslabení domácí Válečníci doslova vyrvali vítězství (89-85) čerstvě posílené Bekse, která se ale nemenším dílem o lup připravila sama oceánem vlastních, a mnohdy školáckých chyb. Děčín už tak jistě skončí na třetí příčce a naopak Pardubice po dorovnání SLUNETOU ještě v posledním kole mohou přijít o výhodnější čtvrtou pozici před čtvrtfinále právě s Pandami.

ARMEX šel do prvního minitrháku (24-16) už na konci úvodního dějství, po šňůře 8-0. A ve druhé čtvrtině byl vpředu až 40-28, když nůše snadných brejkových bodů naplno těžil z každé sebemenší chyby hostů, kteří se navíc nestíhali včas vracet, a sami si museli své body vydřít mnohem těžším způsobem, přičemž na rozdíl od domácích po řadě svých distančních střel zcela vypouštěli lov druhých šancí.

Ovšem za manka o tucet křídelník Pekárek nakopl osmi body kontra šňůru Beksy 0-12 a začínalo se znovu, když už se hostům začal zahřívat i bodově plodný nový guard Dickerson. Děčín díky stále stejným zbraním vedl v závěru třetí části znovu o osm, aby začal úsek velkých střel na obou stranách, během nějž Beksa dočasně vyskočila do vedení 72-77. Jenže to už opět nažhavil svou střelku power forward Bruner, který trojku po trojce vracel Děčínu velení. A když rozehrávač Anthony Walton 2:40 do konce košem s faulem zvýšil na 85-80, šestky i podkošová zakončení míjející Beksa už neměla zbraně na drama.

Válečníky, kteří 4 minuty před koncem přišli o zraněného forwarda Pomikálka, tlačili Bruner (24+7 doskoků, trojky 6/5), Walton (17+11 asistencí), Matěj Svoboda (15) a Kroutil (14). Za KVIS (bez Šafarčíka) byli při neviditelnosti některých opor vidět především Rikič (26), Dickerson (16), Pekárek a Burda (po 11). Domácí dominovali zpod koše (56-38) a z brejků (28-13), lepší byli i z útočných doskoků (16-15, body z nich 20-13) a ve ztrátách (13-18, Děčín po ztrátách soupeře získal 26 bodů).

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín):
„Jsem rád, že jsme byli v takřka kompletní sestavě, protože všichni marodi se už vrátili. Naopak bohužel chyběl Nichols, který nemoc dostal zatím jako poslední. Celý týden jsme tedy celkem slušně, v porovnání s minulými týdny, trénovali, což se projevilo v dnešním utkání, kdy jsme měli trochu těžší nohy. Za výhru jsme moc rádi, vydřeli jsme ji až v závěru, protože Pardubice hrály velmi dobře. A porazit někoho čtyřikrát v sezóně, to není vůbec nic jednoduchého. Musím před svými hráči smeknout, protože Pardubice mají dobrý tým a veliké problémy nám dělá Rikič. Naopak radost mám z toho, že jsme dnes zastavili Vyorala s Nealem, kteří hráli v minulých zápasech famózně, ale dnes dali jen po čtyřech bodech. Dobrou věcí byl také výkon pivota Brunera a jsem moc rád, že mu zápas takhle bodově ulétl. Má výbornou ruku a i když někdy na hřišti vypadá, že nemůže snad ani chodit, je to skvělý basketbalista a střelec. A my ho dnes nacházeli v jeho oblíbených pozicích, které proměňoval a jednoznačně nám velikou měrou pomohl zápas vyhrát.”

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice): „My jsme dnes začali velice špatně, stejně jako proti Ostravě. V prvním poločase měl Děčín hodně rychlých protiútoků, dal z nich čtrnáct bodů. U Nás chyběla energie a soupeř dával jednoduché koše. Potom ale přišli hráči z lavičky, dali týmu energii a vrátili jsme se zpět do zápasu. Čtyři minuty před koncem jsme byli plus pět bodů, ale Bruner trefil dvě těžké trojky, my jsme pak ztratili míč v protiútoku a závěr rozhodly už detaily. Doufám, že už nebudeme dělat v dalším utkání stejné chyby, které jsme dělali v posledních dvou zápasech. Je to pro nás velmi důležitý zápas, ve hře je čtvrté místo v tabulce.”

Tomáš Jansa (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „S dnešní minutáží jsem vůbec nepočítal, protože jsem měl deset dní antibiotika a teprve týden trénuji. Můj první vstup do utkání byl šílený, musel jsem si zase zvyknout na to tempo. Pak jsem byl myslím už lepší, ale dnes jsem hlavně rád za to, že jsme to zvládli jako tým. Sice se nám vrátili marodi, ale moc dlouho jsme spolu netrénovali. Naštěstí jsme na hřišti nechali úplně všechno, odvedli jsme dobrou práci a jsem moc rád, že jsme vyhráli. Je fajn, že máme jistotu toho, že nemůžeme být horší, než třetí, ale k utkání jsme přistupovali na sto procent. Chceme vyhrávat, navíc před domácími fanoušky. Dnes rozhodla naše vůle, naši fanoušci, a to, že jsme byli koncentrovanější. Hráli jsme týmově, Pardubice mi přišly, že byly někdy frustrované. Jediná škoda je zranění „Pomiho” (Pomikálka), ale doufám, že to nebude nic vážného, a ve středu už bude na Opavu v pořádku. Je to tvrďák, určitě nebude chybět dlouho.”

Matěj Burda (rozehrávač BK KVIS Pardubice): „Já jsem se dnes cítil na hřišti dobře, ale náš tým prohrál, takže šťastný být nemůžu. Jsem rád, že jsem si zahrál proti AJ Waltonovi, protože je to fyzicky vybavenější hráč, já mám zase navrch v mrštnosti. Je to každopádně dobrá zkušenost, tohle mě zoceluje a jsem rád za každou minutu. Moc se nám nedařilo v obraně, protože jsme dostali osmdesát devět bodů, což je na naše poměry dost. V prvním poločase se nám nedařilo zastavovat brejky Děčína, ve druhém jsme se nezlepšili natolik, abychom vyhráli.”

Brno prvně zdolalo Opavu a bude druhé

I bez dvou pivotů Krakoviče se Smithem si Brňané zajistili první výhru sezony nad Opavou, kterou doma před skvělou návštěvou (1356) přemohli 85-76 a definitivně si tak zabrali druhou příčku po nadstavbě.

Do duelu vstoupili úderným úsekem 15 ku 6, jenže hosté se i díky trojkám brzy zarovnali a Brno muselo šlápnout do pedálů znovu. Klíčem k utkání byla poslední pětiminutovka první půle, již domácí hodně zásluhou Chatmana s Petrem Křivánkem vyhráli 17-4 a z 31-31 tu pláchli na 48-35. Slezané, usilující o vyhnutí se předkolu, se ještě ve třetí části z minus 19 čtyřmi trojkami přitáhli na devět a minutu a půl do konce i na osm, ale skutečné drama nepřivolali.

Vítězové, kteří 3:30 do konce přišli o dalšího podkošáka Djuricice (zraněná ruka), měli dva klíčové úderníky v Bálintovi (25) s Chatmanem (21, TH 10/10). Za hosty (bez Dragouna) odpovídali Mokráň (26), Slavík (16+9 doskoků) a Šiřina (11+8 asistencí na 6 ztrát). Domácí dali víc šestek (26-17) a dvojek (33/19 - 30/13), Opavě patřily trojky (7-11).

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno):
„Proti Opavě je vždy složité hrát. Už v posledním zápase v Opavě, který jsme prohráli o 3 body, jsme podali dobrý výkon. Klíčem k dnešní výhře byla určitě druhá čtvrtina a zlepšená obrana právě ve druhé části. Bodový polštář třinácti bodů byl rozhodující, že jsme ho udrželi po třech čtvrtinách. Pak se sice Opava dostala na sedm bodů, ale už neměla čas. Dnes si myslím, že rozhodla zlepšená obrana a koncentrace v obraně. Věděli jsme, že Jakub Krakovič, ani Andrew Smith dnes nebudou hrát a výborně nás podrželi mladí kluci, který odehráli dobré pasáže.”

Richard Bálint (křídlo Basket Brno): „Dnes jsme si pohlídali doskok a neudělali jsme blbé ztráty, co jsme dělali v minulých zápasech. Celý zápas jsme kontrolovali skore. Poslední zápasy nám chyběl ve hře rytmus a v tomhle zápase jsme se našli. Hráli jsme jako tým, posouvali jsme si to v útoku a hráli jsme dobře i v obraně.”

David Zach (asistent BK Opava): „Problém bych hledal už v prvním poločase, kde se nám nevydařilo posledních 5 minut. Klíčový byl útočný doskok domácích, kde jsme je nebyli schopni zastavit a tím ten zápas dostali pod kontrolu.”

Jakub Mokráň (power forward BK Opava): „Posledních 5 minut druhé čtvrtiny nás stálo zápas. Hráli jsme vyrovnanou partii a poté jsme nevěděli skórovat. Brno dávalo koš za košem a těžko se to dohánělo. Problém jsme měli také na doskoku, či tam byla malá nebo velká sestava a i to rozhodlo.”

14. v řadě pro Sovy!

V posledním šestém pražském derby dlouhodobé části se na pražské Folimance pořádala pěkná přestřelka, na jejímž konci přišlo už 14. vítězství v řadě soví letky (116-96), jež v metropolních kláních dosud ani jednou nezaváhala.

V posledních čtyřech minutách úvodní čtvrtiny Samourou vedený USK (bez Petružely, Bátovského) unikl z 16-14 na 26-14, aby poté polovinu druhého dějství byl napřed mezi šesti a deseti body. Z útočných doskoků pak v závěru poločasu vystoupal na 54-41 a v úvodu třetí části slávisty dorazil.

Vedli jej Pipes (24, trojky 9/5), Okauru (24), Samoura (17+8 doskoků a 7 asistencí), Böhm (13+9 doskoků) a Šafarčík (10). Za hosty (bez Pumprlů a Davida Jelínka) odporovali John (24, trojky 10/6), Dantez Walton (22), Páleník (17) a Kheil (11). USK vládl zpod koše (48-32), z trojek (17-15) i útočných doskoků (16-10, body z nich 20-13) a měl o 12 střel z pole víc.

Pavel Beneš (trenér SK Slavia Praha):
„Dát na Folimance 100 bodů, co by za to Nymburk dal. Dostat ale 120, to bych se fakt po... Nehráli jsme špatný zápas, bohužel na obranné polovině jsme neplnili, co jsme si řekli. Domácí zaslouženě vyhráli. Přeju jim vše nejlepší do předkola play-off, ať se jim daří. Mají 14 výher v řadě, jsou na vlně, tak ať to zúročí.”

Francesco Tabellini (trenér USK Praha): „Všechny to muselo dnes na Folimance bavit. Udělali jsme vše pro to, aby fanoušci měli o zábavu postaráno. Jako obvykle jsme byli schopni mít šňůru. Když jsme zastavovali útok hostů a běželi jsme dopředu. Dávali jsme otevřené střely i při přechodu do rychlého protiútoku. To je pro nás důležité. Musíme zapracovat na obraně a její konzistenci a bude to ještě zábavnější.”

Trevor John (křídlo SK Slavia Praha): „Bylo to pro nás těžké v obraně. Gratuluji USK k tomu, jak dnes hráli a nechali nás platit za chyby. Dali sto šestnáct bodů, takže musíme být lepší v obraně, pokud chceme vyhrát předkolo a postoupit do play-off. Jsem rád za útok, dali jsme 96 bodů, ale musíme vyhrát utkání obranou a tu jsme dnes neměli.”

Sokoli mají definitivu baráže

Poslední vzájemný duel dvou chvostových celků letošní ligy byl prakticky celý velice vyrovnaný. Domácí Olomoucko nicméně muselo ve druhé čtvrtině mazat šestkami desetibodové manko a ve třetí odvracet pětibodové vedení Sokolů, kteří ještě při výhře o 40 mohli myslet na teorii o záchraně na 11. místě.

Jenže REDSTONE za stavu 63-68 nakopl power forward Kněževič osmi body k obratu na 78-69, a byť hosté se v poslední desítce ještě prokousali z minus 11 na 82-79, Klepač s Kněževičem okamžitým kontrem na 90-79 ukončili jakékoli pochyby o vítězi.

Domácí za výhrou 95-87 nejvíc táhli Pipkins (29), Kněževič (18+11 doskoků) a Friday (18). Za nyní již definitivně barážové Sokoly (bez Mandaliniče, Dvořáka) se činili Solevič (20+5 asistencí na 6 ztrát), Peterka (16), Škranc, Šturanovič (po 14) a Prskalo (12). Hanáci měli víc ze šestek (24-16) i trojek (9-5), také méně ztráceli (9-20) a získali o 13 střel víc, takže nakonec přežili i výrazně horší procento z pole (43-55).

Tihomir Bujan (kouč BK REDSTONE Olomoucko):
„Dobrý zápas, docela neobvyklý. Věděli jsme, že záchranu přinese vysoká prohra. Z tohoto pohledu to bylo zvláštní. Vyhráli jsme zaslouženě, na začátku zařídili důležité body Pipkins a Friday, v koncovce Kněževič a hodně dobré minuty odehráli čeští kluci Klepač, Žák nebo Welsch. Duel jsme zvládli. Bylo z toho vítězné loučení s fanoušky i záchrana. Všechno bylo OK.”

Erik Klepač (křídlo BK REDSTONE Olomoucko): „Do hlediště přišlo nejvíc fanoušků za celou sezonu, chtěli jsme jim poděkovat výhrou, to se podařilo. Ale na začátku zápasu jsme byli lehce nervózní, postupně se to naštěstí lepšilo. Jsme rádi za každou výhru, tuto sezonu ale musíme hodit za hlavu a věřit, že to příště bude lepší.”

Adam Goga (guard Královští sokoli): „Z naši strany to nebylo povedené utkání. Hráli jsme o svůj kredit, hlavně z obraně to bylo hodně špatné. Domácí byli od druhé čtvrtiny v klidu, protože věděli, že sezona pro ně prakticky končí. My jsme měli dát do zápasu mnohem více energie. V defenzivě se ukázalo, že se máme v čem zlepšovat.”

Richard Kucsa (kouč Královští sokoli): „Během zápasu oboustranně útoky převyšovaly obrany. Dlouho jsme byli ve hře o vítězství, pak ale soupeř vyřešil některé situace lépe, než my a v důležitých okamžicích to zval na sebe bodový lídr Olomoucka. Soupeři proto musím pogratulovat k vítězství, nás čeká ještě hodně práce.”