Kavanův triple! A generální Brna ničitelem

Plzeň jede! Lokomotiva už měsíc non stop valí plnou parou vpřed a kosí soupeře za soupeřem. V 11. kole západní skupiny první ligy na domácí půdě složila Liberec 80-71, což vyznačilo její už šestý úspěch v řadě a zároveň sólo obsazení třetí příčky.

Rozhodný odskok Plzeň provedla v posledních sedmi minutách, zejména díky útočným doskokům. Právě z druhých šancí deklasovala soupeře 23-4 a zpod koše pak 48-22.

Vedle Západočechů nezaváhaly ani oba vedoucí celky Západu. Jindřichův Hradec dobyl kurt SP Basket 84-88, když výhru definitivně urval v posledních třech minutách podkošovými manévry. Právě produkcí z vymezeného území (38-54) a také z šestek (4-11) si zápas Jihočeši nejvíc vzali.

Sokol pražský až v posledních pěti minutách otočil trojkovou baterií duel na USK ze 70-67 na konečných 74-78. Rezervní Sovy přetlačil z trojek (6-13) a z druhých šancí (9-24), ač útočné doskoky patřily domácím (19-16). Opět se ukázalo, že pražská derby začínají v první lize táhnout, když na Folimance se sešly téměř dvě stovky fanoušků.

Už počtvrté za pět zápasů padly dosud sdíleně třetí Litoměřice, které tentokrát nestačily venku na již popáté úspěšného nováčka z Radotína (84-64). Dvakrát víc ztrácely (10-21) a zaostaly i zpod koše (48-30) a z brejků (12-2).

Ke změně došlo i v suterénu, když po dramatické výhře Polabí v Chomutově (88-91) osiřel na chvostu tabulky SP basket.

Na Východě výsledkově dominovali favorité. Svitavy přejely doma Zlín (125-81), když se rozohnil generální manažer Basketu Brno Marko (triple double za 36+10 asistencí a 10 doskoků, trojky 12/8) a nyní už druhý střelec soutěže Slezák (25, trojky 12/6). Jejich tým před 150 fanoušky zrušil soupeře především z trojek (19-8).

Brněnská juniorka si dojela pro jasné vítězství 64-94 do nedalekého Prostějova (doskoky 34-59, body z druhých šancí 10-27 a zpod koše 36-58) a Královští sokoli si museli v Pardubicích střihnout velkou čtvrtou čtvrtinu (8-31), v níž s Vividbooks obrátili z 69-61 na konečných 74-89. Dali víc trojek (9-14) a mnohem méně ztráceli (23-6).

Domácí povinnost splnila až díky závěrečnému náporu Opava B, která ale skolila Olomouc (74-66) hlavně díky epickému výkonu svého křídelníka Kavana, který zaznamenal triple double! V utkání s trojkovou bilancí 23/1 se Slezané spasili i velikou převahou zpod koše (54-20).

SKUPINA ZÁPAD - 11. KOLO

CHOMUTOV - POLABÍ 88-91 (Macháč 29 - Dávid Novák 25)
PLZEŇ - LIBEREC 80-71 (Honomichl 19 - Olejník 14)
USK PRAHA B - SOKOL PRAŽSKÝ 74-78 (Ježek 32 - Jurman 20)
SP BASKET - JINDŘICHŮV HRADEC 84-88 (Regeti 26, Vrťátko 21 - Kábrt 29, Jansa 26)
RADOTÍN - LITOMĚŘICE 84-64 (Bělohradský 17 - Slowiak a Michal Šotnar po 16)

POŘADÍ

1.-2. Jindřichův Hradec, Sokol pražský (10-1), 3. Plzeň (8-3), 4. Litoměřice (7-4), 5. Liberec (6-5), 6. Radotín (5-6), 7. USK B (4-7), 8.-9. Chomutov, Polabí (2-9), 10. SP (1-10)

SKUPINA VÝCHOD - 11. KOLO

SVITAVY - ZLÍN 125-81 (Marko 36, Slezák 25 - Dedek 19)
PROSTĚJOV - BRNO U23 64-94 (Kaštil 20 - Strašák 14)
VIVIDBOOKS PARDUBICE - KRÁLOVŠTÍ SOKOLI 74-89 (Lukeš 21 - Dvořák 19)
OPAVA B - OLOMOUC 74-66 (Kavan triple double za 23+17 doskoků a 13 asistencí - Tkadlec 15)
SNAKES OSTRAVA - NOVÝ JIČÍN 79-107 (Mička 26 - Snopek 21)

POŘADÍ PODLE BILANCÍ

1.-3. Královští sokoli, Svitavy, Brno U23 (9-2), 4. Opava B (8-3), 5.-6. Nový Jičín, Vividbooks (4-7), 7.-8. Zlín, Olomouc (3-7), 9. Snakes (3-8), 10. Prostějov (2-9)