Je tu remake pohárového finále!

PREVIEW DUELU 2. KOLA A1 V nečekaný ligový hit se v této sezoně přeměňují polabská derby mezi Nymburkem (21-1, 14V) a Kolínem (15-7, 7V). Dnešní předehrávka 2. kola nadstavby (17:00 na TVCOM.cz), jež odpálí druhou fázi tohoto ročníku, bude nejen duelem prvního s třetím, ale také reprízou 11 dní starého finále Českého poháru.

Díky reprezentační pauze odpočatí Medvědi přijíždějí na palubovku šampionů hned se dvěma MVP měsíce této sezony Adamem Čížem a Lee Skinnerem a po famózní sekvenci s 9 výhrami v posledních 10 zápasech jsou nabuzeni k ještě lepšímu výkonu, než jaký předvedli v pohárovém finále. Domácí poprvé po čtyřech měsících nasadí guarda Šafarčíka, naopak po úterním návratu z Vilniusu budou možná minutově šetřeni zejména vytíženější reprezentanti Hruban, Kříž a Obasohan, na nichž ležela tíha sobotních a pondělních bitev evropské kvalifikace. I to může zvýšit zajímavost a vyrovnanost dnešního derby.

Otázkou však je, s jakou formou se oba týmy po 11 dnech bez ligových či pohárových utkání vrátí do hry. Zejména Kolín by rád předvedl lepší trojkové představení než ve finále poháru (45/11). Bez něj by s favoritem jen těžko držel krok, byť ve finále Hyundai FINAL 8 to dokázal dvě a půl čtvrtiny i při druhém utkání ve dvou dnech a proti plné sestavě soupeře na jeho hřišti.

Dá se očekávat, že kouč Sodoma opět naplno využije své opěrné hráče, kteří půjdou duo utkání s otevřeným hledím. Domácí hráči tak budou mít plní ruce i nohy práce, aby nedopustili domácí porážku v českých soutěžích, což se jim naposledy stalo před dlouhými 11 lety s Pardubicemi v semifinále ligy.

Stephen Zimmerman (centr ERA Basketball Nymburk): „Tréninky jsou dobré, makali jsme, ale už se všichni zase těšíme na zápas. Snad v něm ukážeme, na čem jsme během reprezentační přestávky pracovali. Tím, že hrajeme proti stejnému soupeři, kterého jsme měli i v našem posledním zápase před pauzou, tak nám to hodně usnadňuje, protože ho máme stále v hlavách a víme, co od něj čekat. Budeme na Kolín dobře připraveni. Má dobrý tým, hodně střelců a jen tak se nevzdává. Především my pivoti si musíme dávat pozor na kolínské pivoty, aby při clonách neodskakovali a neměli volné střely. Všichni také máme radost z toho, že Petr Šafarčík už je připravený hrát. Po pravdě já už si ani pořádně nepamatuju, jaké to je s ním hrát. Na tréninku ukazuje, že už je naplno zpátky, takže věřím, že mu trenér dá šanci se po dlouhé době ukázat.“

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): „Kolín je velmi nebezpečný tým, během jedné minuty může úplně změnit běh zápasu. A Adam Číž je jedinečný playmaker, který hraje fantastickou sezonu. Možná nejlepší v životě, hrál dobře proti nám i ve finále poháru. Pokud někdo v této sezoně Kolín a jeho kouče podceňoval, pak je to proto, že nechápe, jakou hrozbou je. Je to nebezpečný tým, má zkušené veterány, kteří jsou pro mladé výbornými vzory, a Skinner je jedna z hvězd soutěže. K zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát a zároveň se opět sehrát s reprezentanty před blížícím se zápasem Ligy mistrů.“