Drama rozhodl pro Slavii Radek Pumprla!

FINÁLE PRVNÍ LIGY Ohromným nočním spektáklem v otřásajícím se pražském Edenu vyvrcholila první liga mužů, v jejímž rozhodujícím třetím duelu finále Slavia doma v posledních vteřinách udolala písecké Sršně 89-87 a 6. a 8. května ji čeká baráž o Kooperativa NBL s GBA Jindřichův Hradec.

V ohlušující kulise více než 300 fanoušků, z nichž podle dostupných informací opět nějaké dvě třetiny tvořili Jihočeši, se hrál enormně vyrovnaný duel, v němž ani jeden tým nevedl vyšším než osmibodovým rozdílem. Slavia ve druhé čtvrtině tažena kapitánem Pavlem Pumprlou a třemi trojkami otočila z 25-31 na 40-32, hosté jí to vrátili šestiminutovým úsekem ve třetím dějství, kdy ze sedmi ztrát sešívaných vytěžili rovněž trojkami sycený obrat z 46-39 na 51-56.

Do poslední čtvrtiny už se ale šlo za remízového stavu a chystala se tak nervydrásající koncovka dvou týmů, které oba vyhlásily zájem o NBL. Za stavu 81-81 domácí David Jelínek z útočného doskoku posunul vpřed domácí, ale odvážný nájezd guarda Šurého přinesl vyrovnání. Po timeoutu si vzal míč na půlce Pavel Pumprla a úhybným dvojtaktem poslal znovu vpřed domácí, aby šestá trojka Sýkory 25 sekund do konce otáčela na 85-86.

Vzápětí si pro dvě úspěšné šestky došel tentokrát ne tak výrazný playmaker Slavie Bradley (87-86). Na druhé straně ale jednou šestkou srovnal Englický a to už chybělo jen necelých deset vteřin. K finálnímu útoku soutěže se pak odhodlal Radek Pumprla, který nesnadným nájezdem v posledních sekundách rozhodl o triumfu hlavního favorita soutěže.

V utkání zařídil 12 bodů, starší bratr Pavel přidal 13 s 11 doskoky, Park se postaral o 20 bodů s 11 doskoky, Bradley o 18 bodů a Jelínek o deset. Za Sršně kontrovali Sýkora (23), Šlechta, Martin Svoboda (po 16) a Šurý (11). V souboji ponejvíce sedmičlenných rotací domácím patřily body zpod koše (44-36), trestné hody (21-13) a doskoky (46-34, v útoku 17-10), hosté byli lepší z oblouku (8-12).