Medvědi dál píšou dějiny! Děčínská magie nekončí!

ECHO 16. KOLA Za prvních 15 sezon v lize dokázali porazit Nymburk jen jednou jedinkrát v prodloužení a na domácí půdě. Za prvních 15 utkání letošního ročníku už si to kolínští Medvědi střihli dvakrát během měsíce, včetně dobytí kurtu soupeře!

V 16. kole GEOSAN triumfoval doma po obratu v koncovce 77-69. Majstrštyk sestroji i Děčín, který v necelé poslední minutě čtvrté čtvrtiny smazal v Edenu manko 6 bodů a v prodloužení udeřil (70-80). Vyhrál tak popáté v řadě a z toho počtvrté po velmi těsném průběhu. Aktuálně válí i Nová huť, která rovněž tvoří dějiny revoluce, když podruhé za tři týdny složila regiorivala z Opavy (doma 77-66) a už se dělí o šesté místo. Šestou výhru v řadě přidalo Brno, které doma v telebitvě zavřelo do své defenzivní klece Beksu (80-65). Své šance na skupinu A1 nyní výrazně oživují Sovy, jež na svém hřišti rozbily Olomoucko 84-62. A ve stejné činnosti pokračují Pandy, které si dojely pro už čvrtou výhru v řadě do Hradce (68-92).

I druhé derby pro NH! Před 1100 dorovnala Opavu

V Ostravě by si měli rychle uložit aktuální podobu tabulky. Už dlouhé roky se v ní nevyhřívali v tak parádní pozici. Poté, co NH dvěma trojkami rozhodla koncovku domácího duelu s Opavou (77-66), kterou tak setnula i podruhé v sezoně, se dělí o šesté místo s už padesátiprocentní bilancí (8-8) a dál útočí na postup do skupiny A1. Také je ale docela dobře možné, že se časem objeví i výš.

Naopak Slezané mají dalších několik dní na přemýšlení. I oni nyní patří mezi celky s vyrovnanou bilancí a to také znamená, že jsou zároveň šestí i devátí a po páté prohře v sedmi posledních utkáních musí vážně řešit svou účast v elitní nadstavbové skupině.

NH šla ve skvělé kulise 1100 fanoušků z obou táborů od začátku tvrdě pod koš a hosty při horší palbě z pole celou první půli drželo 16 bodů z druhých šancí. Ve druhé čtvrtině se ze zisků odloupli do osmibodového vedení, ale forward Belikov pak prakticky sám otočil na poločasových 41-40. Ve třetí čtvrtině Opava po pěti minutách znovu vedla (48-53), jenže po zbytek této části už neskórovala a domácí otočili na 56-53. Po úvodní přestřelce z úvodu čtvrté části hosty postihlo něco podobného i v závěru utkání, kdy od stavu 69-66 3:30 do konce nebyli s to si vytvářet dobré pozice a domácí dvěma trojkami rozhodli. Druhou půli ovládli 36-26.

Vedli je Majerčák (21+7 asistencí), Mathon (18+7 doskoků), Radukič (16+10 doskoků) a Morgan (10+7 doskoků). Za Opavu (bez Zbránka) výrazněji kontrovali jen Švandrlík (17, trojky 10/5) s Mokráněm (17+8 doskoků). Z pole lepší domácí (v procentech 43-33) si o výhru řekli zpod koše (36-24), z brejků (19-14), z šestek (11-5) a vyrovnali se Slezanům i z trojek (10-11). Hosté při útočných doskocích 15-23 měli víc hlavně z druhých šancí (13-22).

Adam Choleva (kouč NH Ostrava):
„Když se mě někdo ptal, jaký byl rozdíl v zápase v Opavě a v tom dnešním, tak dnes nám to ze začátku nepadalo, ale bojovali jsme celý zápas. Ke konci Opavě došla energie a možná taky i úzká lavička. Energii nám dodal Matěj Snopek s Kevinem Týmlem. Pak jsme se chytli a byli jsme v laufu. Koncovku vzal na sebe Majerčák. Za výhru jsem rád, i za kluky. Všichni co tam byli, tak odvedli maximum.”

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Dnešní zápas měl krásnou kulisu, děkujeme našim fanouškům za podporu. Dnes nás porazilo pět cizinců NH, kteří dali přes 73 bodů z celkových 77. Nám se nepovedl vstup na doskoku, pak jsme to stáhli na tři body, ale asi nám došly síly.”

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „Z naší strany celkem dobrý poločas, i když jsme promrhali 9bodové vedení a domací šli do vedení o bod. Druhý poločas byl bitva, která se musela fanouškům určitě líbit. Závěr byl otevřený skoro až do poslední minuty. Ostrava prokázala lepší formu a zaslouženě vyhrála. Z naší strany to byl dobrý výkon, ale nepadly nám otevřené střely. Jsme tým, kterému když to nepadne zvenku, tak se mu těžko vyhraje na půdě soupeře.”

Malik Morgan (guard NH Ostrava): „Super zápas, fantastická atmosféra, fanouškům děkujeme za podporu. Opava hrála tvrdě, ale dokázali jsme si s tím poradit.”

Brno zrušilo Bekse útok

Tak kdo že tu má nejlepší obranu? V očekávaném televizním souboji nejúdernější ofenzivy ligy (Brno) s dosud nejpevnější obranou (Pardubice) nabídl první poločas velmi dietní podívanou (31-23 pro domácí Brňany), v níž se za každý bod platilo zlatem. Ve třetím dějství se ale vedoucí Brňané rozohnili, rozložili tu Beksu na prvočísla (32-17) a už po 24 minutách rozhodli o svém šestém vítězství v řadě (80-65) a také o desátém v posledních 11 utkáních. Pouhými 65 obdrženými body také potvrdili další vzestup své defenzivní práce. A nikdo si ani nevšiml, že už v sestavě chybí šikovný guard Mišula, neboť velké výkony na perimetru sestrojili reprezentanti Půlpán s Bálintem.

První čtvrtina vygenerovala kuriózní skore 12-7 a i dál se na každý bod čekalo. Hosty posunul ve druhé čtvrtině k obratu na 15-18 hbitými výpady Michal Svoboda, jenže Beksa za posledních šest minut poločasu zvládla jen pět bodů a Chatman, Djuricic a Půlpán obrátili na 27-19. A brutální úvodní čtyřminutovkou třetí čtvrtiny s několika trojkami pak jejich tým rozhodl při úniku na 51-28 o všem.

Lídry Brna (bez Nečase) byli Bálint (20+7 asistencí), Půlpán (16+9 doskoků a 7 asistencí), Djuricic (15) a Chatman (13). Pardubice měly dvojciferné jen Vyorala (13) se Šafarčíkem (12+8 doskoků a 6 asistencí). Z pole přesnější Brno (45-36) sklidilo víc trojek (10-6, Beksa bilanci do půle 13/0), bodů z brejků (21-4) i z šestek (18-9). 17ztrátová Beksa lépe útočně doskakovala (6-15) a víc měla i z druhých šancí (4-11).

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno):
„Musím kluky dnes pochválit, protože jsme vstoupili do nového kalendářního roku zodpovědně. První poločas naše hra nebyla dobrá na útočné polovině, měli jsme 11 ztrát, tím jsme drželi hosty ve hře. V poločase místo obvyklého burcování přišlo zklidnění. Hráčům jsme připomněli, že je potřeba se držet našeho konceptu a být důslední v přechodové fázi, nedělat zbytečné ztráty. Nakonec z toho vyplynulo 32 bodů za třetí čtvrtinu, kde jsme ten zápas zavřeli a potom ta poslední čtvrtina se dohrávala. Zkoušeli jsme různé sestavy, jsem rád, že si zahráli kluci z juniorky a kluci z B týmu. Jsou to vysokoškoláci a pro ně je to vzpruha do další práce. Vítězství bereme, ale teď bude sobota, Olomoucko, přijede dobrý tým, který má více porážek a my musíme být připravení. Děkuji všem za podporu a věřím, že v sobotu si cestu do haly najde vícero diváků.”

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice): „My jsme přišli připravení a motivováni, ale neukázali jsme to na hřišti. Myslím, že to je velká škoda. Tragická střelba za tři body, s takovou střelbou nemůžeme vyhrát ani proti poslednímu týmu. Určitě musíme udělat nějaké změny, uvidíme další dny a týdny, co to bude.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „V prvním poločase jsme nedali spoustu jednoduchých střel. Dobře jsme bránili, ale v útoku jsme se trápili. Jsem rád, že ve druhém poločase z nás spadla “deka“ a začali jsme hrát naši hru. Hráli jsme agresivně, nenechali jsme jim žádné jednoduché střely. Pohlídali jsme si obranný doskok, pivoti se dobře řezali s jejich pivotama a my guardi jsme jim dobře pomáhali.”

Petr Šafarčík (guard BK KVIS Pardubice): „Brno chtělo dnes víc vyhrát od úvodního rozskoku. My jsme do toho zápasu vstoupili špatně a to se pořád opakuje dokola. Je na nás, abychom si to zanalyzovali, protože se to děje celou sezónu. Před zápasem jsem říkal, že můžeme hrát proti těm nejlepším, tak takhle to nepůjde. Budeme rádi, když se dostaneme do A1.”

Medvědi i podruhé složili mistra!

Mužský ligový basketbal v Česku nemá už pár měsíců logiku a příznivci tak netuší, co se v dalším kole zase přihodí. Kolínští Medvědi byli svého času druzí, pak v prosinci nasbírali bilanci jen 2-4, ale i tak tam dokázali jako první po 12 letech dobýt palubovku Nymburka. A po duelu 16. kola jsou jediným týmem NBL, který jej v této sezoně pokořil už dokonce dvakrát! Stalo se po velkém domácím obratu (77-69) před téměř sedmi sty fanoušků, po němž čtvrtý Kolín  zaostává za třetím Nymburkem už jen o jednu výhru, a obhájce trofeje ztrácí dokonce už tři vítězství na lídra z Brna.

Přestavbou procházející mistr, který do Kolína přijel už s nově pořízeným reprezentačním rozehrávačem Sehnalem (na úvod 4 body, 5 asistencí a -19 za 21 minut), ale také bez power forwarda Ivanauskase, neměl zejména v posledních šesti minutách po zranění křídla Locketta už mnoho úderných hráčů do nepříznivě se vyvíjející koncovky, když nyní postrádá zejména guardy schopné v rozhodných chvílích vzít hru na sebe.

I tak na tom dlouho byl o něco lépe než domácí, po třch trojkách v řadě se v úvodu druhé čtvrtiny utrhl na 13-23 a po dvou trojkách Bendy vyhrál půli 30-40, když domácím, za něž se téměř neprosadil lídr Číž, nedával mnoho snadných střel (do půle z pole 23 procent), také je ale lacino pouštěl k útočným doskokům (do půle 11).

Po změně stran ale už zmizelo nymburské zřídlo s protiútoky a hosté se tradičně ofenzivně zadrhli. A Šiška, Petráš a Slavinskas výpady pod koš přiblížili Kolín na dostřel, i díky velké převaze v trestných hodech. A když se ve čtvrtém dějství mistr dostával už jen k těžkým zakončením a nepomáhal si útočnými doskoky, mnohem agresivnější domácí šli ve vyhecované atmosféře přes něj. Definitivně se tak stalo tři minuty před koncem a trojka Šišky v poslední minutě na 73-66 už stvrdila výhru Medvědů.

Vítěze tlačili Petráš (20+7 doskoků), Šiška (16), Slavinskas (15+8 doskoků) a Mareš (10). Za Nymburk se dvojciferně snažili jen Benda (18) s Palyzou (14). Kolín, který opanoval druhou půli 47-29, si nejvíc pomohl zpod koše (34-26) a z šestek (25-10), navíc při poměru útočných doskoků 16-19 z nich vytěžil víc bodů (16-12).

Adam Konvalinka (kouč BC GEOSAN Kolín):
„Dneska to bylo utkání dvou poločasů, v tom prvním jsme sice slušně bránili, ale dovolili jsme Nymburku několik otevřených střel a to je vyneslo do desetibodového vedení. Ve druhém poločase, jsme v obraně utáhli šrouby a spolu se skvělou kulisou, která tady dnes byla, moc děkujeme fanouškům za to, jak nám pomohli, měli jsme tak trochu víc štěstí, ale myslím si, že jsme si za výhrou šli mnohem víc než Nymburk a gratuluji všem hráčům, kteří do utkání zasáhli. Pro nás skvělá výhra po třech porážkách a už musíme myslet na sobotní utkání proti Pardubicím.”

Ladislav Sokolovský (kouč ERA Basketball Nymburk): „Těžko se to hodnotí. Myslím, že první poločas byl z naší strany solidní, mohli jsme dát více než 40 bodů, ale v útoku se stále trápíme. Jde vidět, že hra, kterou jsme hráli do Vánoc a byla postavena na rozehrávačích Klassenovi a Simmonsovi, tak po jejich odchodu se ostatní hráči bojí vzít jejich roli. Být aktivnější, chytřejší v útoku. Začátek druhého poločasu, uděláme několik hloupých chyb v obraně, kdy místo toho, abychom odskočili na víc než 10 bodů, tak soupeř stáhne náš náskok. Vypadá to pak, že máme strach že prohrajeme, je hezké, že 34 minut vedeme, ale Kolín byl na konci utkání v útoku nebezpečnější, i když nehrál nic světového, ale bohužel jsme udělali na konci chyby v obraně a z toho pramenily nějaké šťastné střely. Jediné, co se nám dá v obraně vytknout, je obranný doskok, 16 útočných doskoků domácích je strašně moc. V té konečné fázi asi právě toto rozhodlo.”

Michal Mareš (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Od začátku utkání jsme na Nymburk ztráceli kolem 10 bodů, vždycky když jsme se přiblížili, Nymburk nám zase odskočil. Ve druhém poločase, lepší obranou a podle mě jsme si dokázali i lépe pohlídat obranný doskok, se nám podařilo jít přes Nymburk. Poslední minuty odehrál skvěle Ondra Šiška, dal důležitý nájezd, těžkou trojku a to si myslím, že byl klíčový okamžik a potom už jsme utkání zkušeně dohráli.”

Petr Benda (power forward ERA Basketball Nymburk): „Kolín ve druhém poločase, v důležitých momentech, měl více ze hry, hrál chytřeji než my. Dopouštěli jsme se zbytečných chyb v obraně, nechávali jsme Kolínu několik snadných zakončení zpod koše, někdy i s faulem. V současné době se nacházíme trošku dole, panuje u nás přestavba, dva hráči odešli. Zvykáme si na nové hráče, ale tohle není výmluva. Musíme v těchto zápasech, kdy vedeme, máme více ze hry po 30 minut, tak musíme hrát takhle celých 40 minut.”

Sovy zdemolovaly Hanáky

Po nevydařeném listopadu s řadou porážek se Sovy v posledních šesti utkáních s bilancí 4-2 nenápadně vyšvihly na koně a po 16. kole s jednoznačnou domácí výhrou nad Olomouckem  (84-62) už patří mezi kvartet celků s 50procentní bilancí (7-7), jež se perou o šesté místo.

USK šlápl s Hanáky do pedálů ve středních dvou čtvrtinách, jež mu v součtu patřily (47-28). Po poločase s 23 body lavičky a 13 body z brejků vystoupal do vedení 46-32, když hosté tu neměli ani jednu trefenou trojku, a ve třetí části s náskokem až 23 bodů svou práci dokončil. A to v utkání stihli jen po 8 bodech oba střelečtí tahouni Pražanů Pipes s Okauruem.

Dvojciferně tým tentokrát vedli jiní - Vlk (16), Švec (13+6 asistencí) a Böhm (12). U hostů byli vidět jen Williams (16) s Feštrem (11). Z pole přesnější Sovy (44-36) deklasovaly soupeře především z trojek (35/9 - 12/1), doskoků (48-35, útočné 17-12, body z nich 22-11) a produkcí náhradníků (45-22).

Tihomir Bujan (trenér BK REDSTONE Olomoucko): „Domácí byli lepší a ukázali více energie než my. Dovolili jsme jim dát příliš mnoho bodů a potom jsme ztratili koncentraci a bylo to jednostranné utkání. Další zápas je v sobotu a doufám, že budeme hrát lépe.”

Francesco Tabellini (trenér USK Praha): „Jsme rádi, že jsme vyhráli i za to, jak jsme toho v obraně dosáhli. To udělalo utkání, neříkám, že lehké, ale určitě hladší. Každý hráč přispěli tím svým, což je přesně to, co potřebujeme pro nadcházející měsíc. V něm nás čeká mnoho zápasů.”

Lukáš Feštr (rozehrávač BK REDSTONE Olomoucko): „Celý zápas jsme měli problémy hlavně v obraně a celoplošném presinku USK. Tomu jsme se nedokázali vyrovnat a přizpůsobit. Ke konci byla snaha, ale bylo to hrozně málo. Chtěli jsme tu uspět, nepodařilo se. Čeká nás v sobotu další zápas a doufejme, že předvedeme lepší výkon.”

Dalibor Vlk (forward USK Praha): „Do zápasu jsme vstoupili přesně jak jsme chtěli. Po vánoční pauze jsme všichni chtěli hrát a vyhrát. Podle toho to taky tak vypadalo. Drželi jsme celou dobu vedení a zaslouženě vyhráli.”

Válečníci po prodloužení v Edenu 5. v řadě

Diváci v pražském Edenu byli svědky zápasu, jaký vždycky chcete zažít na vítězné straně a nikdy u něj nechcete být na té opačné, protože vás pak stíhá jako noční můra, které se nejde zbavit. Už popáté v řadě vítězní a brněnského lídra dál stíhající děčínští Válečníci byli tentokrát těmi šťastnými (tedy spíš už zase), naopak sešívaný nováček skončil s černým Petrem v ruce.

Jako první se na horské dráze duelu spustili z kopce hosté, kteří už za pět minut drželi velmi slibný náskok 2-15. Jenže slávisté zabrali, ještě do konce první čtvrtiny stáhli manko na pět a druhou čtvrtkou (20-9), v níž hosté míjeli skoro vše, co se dalo, vyrazili díky chrabrosti Kheila a dalších náhradníků za obratem na 39-33. Ještě po většině vyrovnané druhé půle mohl nováček myslet na další velké vítězství na domácí půdě, zejména když necelou minutu do konce čtvrté části vedl po dvou trojkách 67-61.

Jenže pak červenobílá hvězda začala rychle zapadat. Děčínský Walton snížil na čtyři, slávista Rožánek proměnil jen jednu šestku a Nichols trojkou stáhl na 68-66. A po dalších dvou trestných minelách Rožánka Josipovič zajistil hostům nastavení, v němž už rozložení domácí zvládli jen dva body. Padli 70-80.

Jejich šiky bodově napájeli David Jelínek (16), Dworsky, Rožánek a Kheil (po 11). Za Děčín oslabený o Pomikálka se zviditelnili Matěj Svoboda (23+11 doskoků), Josipovič (16), Nichols (15) a Walton (14+15 doskoků a 9 asistencí). Jejich tým si řekl o výhru zpod koše (40-50), z brejků (4-14), z trojek (30/3 - 19/5) i z šestek (24/13 - 13/7), jichž domácí neproměnili 11, a ukrutná převaha v produkci náhradníků (40-10) už je nedokázala spasit.

Pavel Pumprla (forward SK Slavia Praha):
„Těžko se hodnotí takový zápas, který vypadá prvních pár minut, že bude prohraný po první čtvrtině a pak několikrát vypadá, že už je vyhraný, ale takové zápasy jsou. Trošku se ukázala nezkušenost z vyrovnaných koncovek, zatím jsme buď všechno vyhráli relativně v pohodě vyhráli anebo prohráli ne sice o moc, ale tak, že tam ta vyrovnaná koncovka nebyla a s tím, to si nebudeme nalhávat, Děčín má větší zkušenosti. Tam se to projevilo, nicméně zápasy, které se vedou o šest bodů, 40 vteřin do konce a balon v držení, by jsme prohrávat neměli, tak doufám, že už se prohrávat nebudem a že se z toho poučíme. Nicméně proti druhému týmu tabulky to nebyl úplně špatný zápas, ukázalo se zase spoustu pozitivních věcí, které si z toho musíme vzít, zápasů máme spousta a důležitějších, než byl ten dnešní.”

Pavel Beneš (kouč SK Slavia Praha): „Dneska vyhrál spíš šťastnější než lepší, ale to asi každý vidí, my jsme bohužel měli střelbu z tříbodové vzdálenosti 30/3 a v posledních devadesáti vteřinách jsme netrefili pět šestek. Když utáhnete Děčín na 68 bodů a nedáte víc než 70 doma, tak to je prostě těžké vyhrát. Gratuluji Děčínu a k tomu já nemám co říct. Kluci hráli dobře, snažili se, hráli jsme s druhým týmem tabulky, intenzita tam byla dobrá, bohužel jsme prohráli dnešní zápas na útoční polovině. Tak to je a musíme se z toho poučit.”

Tomáš Grepl (kouč BK ARMEX Děčín): „My jsme začali naprosto famózně, kdy jsme vedli myslím 15:2 nebo nějaký takový úsek se nám povedl hned z kraje zápasu. Bohužel pak asi jsme si začali trochu myslet, že to půjde samo a domácí, jakmile se dostali trošku do zápasu, jsme jim trošku v obraně dali volný prostor, tak a ukázali, že jsou velmi dobré družstvo. Ve druhé čtvrtce nás jednoznačně přehráli, takže do druhého poločasu 4, 5 nebo 6 bodovým vedením, no a my jsme celou dobu prohrávali a potom neskutečnou bojovností v poslední čtvrtině a řekněme i tím, že nám konečně spadli 2-3 těžké střely ze střední i delší vzdálenosti, tak jsme dokázali ten zápas dostat aspoň do prodloužení a to prodloužení už pak byla bavlnka, my už jsme v tom prodloužení dostali do vedení a už jsme to vítězství dosáhli. Nicméně, já bych chtěl pogratulovat Slavií k takovému výkonu, protože hráli velice dobře a pro nás je to velice cenná výhra.”

Filip Kroutil (guard BK ARMEX Děčín):  „Byl to rozhodně zápas velice divácky atraktivní, přece jenom srovnat šestibodové manko takhle minutu a půl do konce, to nebylo nic jednoduchého. Takže pro diváka je to už lahodné a pro nás velice stresující. Je škoda, že jsme začali v první čtvrtině takhle skvěle a pak ve druhé jsme to vedení ztratili, je škoda, že jsme nehráli zápas jako tu první čtvrtinu, ale vítězství se počítá.”

Čtvrtá v řadě pro Pandy

I když ne zcela snadno, splnili sluneťané na Třebši povinnost a v hnízdě oslabených Sokolů si došli pro už čtvrtou výhru v řadě (68-92), jež je vpasovala mezi kvartet celků s vyrovnanou bilancí dělících se o šestou pozici.

Domácímu týmu bylo hej, dokud jej do půle 17 body držel na vyrovnaném skore šéf Autrey. I tak ale musel už ve druhé části s kolegy stahovat manko 12 bodů. Po změně stran už mu však jeho bývalý tým dovolil jen dva další body a to na veleskromné produkuci týmu bylo výrazně znát (25). Hradecká omladina ještě zvládla přivést domácí do začátku čtvrté čtvrtiny s jen minimálním odstupem, ale po vyfaulování opěrného pivota Šturanoviče už osm minut před koncem hladové Pandy zbytek utkání proměnily v exhibici a poslední čtvrtku vyhrály o parník (12-32).

Pod výhru se nejvíc podepsali Hicks (17+9 asistencí), Pecka, Martin (po 17) a Svejcar (13). Z pole o deset procent přesnější SLUNETA (44-54) dala víc trojek (20/6 - 31/12), brejkobodů (4-13) a plodnější měla i lavičku (17-32). Za domácí (bez Mandaliniče, Kábrta, Vlčka) se aspoň na deset bodů dostali jen Autrey (19+9 doskoků a 6 asistencí) s Gogou (10).

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli):
„Hosté celý zápas vedli. My máme bohužel obrovských problém se sestavou, máme několik zraněných a Peterka hraje s horečkou. Do zápasu jsme měli špatný vstup, pak jsme se zvedli a tam to nevypadalo, že to bude tak jednoznačné utkání. Pět minut před koncem to bylo o 8 bodů, bohužel konec se nám absolutně nepovedl, SLUNETA nám nasázela přes 20 bodů a skore je obrovské, i když byl zápas 35 minut vyrovnaný. To mě hrozně mrzí. Po dalším vyfaulování Šturanoviče už jsem z něj hodně vynervovaný. Vždy si to říkáme a stejně se pokaždé vyfauluje, tím nám to celé zboří. Já za něj prostě nemám náhradu. Je to dostatečně zkušený hráč, aby si tyto situace ohlídal. Já nevím, co s ním je, toto je jeho chyba a to jednoznačně. Poškodil celé družstvo.”

Adam Goga (rozehrávač Královští sokoli): „Hosté byli ve druhém poločase rozhodně lepším týmem. My jsem do druhé půle vstoupily velmi chladně. Náš špatný výkon rozhodl o tom, že máme další domácí porážku, Už se potřebujeme zvednout, ať nemusíme bojovat o záchranu a ať máme klidný konec sezony.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „My jsme určitě rádi za tuto venkovní výhru, která se nerodila vůbec lehce. Do utkání jsme vstoupili relativně dobře, ale v obraně jsme nehráli na 100 procent. Úsilí jsme měli, ale nechali jsme rozehrát Lamba Autreyho, který nám dal za poločas 17 bodů. Ve druhém poločase jsme se naštěstí zvedli v obraně. Za čtvrtou vybojovanou výhru v řadě jsme moc rádi!”

Ladislav Pecka (forward SLUNETA Ústí): „Myslím si, že z naší strany to po dlouhé době nebyl moc hezký zápas. Pak jsme se ale dokázali oklepat a ukázat, co je naše hra. Dnes jsme měli těžké nohy po všech možných nemocích, na to se však nevymlouvám. Jsem rád, že jsme vyhráli a ještě tímto stylem, protože první poločas si z nás Lamb dělal srandu, ale my jsme si to pak pohlídali a výsledek mluví za vše. V poslední čtvrtině díky naší agresivitě přišlo několik jednoduchých košů a pak jsme dali nějaké trojky a zlomili soupeře.”