Dojde na české finále Alpe Adria Cupu?

Je to už docela blízko. Alpe Adria Cup může vyvrcholit finálovým soubojem dvou českých celků. Děčín do něj v prvním utkání semifinále našlápl naprosto suverénním domácím triumfem nad spolulídrem rakouské bundesligy, když Gmunden sestřelil rozdílem 25 bodů (96-71), a tento kladný rozdíl si poveze do odvety. Ta je na programu ve středu 4. března. Velmi solidní šanci na postup do finále má i pardubická Beksa, již rovněž ve středu čeká první duel série ve Vídni. Sedmý celek rakouské nejvyšší soutěže by měl být rovněž hratelným protivníkem, zvlášť když tým JIP hraje odvetu na domácí půdě (9. března, podle webu soutěže od 18 hodin).

Válečníci (nadále oslabení o podkošové duo Grunt - Landa) zvládli domácí semifinálový zápas víc než dobře. Gmunden se na severu Čech po téměř třech týdnech bez utkání (Děčín po necelých dvou) rozjížděl ztuha a brzy ztrácel 11-0. Pak se sice na chvíli ve skore vrátil, ale vzápětí se zcela rozpadl v rozhodné druhé čtvtině, již domácí díky spoustě chyb soupeře ovládli 36-16 a už v půli vedli jasně o 26 bodů.

Sřeleckým lídrem vítězů byl Carlson (28, trojky 5/4), následován Autreym (16+9 doskoků, 6 asistencí a 7f+), Pomikálkem (12), Vukosavljevičem (11), Šiškou a Ježkem (po 10). Válečníci vládli zejména na doskoku (48-28, v útoku 13-6, body z druhých šancí 17-4) a zpod koše (46-24).

„Povedla se nám první půle, ale je to teprve první zápas. Hráčům zdůrazním, že druhý poločas jsme o bod prohráli. V Rakousku očekáváme těžký zápas. Samozřejmě máme nějaký bodový polštář, ale bereme sérii také jako přípravu na boje v ligové nadstavbě a na play-off. Do Gmundenu přesto chceme jet vyhrát,“ uvedl obezřetný kouč Děčína Tomáš Grepl.