Excelentní bitvu o čelo rozhodl Sehnal!

ECHO 2. KOLA NADSTAVBY A ČTVRTFINÁLE ČP Kooperativa NBL má po zatím nedokončeném druhém kole nadstavby opět sdílené vedení. Nymburk doma díky pevné ruce Ondřeje Sehnala zvládl koncovku šlágru druhého s prvním (89-86) a dorovnal tak bilanci vedoucího Brna.

Ve skupině A1 dávali ještě jedem emocemi nabitý trhák - ve vyprodaném Tatranu domácí Nová huť i potřetí v sezoně zdolala Opavu (90-79) a přeskočila ji v tabulce. V A2 slavili stejně jako v prvním kole pouze hosté - USK dobyl Eden (64-77) a Olomoucko zažilo vůbec první venkovní radost sezony na Třebši (72-97). Hrálo se i druhé čtvrtfinále Českého poháru, v němž Kolín doma až nečekaně bez těžkostí složil Pardubice (87-76).

Nymburk vyhrál zápas sezony a dělí se o vedení

Už po druhém kole nadstavbové skupiny A1 Brňané nevedou ligu v osamění. Zatím nejspíš nejatraktivnější duel celé ligové sezony, s ohromnou kvalitou rychlé hry, individuálních výkonů včetně hvězdného 39bodového představení brněnského guarda Culpeppera i dramatem až do konce, rozhodl pro domácí Nymburk tři sekundy před závěrečným klaksonem trojkou z driblinku reprezentační rozehrávač Sehnal (89-86), který tak vyznačil už čtvrtou porážku mužů zpod Špilberku za posledních sedm utkání a svému týmu zajistil dorovnání vedoucího Brna.

První čtvrtina patřila díky útočným doskokům a skvělé hře Půlpána s Culpepperem hostům (18-22). Když se poté nedůrazně atakovaný americký guard rozohnil ještě víc, vedlo Brno až 20-33. Domácí se vzápětí opřeli o tentokrát na koš i na doskoku agresivního Kříže a také o křídelníka v Palyzu, který nyní bývá viděn u čím dál více nájezdů a dokonce i při hře zády ke koši. Právě toto duo se nejvíc se zlepšením obrany, rychlými protiútoky i útočnými doskoky postaralo o poločasové dotažení na 45-45. Mistr si navíc už věděl lépe rady i v postupném útoku, kde se dokázal dostávat do podkošového prostoru.

Ve třetí čtvrtině v kvalitní obraně pokračoval, lépe si hlídal Culpeppera a v závěru tohoto dějství pod vedením Locketta vyskočil až na 68-57. Jenže v posledním dějství, v němž zápas kvůli spoustě faulů po nicotných kontaktech a kontrolách videa ztratil na tempu, domácí minuli 7 šestek, což se jim málem stalo osudným. Brno se čtyřmi trojkami dotáhlo na 77-75, a i když Culpepper už při třech minutých šestkách budil známky nemalého vyčerpání, v závěru jako obvykle obživl a udržel hosty natěsno. Pro domácí byla zásadní trojka Bendy na 85-81 80 sekund před koncem, ale Culpepper pak veletěžkou trojkou přes obranu srovnal půl minuty před koncem na 86-86. Poslední slovo ale patřilo Sehnalovi, načež těžká závěrečná trojka Culpeppera už cíl minula.

Američan ovšem i tak vyčaroval druhý nej výkon sezony v celé lize, a to 39 body s trojkami 14/8 a šestkami 12/9. Také byl ale z týmu nejvíc v minusu (-14) a v druhé půli už se tlačil i do méně kvalitních zakončení. Další monstrózní výkon hostům přidal ve čtvrté dimenzi hrající a oproti minulosti o dvě patra suverénnější Půlpán (16+20 doskoků a 7 asistencí), jehož doskakovací osobák znamená i vyrovnaný rekord sezony a také 20. výkon v NBL za poslední čtvrtstoletí. Třetím brněnským dvojciferou byl Nečas s 11 body. Z 11členné rotace domácích stejně vynikli jen Lockett (18+9 doskoků) a Kříž (14). Vítězům patřily body zpod koše (46-22), těsně i šestky (28/17 - 22/15), dvakrát méně ztráceli (7-14) a při 10 ziscích měli i 22 bodů po ztrátách soupeře. Pro hosty hovořily trojky (22/6 - 40/13) a při útočných doskocích 15-15 i body z druhých šancí (18-21).

Ladislav Sokolovský (trenér ERA Basketball Nymburk): „Šťastnější konec pro nás. Bohužel jsem zas na začátku nebyli tak koncentrovaní a neměli jsme takové nasazení, jak pak ve druhé půli. Necháme si tam doskočit pár míčů. Ve druhé půlce už jsme to zlepšili. Mimořádný výkon podal Culpepper, který na to, že nebyl špatně bráněný, tak dal spoustu těžkých střel. Naopak se nám povedlo ubránit hráče pod košem. Pro diváky to byl hezký zápas. V pátek jedeme do Brna na pohár, tak o náboj je jistě postaráno. Důležitý byl konec poločasu, kdy jsme zvýšili agresivitu a donutili jsme je k několika ztrátám, po kterých jsme dali snadné koše. Při té poslední akci to nemusela být trojka, mohl to být i nájezd, ale Ondra to přečetl dobře, protože Šimon Puršl od něj hodně odstoupil. Ondra má takovou povahu, že on je ten první, kdo se hlásí o tyhle poslední akce. On to má rád.”

Petr Benda (power forward ERA Basketball Nymburk): „Já jsem si ten zápas užíval. Já tyhle vypjaté zápasy miluju. Hraje se mi lépe, než když je to o 20 či 30 bodů. Mohly vyhrát oba týmy. My jsme tam udělali spoustu chyb. Nepokryli jsme si tam útočný doskok, Viktor Půlpán nám tam pořád doskakoval. Byly tam zbytečné ztráty, ale nikdo není bezchybný a na konci jsme si za výhrou šli daleko víc než Brno. Jsem rád, že jsem se na konci konečně trefil. Předtím jsem tam něco nedal, ale vyšlo to ve chvíli, kdy jsme to moc potřebovali. Hlavní zásluha ale patří Ondrovi Sehnalovi, který na konci to rozhodl velkou trojkou. bylo jasné, že Ondra bude hrát pick and roll, čekali jsme, že to převezmou, a pak už to bylo na Ondrově rozhodnutí, jestli bude dlouhého hráče atakovat, nebo si vezme střelu. Šimon Puršl od něj odstoupil, tak nebylo co řešit. Když Culpepper začal řádit, trochu jsem si vzpomněl na to, jak nás tehdy tady porazil ve VTB lize. Je to výborný střelec. Ale možná lepší, když skóruje jeden hráč a ostatní jako Richard Bálint se tolik nedostanou do hry.”

Ondřej Sehnal (rozehrávač ERA Basketball Nymburk): „Pár posledních střel už jsem si v kariéře vzal, ale tahle asi byla první po dvou letech. Jsem rád, že to vyšlo zrovna v tomhle zápase, kdy jsme hráli s Brnem o první místo. Bohužel jsme zas pustili Brno zbytečně do zápasu, když jsem to měli pod kontrolou, ale nechali jsme je se vrátit. Zas rozhodovala až poslední minuta. Culpepper předvedl famózní výkon. Asi dlouho nedal 39 bodů. Bylo ho těžké zastavovat. I při té jeho poslední trojce, já ho nechtěl faulovat, tak jsem stál kousek od něj, obě ruce nahoře, ale on to stejně trefil, i když to byla hrozně těžká střela. Já mu to ale chtěl vrátit. On mi tam v posledních minutách ještě něco povídal, tak jsem rád, že to vyšlo a on o tom teď může přemýšlet cestou do Brna. Trenér se nás zeptal, kdo si tu poslední akci vezme, všichni se koukli na mě, tak to bylo jasné. Šimon Puršl stál čtyři metry ode mně. I když nejsem nejryzejší střelec, tak takhle otevřené střely si vezmu.”

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Ten zápas měl náboj, kvalitu a výborné individuální výkony. Šlo se do vyrovnané koncovky. Na konci jsme zvažovali, zda nepoužijeme faul, abychom měli my poslední střelu, ale rozhodli jsme se, že to ubráníme. Ale Šimon Puršl bohužel nechal velký prostor Ondrovi Sehnalovi a ten to potrestal. My pak ještě měli jednu pozici na vyrovnání, ale to už nedopadlo. Zápas musel diváky bavit. Nymburk byl o kousek lepší, zvláště ve třetí čtvrtině nás dostal pod tlak a měli jsme problém skórovat. Škoda, že jsme ztrátami dovolili soupeři do poločasu srovnat a neudělali jsme si tam trochu bodový polštář. To vrátilo Nymburk do hry, protože do té doby jsme narušovali soupeři útok častými změnami obran. Byl to ale dobrý zápas, který byl pozvánkou do dalších kol a poháru. Randy Culpepper je skórer, my docela dlouho hledali, jak ho zapracovat do týmu, ale zápas od zápasu se to zlepšuje. Dnes měl svůj den a tohle se od něj očekává.”

Randy Culpepper (rozehrávač Basket Brno): „Hrál jsem docela dobré utkání, ale na konci je porážka, tak to zas tak moc neznamená. Kdybychom vyhráli, byl by to jiný příběh. Bohužel jsem nevyhráli. Už se začínám cítit dobře. Musím poděkovat trenérům a spoluhráčům, že mi věří. Pro mě je to už dvanáctá profesionální sezona a neustále se snažím hrát na nejvyšší úrovni. Moje filozofie je, že když trefil první dvě střely, tak vím, že to pro mě bude dobrý zápas. Bohužel to nestačilo. Takže mých 39 bodů zas tak moc neznamená.  Moc dobře si pamatuji na zápas, který jsem hrál v Nymburce před nějakými osmi lety ještě ve VTB lize a který se mi povedl. Vždy si na to vzpomenu, když sem přijedu. Dnes to zas byl dobrý výkon, ale tehdy jsme vyhráli a dnes jsme prohráli. V pátek to v poháru bude mezi námi další bitva. Musíme teď na sobě v trénincích makat, abychom udělali nějaké úpravy v naší hře a byli jsme připraveni na to se s Nymburkem utkat v poháru.”

NH v našlapaném Tatranu po velkých emocích skolila i potřetí Opavu!

Když v po střechu napěchovaném ostravském stánku končilo už třetí derby této sezony, burácející hlediště stálo na nohou, trenéři domácích hecovali ochozy k ještě větším decibelům a ústřední postavy hostů ve velkém spílaly mužům s píšťalkou. Třiadvacetibodový tým lídr Opavy Jakub Šiřina se nechal unést až k takovým protestům, že jej stihly dvě technické v jednom balíčku a tím i vyloučení. Hrálo se už play-off? Nikoli, zatím jen druhé kolo nadstavby, nicméně pro NH šlo o vůbec první utkání elitní skupiny A1 od jejího znovuzavedení v roce 2016. Příště lze na stejném místě očekávat stejnou intenzitu emocí, protože Ostrava zažívá v mnohém přelomovou sezonu.

Předčasný exit veterána Slezanů, potrestaný dvěma šestkami Morgana na 86-79, už jen stvrdil velkou novinu. NH i potřetí v tomto ročníku zdolala (90-79) rivala ze sousedního města, od nějž světelné roky schytávala porážku za porážkou, a už ho dokonce předběhla i v tabulce na sedmé místo. Tenhle tým ale rozhodně nevypadá, že by se s trojzubcem z derby hodlal spokojit.

Celý duel byl i při řadě opavských absencí (bez Kouřila, Zbránka, Dragouna) ukrutně vyrovnaný prakticky až do konce. V první čtvrtině hosté ustáli baterii pěti domácích trojek, ve druhé se dostali zpět i z minus 9 bodů po dvou obloukových projektilech ostravských pivotů a ve třetí je Kvapil se Šiřinou přitáhli i z 11bodového manka. I ve čtvrtém dějství byli napřed domácí, které Radukič vyhnal na 78-69 čtyři minuty před koncem. Opava snížila na čtyři 100 sekund do konce, ale Morganovy trestnohody už půl minuty před koncem zavíraly za derby vodu definitivně.

NH před rekordní domácí kulisou sezony (1200) táhli Radukič (21+10 doskoků a 7 asistencí), osobákem sezony Štěpán Svoboda (17), dále Mathon (14), Morgan (12+6 asistencí) a Majerčák (10). Za hosty kontrovali Šiřina (23+5 asistencí na 7 ztrát) se Slavíkem (11). Vítězové si nejvíc pomohli trojkami (31/13 - 23/8) a menším počtem ztrát (10-20), díky čemuž měli o 15 střel víc.

Štěpán Svoboda (křídlo NH Ostrava):  „V našem týmu to není jen o Maliku Morganovi, ale když se nedaří jednomu, tak se přidají ostatní. Mně se dnes zadařilo, musím využit každou příležitost, kterou dostaneme. Jako tým fungujeme super a drželi jsme se navzájem. Porazit třikrát Opavu je super, musíme však makat dál, ať ukážeme, že v A1 nejsme náhodou.”

Jakub Slavík (křídlo BK Opava): „Dnes jsme chtěli zastavit Malika Morgana, který nám dělal problém v minulých dvou zápasech.  Dnes se nám to celkem podařilo, Švandrlík odvedl na něm dobrou práci, ale zase se projevili jiní hráči Ostravy. Nesmíme vnímat to, co je mimo hřiště, ale to,co je na hřišti. Chybí nám konzistence. Máme dobré pasáže, ale na to se basketbal nehraje. Je třeba odmakat celý zápas.”

I třetí derby pro Sovy

Jako by už tak dietní 75bodový útok nováčka z pražského Edenu přešel v posledních týdnech na protestní hladovku. Ve čtyřech ze šesti utkání nevyždímal ani 65 bodů. Platilo to i o domácím duelu s USK (64-77), který uchvátil i třetí pražské derby a metropolnímu nepříteli se v sekci A2 vzdálil už na pět výher. Navíc už na dvě vítězství se ke slávistům ze sklepení přiblížili zbojníci z Hané.

Produkčně chudou a statistiky enormně vyrovnanou první půli (34-34) pro domácí příliš neobčerstvil ani navrátilec do sestavy Rožánek a tichý zůstal i top skórer NBL Pipes v dresu hostů, za nějž se v tabulce top skórerů už na druhé místo zavěsil i v Edenu produktivní kolega Okauru (28, trojky 13/6).

Vše rozhodla třetí čtvrtina, ovládnutá hosty 13-25. Tedy hostem. Za stavu 38-34 pro domácí se nadechl Michael Okauru a 16 body během čtyř minut takřka sám otočil na 41-54, čímž efektivně ukončil zápas. Slavia se ve čtvrté části ještě pokusila o comeback snížením z 15 na 5 čtyři minuty do konce, jenže za zbytek času už nepřidala ani jeden bod.

Její skromnou ofenzivu prozářili jen zarputilý trojkař John 19 (bilance 15/4) s kolegy Dworskym (14+8 doskoků) a Davidem Jelínkem (12). USK kromě Okaurua sytili i Petružela (13+7 doskoků) s Böhmem (11+7 doskoků). Jejich tým dal víc trojek (7-9) a výrazně méně ztrácel (14-6).

Pavel Beneš (kouč SK Slavia Praha): „USK vyhrál pouze zásluhou třetí čtvrtiny, kdy jsme nesplnili taktické pokyny – jak osobní, tak týmové. Bohužel, tato čtvrtina nás stála vítězství.”

Matěj Bernáth (power forward SK Slavia Praha): „Zápas bych zhodnotil tak, že jsme neplnili pokyny, které nám kouč dal. Nechali jsme střílet za tři dva zahraniční hráče a pak jim to padalo. To je asi tak všechno.”

Filip Petružela (power forward USK Praha): „Ze začátku zápasu jsme do toho nevstoupili moc dobře, co jste mohli vidět. Dělali jsme tam zbytečné chyby co se týče doskoků. Museli jsme si pohlídat útočný doskok. V druhém poločase jste mohli vidět, že jsem si nenechali vzít doskoky, dobře jsme dělali týmovou obranu, nedělali jsme tak stupidní chyby jako v prvním poločase a myslím, že jsme dotáhli zápas do vítězného konce.”

Francesco Tabellini (kouč USK Praha): „Cítím, že dnes večer jsme nehráli naší nejlepší hru, nebyl to náš nejlepší basketbal a to i z důvodu, že Slavia se ukázala jako připravená, hrála dobře a do problémů nás dostávali v mnohých momentech během hry. Takže gratuluji i jim, i když se jim nepodařilo zvítězit, dobře pro nás, a i když jsme hráli náš nejlepší basketbal, tak cítím, že tým se stává lepším, hlavně ve smyslu odpovědnosti. Cítím, že vždy najdeme cestu jak být dobrý, i když nejsme ve své nejlepší kondici – řekněme to takhle. A je toho pro nás dost, mladý tým, nezkušený tým, myslím si, že kluci vždy nachází cestu jak být odpovědný jako jednotlivec, tak i jako tým. Je to velice důležité, protože vyhrávání je zvyk a hrát basketbal je zvyk a čím víc to děláme konzistentně, tím víc jsme úspěšní, velice rádi spolu hrajeme a hrajeme kolektivní basketbal.”

První venkovní pro Hanou po záření Feštra

Z Hradce Králové sobotní nocí mířil do Olomouce veselý autobus. Jeho posádka se po řadě obměn a těžkostí až ve 24. utkání sezony dočkala svého prvního dobytí stánku soupeře. Stalo se na Třebši, a to jednoznačným výsledkem (72-97), po němž se REDSTONE soupeři odpoutal ze společného dvojdomku na dně tabulky.

Do utkání vtrhnul i bez guarda Williamse ráznou úvodní pětiminutovkou (4-15), po níž domácím trvalo deset minut, než i díky trojkám a zaskakujícímu šéfdirigentovi Gogovi otočili na 39-35. Jenže v ten moment hosté slepili pět tříbodových akcí a poločasem 42-50 založili na rozhodný náskok utkání. Ve třetí desítce odstup na hraně deseti bodů udrželi a ve čtvrté pláchli Sokolům ještě víc.

Hanáky napojil osobním výkonem sezony rozehrávač Feštr (26+6 asistencí, trojky 8/6), jemuž sekundovali Friday (18), Kněževič (16+13 doskoků), Vučičevič (15) a Moten (12). Zdroji výhry byly pro hosty šestky (3-17) a ultra efektivní trojky (28/7 - 20/12). Za nadále velmi seslabené Sokoly (bez Autreyho, Svojanovského, Kábrta, Soleviče) se dvojciferně prezentovali Škranc (22+7 doskoků), Šturanovič (15+7 doskoků), Peterka (13) a nový křídelník Cavallero (10).

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli):
„Nevyšlo nám bohužel vyhrát, protože jsme byli bez našeho ústředního rozehrávače. Měli jsme tragický vstup do zápasu, protože jsme prohrávali o 15 bodů, a když už to vypadalo, že se s z toho dostaneme, tak začalo Olomoucko skóre navyšovat. Musíme na sobě zapracovat.”

David Škranc (křídlo Královští sokoli): „Nechci být sprostý, protože to nemá cenu. Olomoucko je tým, který musíme porážet, protože chceme zachránit ligu. Každý zápas musíme vyhrávat, ale nejde hrát jako dnes. Oni trefili velké množství střel, ale to nemění nic na tom, že musíme zlepšit obranu. Vypadl nám mozek hry, náš rozehrávač, Adam Goga se snažil, jak mu síly stačily, ale nestačilo to na to, abychom vyhráli, Olomoucko bylo lepším týmem.”

Tihomir Bujan (trenér BK REDSTONE Olomoucko): „Cítím se velmi dobře, protože to byl pro nás velmi důležitý zápas. Zejména v poslední čtvrtině jsme ukázali náš charakter jako celý tým. Měli jsme velmi dobrou střeleckou noc, držel nás náš střelec Friday, prostě dělá co může. Na prvním místě byl klíč naší obrany, a ta nám vydržela celý zápas. Hradci jsme nedovolili se hráti do hry.”

Lukáš Feštr (rozehrávač BK REDSTONE Olomoucko): „Jsem moc rád, že jsme vyhráli a je mi úplně jedno jak jsme hrál. Řekli jsme si v šatně jak se chceme dnes prezentovat a jsme moc rádi, že nám vyšel začátek utkání a to tempo nám pak vydrželo celých 40 minut, i když tam byly nějaké výpadky v útoku a udělali jsme zbytečné ztráty. Výkon byl takový, jakým se chceme prezentovat po zbytek nadstavby.”

Kolín míří do pohárového FINAL-4

Bylo to deset minut, v nichž se medvědí jádro naplno rozpomnělo na své ofenzivní řádění z minulých dvou sezon, na něž však letos stále nedokázalo trvaleji navázat. Druhá čtvrtina čtvrtfinále Českého poháru, v níž Kolín (nadále bez třetího nejužitečnějšího hráče NBL Slavinskase) doma rozbil Beksu hlavně díky šesti trojkám 36-19, byla klíčem k vítězství 87-76 a tím i k získání druhé vstupenky do FINAL-4, kde zatím čekala jen ústecká SLUNETA.

Naopak Beksa zažila nejtrudnější týden sezony. Během pouhých čtyř dnů vypadla ve čtvrtfinálovém kole v Alpe Adria Cupu i v domácím poháru, když se ve Spišské Nové Vsi, ani v pěkné rovině - v dosud nejdůležitějších zápasech - nezvládla (bez forwarda Pekárka) ani trochu opřít o svou největší chloubu - obranu.

V souboji dvou čerstvě vyřazených z pohárové Evropy začali hosté o poznání hůř, když prvních pět minut vůbec neskórovali. Po domluvě při timeoutu ale ještě zvládli dějství vyhrát 16-18. Byl to však jen klid před kolínskou bouří. Medvědi ve druhé čtvrtině s nebývalou lehkostí ztékali koš soupeře ze všech pozic, a když hosté neproměňovali ani šestky, utekli jim domácí až na 18 bodů. Po 28 minutách vedli dokonce 71-47, až pak se KVIS přece jen nadechl a po vlastním trojkobití (dvakrát udeřil i power forward Švrdlík) i ztrátách domácích (Kolín 12 ze 13 ve druhé půli) v poslední části přirazil pět minut do konce na 78-69. Potom ale dvě minuty neskóroval a víc GEOSAN nepotřeboval. Jeho kouč Konvalinka tak během pěti týdnů už podruhé zdolal tým svého bývalého nadřízeného Repeši.

Střelecky se kolínští muži opřeli o Číže (18), Mareše (16), Šišku (13+7 asistencí), Lošonského (13) a Petráše (12). Za hosty, kteří zaostali z šestek (20-9) a trojek (25/11 - 25/9), korigovali Vyoral, Šafarčík (po 14) a Rikič (11).

Adam Konvalinka (kouč BC GEOSAN Kolín):
„Dneska jsme se konečně zmátořili a zlomili sérii co nás teď držela. Prvních pět minut nebylo moc koukatelných, ale bylo to asi tím, že oba týmy jsou nervózní a nemají momentálně očekávané výsledky. My se poté dostali konečně do pohybu, šel nám míč z ruky, trefovali jsme a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli, super postup alespoň do jednoho FINAL-4 a teď si to půjdeme rozdat o medaile.”

Michal Mareš (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Řekl bych, že začátek zápasu byl z obou stran opatrnější, bylo poměrně nízké skóre. Poté jsme se rozjeli, začali jsme lépe bránit, vybojovali jsme si celkem pohodový 20 bodový náskok. Rád bych řekl, že jsme ho udrželi až do konce, ale nestalo se tak. Pardubice na nás začali tlačit, my jsme lacině ztráceli míče a z toho proměnili jednoduché koše. Poté jsme ale zase zapnuli a dokázali jsme zápas dovést do vítězného konce.”

Dino Repeša (kouč BK KVIS Pardubice): „Domácí od začátku zápasu hráli lépe než my, byli koncentrovanější, speciálně v útoku. Udělali si vysoký náskok po 20 minutách. My jsme nedělali dobré fauly, Kolín je kvalitní tým, proměnil i nějaké těžké střely a vedl už o 24 bodů. My jsme poté začali více tlačit, šli jsme na minus 8, ale už jsme neměli víc sil.”

Petr Šafarčík (guard BK KVIS Pardubice): „Začátek nebyl z naší strany úplně špatný, ale potom zase přišel náš výpadek, kdy Kolín odskočil do vedení o 10 a více bodů. My teď nejsme v takové pohodě a rozpoložení, abychom se dostali zpět do takového zápasu. V druhém poločase jsme to alespoň nezabalili, což je takové malé pozitivum, dokázali jsme to trošku zdramatizovat, ale Kolín měl utkání pod kontrolou. My jsme teď dole, asi nejvíc za tuto sezonu a je to jen na nás hráčích, abychom se z toho vyhrabali. Máme před sebou už jen ligovou soutěž a my se musíme zkoncentrovat a věřit, že se to zase obrátí a vrátíme se na tu vlnu, kterou jsme měli před měsícem.”