Magnet na Dašické! Expres proti expresu

PREVIEW HITU 9. KOLA V očekávaném šlágru úvodní fáze Kooperativa NBL se pardubická Beksa (6-2, 2V) nenachází v té nejlepší možné situaci. Na mistra (2-0, 2V) jde doma v okamžiku, kdy ztratil zápas – ve středu proti Bakken Bears - , u nějž se to ze všech dosud odehraných mohlo čekat nejméně, pokud by si takovou možnost Středočeši vůbec připouštěli. A proto je jasné, že Pardubické dnes na Dašické čeká velký kolotoč.

Na druhé straně opěrní hráči hostů, na nichž stála užší rotace posledních zápasů, své delší minuty v nohách cítit musí, přičemž nymburský program dnes napočítá 11. soutěžní zápas za prvních 34 dní sezony, což dává jedno utkání co tři dny, a to při intenzitě a stylu hry nahoru-dolů není žádná legrace.

I únava měla zřejmě ve středu svůj vliv na přesnost trojek a zejména na neúspěšná zakončení zpod koše. A také na nedůsledný až laxní obranný doskok, kde si dánský celek pod košem Nymburka místy dělal, co chtěl. I proto má Beksa, pokud chce myslet na úspěch, v předehře 9. kola čtyři základní úkoly:

1. maximálně Nymburk potrápit útočným doskokem, kde musí mít nezastupitelnou úlohu Nečas se Švrdlíkem, ale ještě důležitější bude aktivita malých hráčů, jako například Kotase.

2. bleskurychlý návrat do obrany s chytrým využíváním taktických a nešestkových faulů, aby Nymburk co nejvíc útoků musel hrát 5 na 5, a nemohl těžit ze své největší - brejkové - zbraně.

3. maximální opevnění vymezeného území – opět v čele se Švrdlíkem a Nečasem -, kdy domácí musí hosty donutit do co největšího počtu těžkých střel z dálky, ideálně z rukou hráčů s nižší úspěšností. Kritické tu bude, aby si oba stěžejní podkošové pilíře neudělaly brzké fauly, protože v tomto utkání budou muset na hřišti strávit dlouhé minuty.

4. dle svého zvyku valit dopředu, co nejrychleji to půjde, a při tom se nedopouštět hloupých ztrát, nezkoušet předem beznadějné či jinak riskantní přihrávky a vážit si míče jako toho největšího drahokamu, jinak Nymburk z brejků v mžiku odskočí do nenávratna.

Je jisté, že jako obvykle proti Nymburku bude zejména v úvodu plné hřiště ex-nymburského power forwarda Nečas, který možná udělá výjimku z dosavadní sezony, a půjde zostra i za body. Z druhé strany bude duel zajímavý účastí ex-pardubického Martina Peterky, který se na bývalé domácí půdě bude chtít vytáhnout.

Domácím bude stále chybět power forward Kohout (po operaci kolene), u hostů zřejmě bude nadále absentovat rozehrávající křídelník Welsch.

Dušan Bohunický (kouč BK JIP Pardubice): "Na herním stylu Nymburku se hodně projevuje mládí a hladovost hráčů, kteří do klubu přišli. Jak v přípravném utkání, které jsme proti Nymburku odehráli, tak v dalších zápasech na začátku sezony se tým prezentuje hrou podle moderního trendu, tedy s maximální rychlostí. Z naší strany bude důležité, abychom co nejlépe zastavovali rychlou přechodovou fázi soupeře a naopak sami navázali na hru, kterou jsme produkovali v přípravě i teď v posledních zápasech, kdy se také snažíme o rychlý přechod na útočnou polovinu. Systém letošní základní části Kooperativa NBL je takový, že každý tým se potká s Nymburkem jen jednou. Možnost poměřit se s tímto týmem by měla být pro každého hráče maximální motivací, všichni by měli mít maximální touhu uspět. Já pevně věřím, že náš tým je schopen se Nymburku postavit."

Ronen Ginzburg (kouč ČEZ Basketball Nymburk): "Po delší době nás čeká opět ligový zápas a víme, do čeho jdeme. Můžeme se těšit na maximálně odhodlaného a bojujícího soupeře, ostatně jako vždy v Kooperativa NBL. Každý se na nás chce vytáhnout, navíc před vlastními fanoušky. To je v pořádku. Je jen na nás, jak se s tím vyrovnáme. Jedno je jasné - musíme nastoupit od začátku s maximální koncentrací, jinak budeme mít v Pardubicích problém. Víme, že v rámci ligy to bude jeden z nejtěžších zápasů. Možná se na nás ve středu proti Aarhusu projevila únava, ale nechci se na to vymlouvat. Zápasů je opravdu hodně, na druhou stranu poslední dva jsme hráli doma a do Pardubic to také není daleko. Od návratu ze Slovinska jsme nemuseli nikam cestovat, což je naše výhoda. Navíc věřím, že hráči nebudou chtít prohrát podruhé za sebou. Naše morálka a týmová chemie by po středeční porážce neměla oslabit."

Atrakce utkání: dětský koutek v sousedství rodinné tribuny, time-outy a přestávky vyplní cheerleaders IM CHEER a tanečníci Aerobic centra Pardubice, v přestávkách mezi 1. a 2. a mezi 3. a 4. čtvrtinou se bude soutěžit o vstupenky na zápas s videomappingem 21. 11., v přestávkové soutěži bude hlavní cenou voucher v hodnotě 550 korun od partnera utkání studia FIT REVOLUTION Pardubice, komentovaný přenos BeksaTV oživí jako spolukomentátor Zbyněk Pospíšil.