Díra ve hřišti ukončila bitvu o čelo!

DĚNÍ V PRVNÍ LIZE Kuriózní důvod neumožnil dohrání duelu o první místo v šestém kole západní skupiny první ligy mužů. Po několika minutách hry se v palubovce chomutovské haly objevila díra, vzniklá po mocném doskoku domácího forwarda Jana Jiříčka, a protože jeho Levharti se s hosty z Litoměřic nedohodli na dokončení zápasu na náhradní hrací ploše, budou muset oba kluby hledat nový termín.

Z odehraných utkání šestého dějství pak vynikly vysoké výhry Písku a Slavie i první sezonní úspěch Polabí.

Na Východě opět nadělovali bez porážky vedoucí svitavští Tuři, kteří vyloupili Brno rozdílem 25 bodů. Jediný těsný výsledek se zrodil v Novém Jičíně, kde domácí nečekaně padli s Prostějovem 97-99, ač ještě po třiceti minutách vedli o jedenáct a vládli na doskoku. O výhru definitivně přišli v poslední půlminutě z ruky Adama Šišky.

VÝSLEDKY 6. KOLA - SKUPINA ZÁPAD

SP BASKET - SLAVIA PRAHA 72-92 (Barač 14 - Bradley 24, 200 diváků)
PELHŘIMOV - POLABÍ 81-92 (Borovka 16 - Rylich 21)
VYŠEHRAD - PÍSEK 67-107 (Daniel Zach 30 - Šlechta 22)
USK PRAHA B - PLZEŇ 65-60 (Švec 13 - Aušprunk 19)

POŘADÍ PODLE BILANCE

1.-2. Litoměřice, Chomutov (5-0), 3. Slavia (5-1), 4. Písek (4-2), 5. SP (3-3), 6.-7. USK B, Pelhřimov (2-4), 8.-10. Plzeň, Polabí, Vyšehrad (1-5).

SKUPINA VÝCHOD

VIVIDBOOKS PARDUBICE - OLOMOUC 93-76 (Tkadlec 24, Burda 22 - Jirák a Nosek po 14)
ZLÍN - VYSOČINA 81-63 (Nehoda 24 - Kantůrek 26)
NOVÝ JIČÍN - PROSTĚJOV 97-99 (Havlík 21 - Rytíř 23)
BRNO U23 - SVITAVY 49-74 (Kubín 10 - Bálint 17)
SNAKES OSTRAVA - OPAVA 2010 110-65 (Mička 19 - Kurečka 16)

1. Svitavy (6-0), 2. Snakes (5-1), 3. Brno U23 (3-2), 4.-7. Vividbooks, Nový Jičín, Prostějov, Olomouc (3-3), 8. Zlín (2-4), 9. Opava 2010 (1-4), 10. Vysočina (0-6).