Hanáci s obhájcem padli až v prodloužení

Olomoucko nakonec k překvapení mnohých nebylo vůbec daleko od finále Alpe Adria Cupu, což na sdíleně desátý celek Kooperativa NBL není špatný počin. Ač drtivou většinu semifinálového duelu s obhájce trofeje Dabrowou Gorniczou dohánělo manko ve skore, nakonec se sdíleně osmým celkem silné polské ligy padlo až v prodloužení 94-101.

V osmi hrající Hanáci se proti favoritovi odvážnou hrou prakticky celý zápas v rakouském Kapfenbergu drželi. Gornicza sice po dvou trojkách v úvodu unikla na 19-9, ale Olomoucko se díky dvěma trojkám nečekaného poločasového top skórera Žáka (11) do závěru první čtvrtiny přitáhlo na 21-25 a ve druhé desítce se opět hodně díky Žákovi drželo v nejtěsnějším závěsu. V půli (40-43) si nejvíc pomohlo převahou z šestek (12-3). Gornicze, která měla o tucet střel z pole víc, patřily trojky (6-4), útočné doskoky (10-3) a body z druhých šancí (11-2).

Ve třetím dějství se v deseti rotující polský celek silnou sekvencí vypracoval až ke šňůře 11-0 na 60-49, ale Townsend větší manko nedopustil a ve čtvrté čtvrtině, ovládnuté 29-20, jeho tým nasadil ke strhující jízdě, během níž nejdřív nájezdy a poté trojkami dokonce otočil na 80-78. To zbývaly do závěru čtvrtého dějství dvě minuty. Pak se ještě dvakrát dostal do vedení o tři soupeř, ale Bailey nájezdem s faulem vynutil dvacet sekund před koncem prodloužení.

V něm rozhodovala až poslední minuta, v níž Carvacho s Personsem odloučili Gorniczu z 95-94 na konečný rozdíl. Vítězové se opřeli o čtyři střelce, když Cabbil, Persons, Garcia a Carvacho spolu vysázeli 81 bodů.

Za Olomoucko se činili Bailey (22+8 doskoků), Townsend (19), McBrayer (17), Adamu (13) a Žák (11). Polský tým dal víc trojek (12-8) a bodů z druhých šancí (16-11), navíc měl o 12 střel z pole víc. Hanákům patřily body zpod koše (46-32) a dané šestky (22-15).