Brno veze z Polska evropský bronz

Basket Brno ještě neoslavil ani desáté narozeniny. Ovšem po dnešku už má v klubovém trezoru první evropskou medaili. V polském Wloclawku dokázal zvládnout koncovku ultravyrovnaného mače o třetí místo s estonským Tartu (80-76) a z FINAL 4 premiérového ročníku Severoevropské ligy si tak přiveze cenný bronz. Soutěž vyhrál domácí Anwil, který ve finále v kulise 2200 fanoušků zdolal litevské Šiauliai 90-79.

Brňané (nadále bez power forwarda Mickelsona) se v první půli drželi na vyrovnaném skore především díky 15 bodům Djuricice, který tu vystřílel celý svůj zápasový arzenál. V první čtvrtině Brnu pomohly k uchycení v utkání čtyři trojky, a když soupeř v úvodu druhé dvěma trojkami unikl na deset, Brno zareagovalo deseti body v řadě, když bylo úspěšné především zpod koše.

Na konci třetího dějství pak Půlpán s Nečasem získali týmu vedení 67-61, ale Tartu větší únik nedovolilo, a tak přišla super defenzivní a nebodová čtvrtá čtvrtina. Oba celky v ní skoro pět minut neskórovaly a Brno tak udrželo minimální náskok. Poté ale Tartu pěti body otočilo na 76-75, jenže 2:16 do konce ještě nemohlo vědět, že to jsou jeho poslední zásahy v zápase. Estonci pak nasbírali čtyři minuté šestky a ztrátu a naopak Brňané Mišula a Puršl čtyřmi úspěšnými trestnými hody rozhodli.

Lídry vítězů byli vedle Djuricice především Puršl (22) a Půlpán (14). Z enormně vyrovnaných statistik vystoupil jen lepší brněnský doskok (41-31).