Dokonají dnes Sovy odvetu za ČP?

23.2. ALPE ADRIA CUP Ve druhém okně světové kvalifikace přišel i čas play-off bojů v Helios Alpe Adria Cupu, a to hned s účastí tří zástupců Kooperativa NBL, jež dnes a zítra čekají čtvrtfinálové odvety. Mmcité+ Brno dovezlo před pár dny těsný úspěch 64-67 ze Zápasu 1 v Domžale a před sobotní domácí odvetou (18:00) si tak vytvořilo velmi solidní pozici k postupu. A pražský USK ve čtvrtek opět dokázal, že v oslabeném složení na Děčín umí. V domácím prostředí zvítězil i bez reprezentantů Madsena s Ondřejem Sehnalem nečekaně 78-68 a ke dnešní odvetě v Děčíně (18:00) míří s otevřeným hledím a pokusí se vrátit Severočechům vyřazení z Českého poháru.

Sovy se do čtvrtfinále prodraly až vítězstvím v posledním kole základní části Alpe Adria Cupu, kdy Prievidza vyslala k zápasu do Prahy svou rezervu (k duelu v původním termínu tým nedorazil kvůli sněhové kalamitě), a utkání skončilo jednoznačně 107-49 pro domácí.

První zápas čtvrtfinále s kompletním Děčínem už byl z mnohem těžšího ranku, Pražané se jej však zhostili se ctí a favorita zdolali v této sezoně už počtvrté z pěti vzájemných utkání. Sovy rozhodly ve druhé půli, kdy se ve třetí čtvrtině díky řadě snadných košů utrhly na 57-49, a když ve čtvrté části šňůrou 14-0 utekly až na 76-58, vypadalo to s hosty zle nedobře. V závěru je však trojky dostaly na pro odvetu hratelný rozdíl.

„Opticky jsme v první půli vypadali lépe, ale nebyli jsme schopni využít své šance. USK chytře zpomaloval naši hru, a přestože v úvodu nebyl tolik produktivní, postupně se zlepšoval. Přesto jsme v poločase vedli, jenže ve druhé půli jsme se dostali do stádia, kdy jsme přestali být produktivní v útoku, také nám nefungovala obrana a domácí svou trpělivou hru proměňovali v body. Náš útok byl sterilní, hráči se dostali do křeče, ale v závěru zabojovali, dali nějaké body a výsledek minus deset je vlastně dobrý,“ hodnotil kouč Děčína Pavel Budínský.

Jeho tým drželi Šiška (16), Pavel Houška (12) a Ježek (11), domácí pak Raines (19), Tůma (15), Michal Mareš (15), Bookert (14) a Štěrba (11). Pražané byli lepší ve dvojkách (25/42 - 19/45) a také na doskoku (40-32).

Brňané v Domžale už v první čtvrtině vedli o sedm bodů a i do kabin šli v poločase za mírného vedení (32-38). V polovině třetí čtvrtiny už to bylo dokonce o 14 a ještě do poslední části vstupovali hosté za vedení 41-51. Mohutý finiš domácích však rozdíl srazil na jediný bod, aby konečný účet zápasu stanovil brněnský Barry. Ten byl s 15 body druhým střecem vítězů, 16 bodů zařídil Radek Pumprla a 10 centr Primorac.