Ligu překvapení vede pět týmů!

ECHO 4. KOLA Do nebývalých obrátek se roztočila letošní edice Kooperativa NBL. Po čtvrtém odehraném kole už nemá ani jeden neporažený tým a vedení sdílí hned pětice celků, což tu nejspíš ještě nebylo!

V sobotu vydržel být na časové ose nejdéle nepokořeným týmem děčínský ARMEX, ale i ten před dvacátou hodinou našel v Kolíně svého kata, když po nesmírném dramatu padl 74-73. Až do koncovky se hrál i další šlágr na Dašické, kde mistr vyvázl s těsnou výhrou 73-76. Druhá úspěch získal nováček ze Slavie, který doma složil nadále bezvítězné Ústí (85-67), a také Nová huť, jež si poradila s rovněž nulovým Olomouckem (86-80). Dontay Bassett střeleckým top výkonem sezony dovedl Opavu k jasné výhře na Třebši (72-94) a USK si doma až nečekaně snadno poradil s Brnem (95-73).

Sešívaní trojkobijci podruhé udeřili

Pavel Pumprla se odpružil ze svých šestatřicetiletých nohou k parádnímu tip dunku a 4:30 do konce dal hostujícím Pandám na srozuměnou, že ani z Edenu si výhru neodvezou. Jeho Slavia tu vedla už o parníkových 20 bodů a prakticky již slepila ze svého týmu nálepku nováčka. Získala druhou výhru (85-67) ze čtyř pokusů, doma je zatím stoprocentní, nepropadla ani na kurtech stříbrného a bronzového celku a jen slabým kontra argumentem je to, že si pokaždé vyšlápla na dosud bezvítězného soupeře.

Do klíčového trháku se dostala v druhé pětiminutovce úvodní čtvrtiny, kdy unikla z 12-11 na 23-12 díky produkci zpod koše a útočných doskoků, když hosté už tady nabrali 4 z 9 poločasových ztrát. Po 13 minutách domácí vedli už 32-16, pak sice zabrali ústečtí Američané a třemi slepenými trojkami snížili na 9, ale poločas končil po dvou trojkách slávisty Páleníka 45-34, když skoro o třetinu bodů domácích se postaral rozehrávač Rožánek (13).

Šest minut po změně stran Slavia díky dvěma trojkám odskočila už na 61-41 a ve čtvrtém dějství se Ústí při trvající ofenzivní marnosti dostalo nejblíž na 11, když ani na čtvrtý pokus nedalo aspoň 70 bodů.

Vítěze (bez Kheila, Bernátha, Nekolného) před 450 diváky sytili Rožánek (20, trojky 12/5), Radek Pumprla (13+7 asistencí a 6 doskoků), Bruner (13+10 doskoků), Páleník (12), David Jelínek a Dworsky (po 10). Za z pole 37procentní hosty se podobně činili jen Martin (18+8 doskoků), Callahan (14) a Pecka (11+8 doskoků). Domácí vládli z trojek (29/13 - 26/7), šestek (16-8) a při poměru útočných doskoků 10-11 i z druhých šancí (16-8).

Pavel Beneš (kouč SK Slavia Praha):
„Bude to asi znít blbě, ale my jsme opravdu vyhráli zaslouženě, myslím, že jsme po čas celého utkání byli lepší, byli jsme lepší i o těch dvacet bodů, o které to nakonec skončilo. Podařilo se nám zastavit soupeře i individuálně, naše síla se naplno projevila v tom, že hrajeme opravdu kolektivní basketbal a nespoléháme se na jednoho nebo dva hráče, kteří celé utkání ovlivní. Hrajeme vždycky v těch pěti lidech a na hřišti je to poznat. Zastavili jsme rychlý protiútok, což nám hrozně pomohlo, zastavili jsme spoustu druhých šancí a dostali jsme ze hry i Svejcara s Johnsonem, což nám samozřejmě hrozně pomohlo, a pokryli jsme šikovné mladé české kluky. Gratuluji klukům, odvedli výborný výkon a místy to vypadalo podle mých představ.”

Adam Dworsky (rozehrávač SK Slavia Praha): „Bylo pro nás velice dobré ubránit náš domácí kurt a vyhrát. Ale nebylo to úplně ono, máme ještě spoustu věcí, které musíme zlepšit, jsme celkem mladý tým, takže se ještě učíme společně hrát.”

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): „Tak dnešní zápas nemohu hodnotit kladně. Chtěli jsme tu zvrátit špatný úvod do sezony a bohužel jsme nenavázali na dobrý výkon z Nymburka a pak už jsme se vrátili zpátky k těm dvěma předchozím. Soupeř hrál velice dobře, hrál týmově, dostal nás všechny v obraně a v útoku a na nás je teď deka, to se projevilo i dneska.”

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): „Jak to mám hodnotit? Jsme úplně na dně, nefunguje nic a dneska se to zase ukázalo. Slavia překvapila, s jakou konzistencí hráli, přeji jim to, mají dobře složený tým a my se topíme a musíme to prostě vyřešit.”

Velké sólo pro Bassetta!

Nový opavský pivot Dontay Bassett zažil na Třebši nejspíš životní čtvrtinu. Už za prvních osm minut úvodního dějství vystřílel 4 trojky a celkem 22 bodů a založil tak na nejlepší střelecký výkon dosavadního průběhu celé ligy. Ke svým 32 bodům přidal i deset doskoků, trojky měl 12/5 a byl jasným ofenzivním lídrem týmu při vítězství Opavy v Hradci (72-94).

Ač díky němu z útočných doskoků nesmírně úderní hosté dali už v první čtvrtině 32 bodů, vedli tu jen o tři, neboť domácí ofenziva i přes velké oslabení o prvního dirigenta Vlahoviče skórovala z trojek a prosazoval se i mladík Vondra coby člen základní pětice. Navíc na rozehře v utkání efektivně zaskočil z křídla Mandalinič (19+8 asistencí).

Ve druhé desítce Opava nejdřív vyskočila na deset, aby trio Mandalinič, Goga a Šturanovič před půlí stáhlo manko na bod. Jenže úvod třetí části znamenal nový odskok hostů na 9, když zabíral power forward Mokráň, a jakmile poprvé zapnul lídr Šiřina, už se jeho tým přehoupl přes desetibodový náskok a stále vyčerpanější domácí už neměli síly na zvrat.

V jejich táboře se dvojciferně prosadili i Šturanovič (18) a Škranc (11), u hostů (bez Zbránka, Dragouna) to vedle Bassetta byli i Šiřina (19), Mokráň (14+12 doskoků) a Jurečka (11+7 doskoků). Opavě patřily trojky (24/7 - 37/14), šestky (9-18) i doskoky (32-51, útočné 6-21, body z nich 2-17).

Tomáš Dvořák (guard Královští sokoli): „První polovinu jsme se drželi, i když jsme dostali 49 bodů. Na našem kontě bylo v tu chvíli bodů 46. Bohužel naše obrana nebyla tak dobrá, i když jsme se soupeřovi vyrovnali v útoku. Ve druhé polovině zápasu Opava pokračovala v další útočné ráži a my jsme se jí bohužel nedokázali vyrovnat. Nedokázali jsme ubránit Bassetta, který nám dal opravdu hodně bodů. Zejména on nás trápil v první polovině zápasu. Potom se ukázaly opavské zkušenosti u rozehrávačů, kdy Šiřina i Kouřil hráli opravdu velmi dobře.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „Očekávané vítězství Opavy, ale myslím, že jsme jí to nenechali zadarmo. Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, a tam jsme se drželi na třech bodech v závěsu. Bohužel se nám vstup do druhého poločasu nepodařil a Opava začala navyšovat vedení a skore narůstalo. Za mě je problém, že jsme dostali moc trojek. Já jsem na konci možná až trošku nezdravě prostřídal mladší hráče. Zápas nakonec skončil pro soupeře o 22 bodů, což mě moc mrzí, protože skore neodpovídá průběhu. My takové zápasy potřebujeme, protože máme mladý tým, máme se z čeho poučit a budeme pokračovat dál.”

Jan Mička (forward BK Opava): „Přijeli jsme sem jako favorit, což jsme v první polovině zápasu neukázali. Nebyli jsme schopni domácí tým ubránit jak v prvním, tak ve druhém poločase, ale nakonec jsme to nějak dotáhli do vítězného konce a to je důležité. Myslím, že jsme ve druhé půlce trošku zlepšili obranu a také rozhodly naše zkušenosti.”

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Naše ofenzivní potence trvala celý zápas, kdežto u Hradce trvala pouze první čtvrtinu. My máme širší rotaci a kvalitnější lavičku, tak jsme v poslední čtvrtině využili toho, že byl soupeř se silami na konci. Bohužel se soupeř také moc nepředřel v obraně a to byl náš klíč k úspěchu. Bassetta hodnotím velmi pozitivně na ofenzivní polovině, bohužel na té obranné mně přišlo, že se trošku šetřil. Pokud budu hovořit o jiných hráčích, kterým to šlo, tak Kuba Mokráň hrál dobře ofenzivně, ale i v obraně. Pokud se mu něco v útoku nepovedlo, tak tady doslova skákal, jakoby šlo o všechno, to se mi líbilo. A Kuba Šiřina, kterému absolutně nevyšel první poločas, nás v poslední čtvrtině nakopl.”

Druhá pro Novou huť

Nezaváhat doma s USK, mohla být Ostrava po čtyřech kolech jediným neporaženým týmem s bilancí 3-0 (se zápasem k dobru s Brnem), což by bylo další z velkých překvapení úvodu ligy. Čerstvě si nadále pouze doma nastupující tým poradil s nadále bezvítězným Olomouckem (86-80), o což se 71 body zasloužilo velké trio Morgan (29+6 asistencí), Radukič (21+9 doskoků), Belikov (21+8 doskoků).

Do utkání měla NH skvělý start, když po 4 minutách vedla 16-2 hlavně z podkošové produkce Morgana s Radukičem. Od stavu 25-13 se ale ve druhé čtvrtině zaktivizovala zahraniční osa Hanáků a poločas byl už jen 41-40. A o bod to pak bylo ještě devět minut před koncem. Jenže to už za skore vzalo domácí duo Radukič - Belikov, jež při čtyřminutovém vyschnutí olomoucké ofenzivy nejvíc zařídilo rozhodné desetibodové vedení, byť hosté ještě deseti body v poslední minutě zkusili zahrozit.

Jejich střelecké pole vedli Williams (22), Moten (19+13 doskoků), Halada (14) a Feštr (11). Hanáci v utkání zaostali především zpod koše (44-32).

Michal Pekárek (dočasný trenér BK REDSTONE Olomoucko):
„Určitý posun v naší hře je, ale je třeba ještě na spoustě věcí pracovat. Musíme přivést trenéra, ať jdeme tabulkou nahoru.”

Filip Šmíd (křídlo NH Ostrava): „Bylo to takové utkání na houpačce. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ale hosté nás rychle stáhli. Myslím, že jsme to ubojovali a je to pro nás důležité vítězství.”

Tomáš Tkadlec (guard BK REDSTONE Olomoucko): „Utkání se hodnotí těžko, máme čtvrtou porážku v řadě. Máme pomalý vstup do sezony, stejně jako začátky utkání. Domácím zahráli výborně Majerčák s Morganem, navíc se jim vrátil Bohačík.”

Adam Choleva (kouč NH Ostrava):
„Děkuji klukům za předvedený výkon, i když jsme nedali spoustu šoupáků. Druhá perioda je určitě kaňka, když jsme si mysleli, že je to hotové, ale hosté zabrali. Bylo to ubojované vítězství.”

Sovy zničily Brno

Brňanům se podařilo do značné míry uzdravit lazaret, kvůli němuž tým nemohl odehrát před týdnem utkání s NH, ale ani tak nebyl vůbec připraven na ničivou sílu Sov, které muže zpod Špilberku na domácí půdě sfoukly jednoznačně 95-73 a s bilancí 3-1 sdílejí vedení v NBL. Naopak Brno zapsalo první porážku.

USK se hned v úvodu povedl obrat z 2-7 na 20-13, a to především zpod koše a z útočných doskoků. Soví ztráty pak pomohly hostům k chvilkovému obratu na 30-34, jenže od té doby za posledních pět minut první půle Brno zvládlo už jen 4 body a Böhm s Pipesem vedli zteč domácích taženou trojkami i útočnými doskoky na poločasových 48-38. A většinu druhé půle už Sovy vedly dvojciferným rozdílem.

USK mocně potáhli zejména Pipes (27) a Böhm (20+16 doskoků), který s užitečností 34 sdílí maximum této sezony NBL, navíc 13 body oběma sekundoval Švec (13). Za hosty (bez Nečase, Petra Křivánka) odpovídali Bálint (22), Chatman (12), Krakovič a Puršl (po 11). Domácí před 715 fanoušky vládli z oblouku (30/12 - 26/5) i z trestné linie (28/21 - 30/16), lepší byli i na doskoku (47-44, útočné 15-14, body z nich 17-8), což při podkošové síle hostů a naopak při soví pivotmanské nevýraznosti je číslo, z nějž údivem padá obočí.

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno):
„USK byl lepší. Výrazně lepší v mnoha ohledech. Byl kolektivnější, my jsme udělali spoustu ztrát. Byl kolektivnější v obraně, my jsme v ní nepracovali dobře. Neproměňovali jsme trestné hody, to byla další voda na mlýn domácích. Rozhodlo posledních 5 minut druhé čtvrtiny, které jsme prohráli 18-5. Vedli jsme 30-34, drželi jsme se našeho plánu a zkušený tým jako my by si tohle neměl dovolit. Domácí pak hráli velmi dobře takticky. Dobrá práce ze strany domácího trenéra. Pro nás je to dobré poučení do budoucna, protože pokud chceme uspět v české lize a venku, tak musíme být maximálně koncentrovaní a nedělat takové chyby. My máme teď týden na to pořádně potrénovat a vrátit se k tomu, co nás zdobilo v přípravě.“

Francesco Tabellini (trenér USK Praha): „Dnes Brno nehrálo svůj standard, ale my jsme s tím měli leccos do činění. Snažili jsme se je vykolejit, a to se chvílemi dařilo. Když se chtěli vrátit do utkání a převzít vedení, hráli jsme pevně a nepolevili ze své hry, tak jako proti Pardubicím. Dařilo se nám zůstat v utkání mentálně i fyzicky. Měli jsme vůli to utkání dovést do vítězného konce a to to se projevilo. Jsem za to šťastný, zvlášť, že se to povedlo před domácím publikem. Obvykle nehovořím o jednotlivých hráčích, ale dnes Dalibor Vlk byl velmi důležitý pro výhru. Na útočném doskoku i při trojkách. To vše po tom, co táhl včera večer B-tým na svých zádech. Gratuluji mu.“

Richard Bálint (guard Basket Brno): „Do utkání jsme vstoupili solidně, začali jsme náskokem a do první čtvrtiny si to udrželi. Potom nás USK začal přeskákávat na doskoku. Nebránili jsme jedna na jedna a nebyli dostatečně u sebe. To nás stálo zápas.“

Ondřej Švec (rozehrávač USK Praha): „My jsme nezačali úplně dobře. Říkali jsme si, že si musíme dát pozor na střelce a Ríša Bálint nám vstoupil do utkání 10 body. Takže jsme byli v menším minusu, ale vrátili jsme se do hry a v poločase vedli už o deset. I když Brno mělo snahu se vrátit do zápasu, tak jsme ho vždy zastavili a navýšili to poločasové skóre. Jsme rádi za tuhle výhru.“

Nový muž Klassen spasil mistra

Je to jeden z divů startu ligy. Obhájce trofeje po výhrách o osm v Opavě, o tři v Pardubicích a po obratu z minus 17 doma s Ústím musí být při ztrátě 14bodového náskoku z Děčína hodně rád za bilanci 3-1 a sdílené vedení s dalšími čtyři týmy. Tak našlapaný a nepředvídatelný začátek NBL tu možná ještě nebyl.

Za dobytí města perníku Nymburk hodně děkuje úspěšné úřední aktivaci nového kanadského rozehrávače Marka Klassena, který při neznalosti zvyklostí svého celku sice nabral i 5 ztrát, ale 14 bodů s osmi asistencemi i důležité zásahy v koncovce jsou na premiéru v tak horkém prostředí minimálně zajímavým příslibem do dalších týdnů v situaci, kdy tým přišel o původní jedničku na rozehře Stokese. Příchod Klassena také ze sestavy při limitu pěti cizinců vyřadil minimálně pro tohle utkání dalšího rozehrávače Gibbse, jehož hra zatím téměř neoplývá asistencemi.

Na Dašické se před návštěvou 4. kola (1150 diváků) odehrávalo velkolepé drama, v němž obrany převyšovaly málo produktivní útoky. Nymburk v první půli dlouho táhli především dlouzí, když Kříž a spol. v prvním dějství trefili i několik trojek. Domácí naopak dlouho odpovídali především svými perimetrovými muži, ovšem když hostům ve druhé čtvrtině výrazněji zamrzal útok a přišli tak i o minimální náskok, už se dostali ke slovu i dlouháni Beksy, jež se krátce dostala i do vedení.

Do poslední části se šlo za remízy 55-55 a první tu kopl do pedálů mistr odskokem na 58-65. Domácí Šafarčík, Čolak a Pekárek však třemi trojkami srovnali a při křeči nymburského útoku Vyoral minutu a půl do konce ze zisku poslal domácí do vedení 70-69. Klassen pak kontroval trojkou z útočného doskoku, ale Rikič košem s faulem vrátil do plusu Beksu (73-72). Klassen poté skóroval z nájezdu a po Rikičových krocích už mohl dát hostům z šestek klid Simmons. 19 sekund do konce však dvakrát minul a musel tak být rád za útočný doskok kolegů. Po něm už sám skóroval na konečných 73-76, aby závěrečná divoká trojka Vyorala již cíl nenašla.

Rozehrávač v utkání stihl 14 bodů a 8 asistencí, Čolak s Rikičem přidali Bekse po 15 bodech a Štěrba 12. Za vítěze byli vedle Klassena plodní i Ivanauskas (17+10 doskoků) a Kříž (14+9 doskoků). Z pole přesnější Nymburk (v procentech 37-47) dominoval zpod koše 20-36, body laviček 15-32 a na doskoku 32-48 (útočné 12-18, body z nich 12-20). Domácí si musí hodně drbat hlavu za 13 minutých šestek (29/16 - 12/3) i vyšší počet ztrát (7-17).

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice):
„Jsem velmi šťastný, že jsme hráli konečně doma. Všichni viděli, jak hrajeme doma a venku. Fanoušci byli naším šestým hráčem, všem bych chtěl moc poděkovat! Škoda našeho špatného začátku. Nymburk měl velký hlad, zvlášť na útočném doskoku, celkově jsme měli o 16 doskoků méně, to není možné s Nymburkem vyhrát. Vrátili jsme se zpátky do zápasu, dobrou práci odvedli hráči z lavičky. Na konci jsme možná byli unavení. Zlepšit určitě musíme i trestné hody, minuli jsme jich 13. Obrana byla lepší, doufám, že se budeme i nadále zlepšovat.”

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK KVIS Pardubice): „Určitě jsme dnes měli na výhru. Bojovali jsme, co jsme mohli, ale bohužel jsme se asi porazili sami nedanými šestkami. Myslím si, že 76 bodů od Nymburku je super číslo. Náš hlavní problém byl nechci říct v nemohoucnosti, ale prostě v neproměňování střel. Zápasy s Nymburkem jsou fyzičtější než s jinými soupeři. My jsme teprve ve čtvrtek ráno přijeli z utkání Alpe Adria Cupu, čímž se nechci nějak vymlouvat na náročný program, ale v poslední čtvrtině nám chyběly síly.”

Roberts Štelmahers (trenér ERA Basketball Nymburk): „Za výhru jsme samozřejmě rádi. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Je vidět, že náš tým se poznává, kdo má jakou roli, nejsme úplně sehraní. Faktory, které rozhodly dnešní utkání, byly v detailech, hlavně v obraně. Vždycky, když jsme v obraně polevili, Pardubice se dotáhly a zápas byl opět nerozhodně. I tak jsme moc rádi, že nám padly poslední střely a utkání jsme vyhráli.”

Martin Kříž (power forward ERA Basketball Nymburk): „Jsem samozřejmě rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce, i když to nebylo úplně podle našich představ. V prvním poločase jsme si ukázali, že když si pustíme míč z ruky a trošku se rozběhneme, tak máme otevřené střely. Ve druhém poločase jsme strašně zpomalili hru a zbytečně hráli do plných, to nás trošku srazilo. V obraně jsme udělali pár špatných rozhodnutí, kdy jsme špatně přebrali, dostali jsme dvě tři trojky, které Pardubice udržely na dostřel. Koncovka už byl takový guláš, v němž jsme dopadli lépe my, protože jsme dotáhli zápas do vítězného konce.”

Válečníci v Kolíně našli poprvé pokořitele

Největší drama čtvrtého kola hostilo doupě Medvědů, kam přijel nejrozžhavenější tým úvodu ligy. A ten měl před napěchovaným hledištěm (655) v zápase nabitých spoustu met k závěrečnému odpalu, aby nakonec z pěkné roviny odjel s prázdnou. Domácí totiž přestáli i svůj nadále drhnoucí útok a také ohromnou převahu Válečníků na útočném doskoku a díky velkým závěrečným akcím svého lídra Číže triumfovali 74-73, což vyznačilo první letošní neúspěch Děčína. NBL tak už po čtyřech kolech nemá neporažený tým.

Pod koš úspěšně pronikající hosté byli v úvodu napřed, ale Kolín, který se musel obejít bez ligového top skórera Slavinskase, si vždy uměl najít cestu, jak se udržet v závěsu, když velkou část utkání se mohl spolehnout na svůj nenápadný X-faktor - křídelníka Novotného, který přicházel zejména ze svých oblíbených rohů s dobře časovanými trojkami. Proti svému bývalému týmu chtěl být od prvních minut znát i rozehrávač Šiška, jenž se ale po úvodní kladné sekvenci později do věcí příliš nutil. Naopak téměř vůbec nebyl vidět jiný bývalý Válečník Autrey, který v pěkné rovině stále čeká na startovací impuls.

Z pole, zpod koše i ve ztrátách lepší Děčín do půle (37-39) hodně bolelo sedm šestkových minel, ovšem o to větší úsilí po změně stran vložil do útočného doskoku, kde domácí doslova drtil. Jenže své druhé šance také dost nevyužíval a celkem 15 bodů ze 17 doskoků ještě Medvědi mohli unést (sami 5 bodů z 9 doskoků). Přesto to dlouho vypadalo, že právě tato činnost pro hosty utkání rozhodne.

V poslední čtvrtině se duel proměnil i ve velkou šachovou partii, kdy hosté sázeli vše na nájezdnickou hru svého super hbitého guarda Nicholse. Toho však domácí po vlákání dovnitř šestky pravidelně zdvojovali a nutili míč odkládat na trojku, kde pak naopak nechávali zcela volného rozehrávače Waltona. Ten však se střelami nejednou váhal, a byť končil s bilancí 7/3, celková úspěšnost týmu 30/7 opět hrála do karet Medvědům.

Domácí se v posledních dvou minutách ze 67-71 přiblížili trojkou Jana Křivánka na bod a Číž už vzápětí těžkým nájezdem obracel. Hostům opět zpod koše vrátil vedení Pomikálek, ale poslední slovo měl půl minuty do konce domácí pivot Petráš znovu zpod koše (74-73). Za Děčín mohl pak ještě vše rozhodnout Nichols, ale nájezd do bránící přesily nedokázal v posledních sekundách - za bouření domácí tribuny - zakončit.

Vítězové měli kvartet dvojciferných střelců v Čížovi (16+7 asistencí), Novotném (15), Petrášovi (14+13 doskoků) a Šiškovi (13). Za ARMEX úřadovali Nichols (16), Pomikálek (13+7 doskoků) a Walton (12+6 asistencí). Pro Kolín hovořily šestky (20/13 - 16/6) a body laviček (27-16), pro hosty body zpod koše (32-44).

Adam Konvalinka (kouč BC GEOSAN Kolín):
„Myslím, že utkání se muselo divákům velmi líbit. Bylo po celou dobu vyrovnané, ani jeden tým neodskočil do výraznějšího vedeni. My jsme byli ve výsledku asi šťastnější, oba dva týmu nedávaly trestné hody a my jsme prohráli o strašně moc na doskoku, ale troufám si tvrdit, že ten konec jsme ubojovali, asi jen silou vůle. Pro nás super výhra k tomu se zase posouvat dál a tvořit.”

Tomáš Grepl (kouč BK ARMEX Děčín): „Odehráli jsme těžký zápas, věděli jsme, že nás tu nečeká nic jednoduchého. V první čtvrtině jsme zaostávali na obranném doskoku, kdy jsme dovoli Kolínu posbírat 6 útočných doskoků a to nás od začátku stálo o trochu lepší výsledek. Potom se to už tahalo, hodněkrát se v zápase vystřídalo vedení na obě strany, takže ten zápas byl velmi vyrovnaný. Pro nás je to obrovská škoda, po tom, co jsme v zápase 23 minut vedli, tak jsme ten zápas nezvládli v koncovce. My jsme utkání oddřeli od první do poslední minuty a za to já musím hráčům poděkovat a teď se musíme připravit na další zápas, který nás čeká už ve středu doma proti Slavii.”

Jiří Jelínek (power forward BC GEOSAN Kolín): „My jsme strašně rádi za výhru. Basket nevím jestli to byl úplně krásnej, ale bojovnej, diváky to muselo vtáhnout. Na konci jsme měli asi o kousek víc štěstí, nedoskočili jsme, měli další útok. Ty Nichols nás trápil, dal několik těžkých trojek. ze stavu -4 minutu a půl do konce jsme se dokázali zvednout, takže jsme rádi, že jsme doma vyhráli, po tom, co se nám nepodařilo porazit Opavu a myslím si, že pokud budeme pokračovat v takhle tvrdé práci, tak budeme vyhrávat.”

Tomáš Pomikálek (forward BK ARMEX Děčín): „Těžký zápas, jeli jsme na půdu Kolína, v podstatě jsme ani nebyli favoriti, ale trošku jsme si na sebe asi udělali tlak díky posledním zápasům, kdy jsme předvedli skvělé výkony, porazili jsme na domácí palubovce Nymburk a množná pod tím tlakem se nám ten dnešní zápas nepovedl. Gratuluju kolínskému týmu, my se z toho musíme poučit a jít dál.”