Děčín se chystá vytavit ke složení NH

PREVIEW DOHRY 7. KOLA Reprezentační přestávku využijí k dohrávce 7. kola dva týmy, které vyhlížejí ukončení dvouzápasové „série“ porážek. O tom, zda to dokážou domácí Válečníci (2-5, 2P), nebo hosté z Ostravy (3-5, 2P), se začne rozhodovat dnes od 18:00 na děčínské palubovce v přímém přenosu TVCOM.cz.

Díky domácí palubovce a cestě soupeře přes celou republiku má prvotní výhodu domácí celek, který vyhlíží teprve třetí úspěch sezony. Po čtyřech zápasech v rozmezí osmi nocí si nyní mohl odpočinout dokonce čtyři dny, což obzvlášť ocenilo nejvytěžovanější trio Ježek, Pomikálek, Ondřej Šiška (spolu se skládají na 48 bodů týmu), jehož fyzicky enormně náročný styl hry při 32 minutách na utkání už měl za důsledek docházející „benzin“ v druhých poločasech posledních dvou utkáních, když na palubovce Svitav zaznamenal 10 ztrát a vzápětí doma s Opavou střelbu z pole 14/1.

V obou utkáních přitom jeho tým byl až do konce ve hře a možná právě více kilojoulů energie ústředního rozehrávače Severočechům scházelo.

Děčín také nutně potřebuje, aby se k hlavní trojici vyprofiloval další výrazný střelec, k čemuž má aktuálně nejblíž téměř osmibodový rozehrávač Kotásek. Tým už s Opavou o něco zlepšil doskok (40), ale stále jej trápí velký počet ztrát.

S těmi zápolí i Nová huť, stejně jako s dvojkovou střelbou. Na druhé straně má lepší doskok. A za sebou dva velmi slibné zápasy. Doma s Opavou zvládla 94 bodů a držela se až téměř do konce, ale fatálně ji zradila obrana. V Kolíně pak padla až v poslední minutě o dva body, když dostala jen 74 bodů. Zatím se dokáže vyrovnat s absencí prvního rozehrávače Nábělka, otázkou bude, jak to půjde v dlouhodobějším horizontu.

Nepřítomnost 18letého ostravského rozehrávače Adama Šišky znamená, že nedojde k prvnímu bratrskému NBL-souboji bratří Šišků, který tak bude odložen až na některý z dalších vzájemných zápasů.

Absence Děčína: forward Mach

Absence Ostravy: rozehrávači Nábělek (koleno) a Adam Šiška

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Ostrava ukazuje v průběhu sezony slušnou výkonnost. Spoléhá na zahraniční hráče Alleyna s Watermannem. Velmi dobře hraje také Petr Bohačík. Musíme si pohlídat obranný doskok, abychom mohli uspět.“

Ondřej Šiška (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Čeká nás nepříjemný soupeř, který zatím předvádí velmi dobré výkony potvrzené výhrami nad kvalitními týmy. My se budeme muset vypořádat s výškovou převahou soupeře a porvat se na doskoku. Věřím, že se vytavíme k co nejlepšímu výkonu a zahájíme vítězné tažení.“

Adam Choleva (asistent NH Ostrava): „Po ne úplně optimálním výkonu v Kolíně bychom rádi v zápase s Děčínem zvýšili obrátky, jak v útoku, tak v obraně. Klíčové bude se vypořádat s jejich pověstnou bojovností a agresivní hrou.“