Litoměřice vyloupily Svitavy! Mají čtvrtou v řadě

Basketbalisté sdíleně čtvrtých Litoměřic dál mocně míchají kartami v elitní nadstavbové skupině první ligy. Už čtvrtou výhrou v řadě se po druhém kole přitáhli na rozdíl jediné výhry za Královské sokoly a Svitavy, když právě Tury čerstvě přemohli na jejich půdě rozdílem jediného bodu (64-65).

V enormně vyrovnané bitvě získali hosté necelé dvě minuty do konce vedení 56-63, aby zejména chybami v útoku pozvali domácího Martina Nováka k šestibodové erupci a 11 sekund do závěru i ke svitavskému obratu na 64-63. Ovšem rozhodující slovo měl Litoměřicím z Děčína vypomáhající Slowiak, který v doznívajících sekundách sebral Turům dvojkou výhru. Litoměřice 20 ztrát nahradily vítězstvím na doskoku (51-58) a lepší úspěšností z pole (v procentech 26-34). Svitavy padly podruhé za sebou.

V posledním o víkendu odehraném utkání druhého kola ve skupině o 1. až 6. místo si Sokol pražský vyloupením palubovky opavské rezervy (73-83), která podlehla potřetí za čtyři zápasy, udržel shodnou bilanci s Litoměřicemi a vyhrál podruhé v řadě. Na konci všech čtvrtin mírně vedl, ale definitivně vítězství uchvátil až v poslední minutě, když si nejvíc pomohl z trojek (8-13) a i přes 14 minel také z šestek (dané 9-18).

V oddělení o 7. až 12. místo se ve 2. kole hrálo také dvakrát. Po čtyřech porážkách v řadě zabral Liberec, který si doma vyšlápl na vedoucí juniorku Brna (76-68). Utkání si vzal v posledních 90 sekundách šňůrou 9-0 z 67-68. Celkově měl víc na doskoku (42-33) a především v procentu z pole (47-36), což mu dovolilo přežít trojnásobně vyšší počet ztrát (17-6).

Páté vítězství ze šesti utkání sklidily na palubovce osmé Plzně díky úniku ve druhé půli Pardubice (72-79), disponující údernější lavičkou (12-26) i lepším procentem střelby (37-47).

Podruhé za sebou skolenou Plzeň tak bilancí dorovnaly Liberec i Nový Jičín, který v domácí předehře 5. kola rozbil nováčka z Radotína (97-63), a to zejména z trojek (14-3), šestek (19-8) a na doskoku (54-32).

SKUPINA O 1. AŽ 6. MÍSTO - 2. KOLO

OPAVA B - SOKOL PRAŽSKÝ 73-83 (Štěpánek 17 - Kohout 23, 302 fanoušků)
SVITAVY - LITOMĚŘICE 64-65 (Martin Novák 25 - Maděra 17, 218 fanoušků)

POŘADÍ PODLE BILANCÍ

1. Jindřichův Hradec (16-3), 2. Královští sokoli (15-4), 3. Svitavy (15-5), 4.-5. Litoměřice, Sokol pražský (14-6), 6. Opava B (13-7)

SKUPINA O 7. AŽ 12. MÍSTO - 2. KOLO

LIBEREC - BRNO U23 76-68 (Příhonský 18 - Šimon Svoboda 17)
PLZEŇ - VIVIDBOOKS PARDUBICE 72-79 (Kojzar 24 - Vrábel 24)

5. KOLO

NOVÝ JIČÍN - RADOTÍN 97-63 (Havlík 20 - Randýsek 14, 174 fanoušků)

POŘADÍ

7. Brno U23 (13-7), 8.-10. Plzeň, Nový Jičín, Liberec (11-9), 11.-12. Vividbooks, Radotín (10-10)