Hradec dobyl stánek tuřích mistrů

První liga mužů má za sebou jeden z hitových duelů. Ve východočeském derby východní skupiny si to ve Svitavách před více než třemi sty fanoušků rozdali domácí Tuři jako úřadující šampioni s hosty z Hradce Králové, kteří si ve druhém kole soutěže odvezli vítězství 83-95.

I když jejich vedení se během druhé půle scvrklo z 21 bodů na čtyři, víc už vítězové nedovolili. V utkání měli o 19 střel z pole víc, a to díky minimalizaci ztrát a maximalizaci útočného doskoku (body z druhých šancí 10-19 pro Hradec), navíc o 15 bodů víc vytěžili z protiútoků.

Nováček z Vysoké nad Labem nečekaně dobyl palubovku pardubické rezervy, když prakticky celý zápas vedl, místy až o 17 bodů, a domácí se na konečný rozdíl přiblížili až v závěru. Hosté měli o 21 střel z pole míň, ale těžili z přesnější mušky, a byť zahodili 16 šestek, celkem 59 body zpod koše a trestné linie si hodně pomohli, když hned 26 jich sklidili z brejků. Přežili tak i svých 19 ztrát a velké manko na útočném doskoku.

Druhou stovku v útoku přidal Zlín, který si doma smlsnul na Olomouci 101-65 díky převaze zpod koše (52-26), z druhých šancí (28-5) a na doskoku (47-25).

Až posledních osm minut rozhodlo v severomoravském derby o výhře Snakes Ostrava v Novém Jičíně (87-97), kde klíčový rozdíl udělaly trojkové zásahy (5-16).

I podruhé vyhrálo venku Brno, jež si v předehře 11. kola poradilo v Opavě s tamní rezervou (79-93) díky větší produkci zpod koše a z brejků.

Ve druhém kole západní skupiny získalo první úspěch Liberecko, jež spláchlo díky většímu počtu střel i přesných trojek (10-5) Plzeň (79-60), Polabí, které si zásluhou bodů z brejků (32-9), zpod koše (48-32) a trojek (12-6) pochutnalo rovněž doma na béčku USK (97-59), a také Radotín, jenž ve své pevnosti přemohl i přes ztrátu většiny z až 20bodového vedení posledního finalistu z Litoměřic (84-78). Lepší byl ve ztrátách (19-30) a měl celkem o 20 střel víc.

V předehře 11. západního kola se velké drama odehrálo v Chomutově, kde před velmi dobrou návštěvou (256) uzmul výhru 76-77 hostující Sokol pražský. Půl minuty před koncem rozhodl za remízového stavu jednou proměněnou šestkou Lilele. Jeho lépe doskakující tým dal v konečném účtování o pět trestných hodů víc.

SKUPINA ZÁPAD - 2. KOLO

LIBERECKO - PLZEŇ 79-60 (Kořínek 15 - Mach 14)
POLABÍ - USK PRAHA B 97-59 (Mikyska 26, Kováčik 18 - Palas 19)
RADOTÍN - LITOMĚŘICE 84-78 (Bělohradský 24 - Maděra 15)

SKUPINA ZÁPAD - 11. KOLO

CHOMUTOV - SOKOL PRAŽSKÝ 76-77 (Čermák 19, Boyko 15 - Zach 21, Lilele 15, 256 fanoušků)

SKUPINA VÝCHOD - 2. KOLO

VIVIDBOOKS PARDUBICE - VYSOKÁ NAD LABEM 72-76 (Lukeš 36 - Šoula 17)
SVITAVY - HRADEC KRÁLOVÉ 83-95 (Slezák 25, Martin Novák 20 - Roub 28, Sedmák 21, 319 fanoušků)
ZLÍN - OLOMOUC 101-65 (Hrabovský 21, Jedovnický a Müller po 15 - Jurka 17, Srník 15)
NOVÝ JIČÍN - SNAKES OSTRAVA 87-97 (Igor Svoboda 28, Bujnoch 26 - Smažák 29, Urbánek 15, 185 fanoušků)