Krakovič z psance hrdinou!

Brněnský centr Jakub Krakovič se ve dvou koncovkách „pokoušel odmítat” vítězství svého týmu, aby v té třetí celý zápas prakticky sám rozhodl. Brňané tak ve druhém prodloužení vyválčili v Rize triumf 107-104 nad Šiauliai, sdíleně třetím celkem litevské ligy, a v Severoevropské lize mají nadále dokonalou bilanci (3-0).

Celý duel byl slušnou houpačkou. Po vyrovnaném prvním dějství v tom druhém šlo Šiauliai do vedení o devět, aby ve třetí čtvrtině Půlpán, Mickelson a Krakovič zařídili obrat na 61-55, když tu jejich tým inkasoval pouhých 6 bodů.

Ve čtvrté části Šiauliai sice stále dotahovalo, ale v poslední minutě se ze 75-81 po čtyřech minutých šestkách a jedné ztrátě Brna probilo na 83-83 a zařídilo tak první prodloužení.

44 sekund před jeho koncem pivot Krakovič nejprve srovnal na 94-94, aby poté stejně jako v koncovce čtvrté čtvrtiny minul obě šestky a muselo se do druhého nastavení. V něm se ovšem kapitán Brňanů  pochlapil a po úvodní ztrátě vystřihl rozhodnou sekvenci s 9 body včetně šestek 3/3. Minutu do konce tak jeho muži vedli 107-102, a protože soupeř už stihl jen dva trestné body, mohlo se Brno radovat z velmi cenné výhry.

Pod ni se nejvíc podepsali Mickelson (23+10 doskoků), Krakovič (17+11 doskoků), Marko (16+10 asistencí), Bálint (16, trojky 8/4), Půlpán (11+10 asistencí) a Körner (10). Tým kraloval zpod koše (60-42) a produkcí lavičky (51-31) a přežil i 22 ztrát (soupeř 17) a 13 minutých šestek.

„Bylo to těžké fyzické utkání. V první polovině byla naše obrana nedůsledná. V poločase jsme se semkli, třetí čtvrtina byla naše zatím nejlepší v sezoně. Obrovská energie a výborný sebevědomý výkon. Bohužel jsme v koncovce zápasu, kdy jsme to mohli „uklidit”, dali soupeři opožděný vánoční dárek. Jestli ale něco mám rád na svém týmu, tak je to charakter. Vždy se najde někdo, kdo strhne ostatní. Výhra proti celku, který je pravidelně v evropských pohárech a je veden trenérskou legendou, dodává nám všem sebevědomí do další části turnaje,” uvedl kouč Brna Lubomír Růžička, který v zápase poprvé testoval amerického křídelníka Travise Atsona.