Lions padli pošesté v řadě. Řádil Cory

Svým střelecky nejhodnotnějším výkonem sezony dotlačil tank Cory Abercrombie ústecké Pandy k domácímu triumfu 92-71 nad Lions. Sluneta k němu v dohře 32. kola došla především v lichých čtvrtinách, jež v souhrnu ovládla 53-32. Ač se nachází o 4 výhry za play-off, 11 utkání do konce stále ještě může doufat v zázrak. Jihočechům na osmé místo aktuálně schází 7 výher a nadále jsou jen o vítězství lepší než poslední Brno.

Americký podkošový silák Abercrombie zaznamenal 28 bodů při dvojkové střelbě 17/14. Jeho tým ukončil sérii 4 porážek, naopak šňůra proher soupeře se protáhla už na šest utkání.

Lions srazilo hned v první čtvrtině 7 ztrát, na nichž se domácí vyvezli k trháku 26-14 (10 bodů Abercrombie), když hosty nezachránila ani řada útočných doskoků. Ve druhé čtvrtině s poměrem ztrát 6-4 ale jindřichohradecký Šoula nastartoval pětiminutový a chybami Pand poznamenaný comeback z 35-21 na 39-35.

První tři minuty třetí čtvrtiny ale opět patřily domácím, kteří po tříminutové šňůře 13-2 s 8 body Abercrombieho odskočili na 55-37, a právě tady získali zápas definitivně pod svou kontrolu.

Vyhráli doskok 44-35, na body zpod koše 54-40, z trojek 18/7 ku 25/3 a Lions tak nepomohla ani převaha v trefených šestkách (5 - 16).

Vítěze vedle hlavního skórera potáhli i Barham (15+15 doskoků), Pecka (12+12 doskoků) a Čarnecký (10+13 asistencí). Nejvíc v plusu (22) byl ovšem Bosák s 9 body, 6 asistencemi a 5 doskoky.

Hosté se opírali o 22 bodů a 7 doskoků nové křídelní posily Wrighta, 18 bodů a 8 doskoků Zuzáka a 12 bodů Lamara.