Harding řádil v Letní lize. Ross ji vyhrál

Dvě americké opory Nymburka o sobě řádně daly vědět během několika zápasů Letní ligy NBA, byť každá trochu jinak. Rozehrávač Colbey Ross, který byl klíčovým mužem mistra v závěru finálové série s Opavou, s Portlandem celou soutěž vyhrál. Guard Jerrick Harding, úřadující MVP Kooperativa NBL, udivil průměrem téměř 14 bodů za 22 minut v dresu Dallasu.

Ross se radoval z trofeje pro vítěze Letní ligy po triumfu 85-77 nad New Yorkem, k němuž sám přispěl 6 body a 4 asistencemi za 18 minut. Ve svých čtyřech utkáních měl průměry 6,2 bodu, 2,6 asistence a 2,2 doskoku za téměř 16 minut při úspěšnosti trojek přes 37 procent.

Hardingův Dallas sice prohrál jako jediný tým Letní ligy všech pět zápasů, ale hvězda české ligy v nich byla hodně vidět. Za svých 22 minut zapisovala průměry 13,8 bodu, 4 asistence a 3,2 doskoku při trojkách 36 procent.

Nejvíc Harding exceloval s Utahem, kdy během pěti a půl minuty v první čtvrtině vysázel tucet bodů a celkem jich stihl 18.