Děčín vyvázl jako vítěz thrilleru!

ECHO PŘEDEHRY 12. KOLA Královští sokoli spolu s děčínskými Válečníky vzali v jediném víkendovém utkání NBL fanoušky v hradeckém hledišti na nebývalou adrenalinovou horskou dráhu, kde nebylo nic jasné ani do konce základní  hrací doby. Erupci radosti si však v předehře 12. kola mohl užít jeden, a to byl po 45 minutách tým ze severu po vítězství 84-90.

Hradec měl stejně jako naposledy doma s Brnem královský nástup, když se nejdřív během dvou minut prošestkoval z 9-10 na 20-10 a po deseti minutách vedl až 32-20. Ve druhé čtvrtině ale Autrey táhl děčínský návrat na 40-39. Pak se odehrávala dlouho vyrovnaná bitva, v níž po 25 minutách začínali mít mírně navrch hosté, kteří ještě 2:40 do konce čtvrté části vedli 67-75.

Pak ale křídelník Pandula (už do půle měl 3 fauly), rozehrávač Rikalo a power forward Sedmák dostali i díky dvěma minutým šestkám děčínského centra Grunta domácí na 74-75 a po minuté dvojce Grunta (do půle stejně jako další podkošový Krakovič 3 fauly) měl Canda šanci ze šestek dokonce rozhodnout. Do koše však posadil až druhý - vyrovnávací - pokus a pár vteřin do konce tak měli hosté ještě akci na výhru, ovšem dlouhý výhoz na alley-oop nevyšel.

Do prodloužení ovšem Děčín vtrhl třemi trojkami v řadě na 78-84, aby Sedmák s Rikalem ještě dokázali srovnat. Jenže Válečníky poté Carlson s Autreym poslali do nového čtyřbodového vedení, a to už mělo půl minuty do konce fatální hodnotu.

Vítěze vedl skvělý Autrey (21+15 doskoků, 5 asistencí), následován Šiškou (15, trojky 6/3) Gruntem (12) a Carlsonem (11). Za domácí kontrovali Sedmák (17+11 doskoků), Rikalo (17), Lošonský (15) a Canda (9+10 doskoků). Děčín nakonec díky prodloužení přestřílel soupeře z trojek (5-9), což byla hlavní rozdílová statistika vedle bodů laviček (24-48).