Medvědi trojkobijci byli blízko

Kolínský GEOSAN by si zatím mohl v Alpe Adria Cupu nechat patentovat těsné výsledky. Po vydřených výhrách v úvodních dvou duelech byl až do konce na slibné stezce i v rumunském Temešváru, a to i bez svého top skórera Smithe, nakonec však zapsal první porážku letošního ročníku (90-84).

Medvědi se hned od první čtvrtiny opřeli o svou trojkovou brigádu a zejména díky Haladovi s Pavlem Novákem zasypali soupeře sedmi projektily a založili tak na 25 bodů a vyrovnanou desetiminutovku. Ve druhé přidali už jen dva obloukové zásahy, ovšem už si proti spíš do koše hrajícím domácím pomohli i trestnými hody a udrželi vyrovnaný poločas (46-43).

Po změn stran Temešvár podřadil a unikl zdola na 11 bodů. Kolín se však hlavně třemi trojkami udržel pod hranou deseti bodů a 4:20 do konce utkání za stavu 83-71 začal osnovat závěrečnou stíhačku. Tu odpálili dvěma trojkami efektivní snajpři Novák s Novotným a 3 minuty před koncem to bylo už jen 83-81. Pak ale hosté ztratili a minuli trojku a domácí se utrhli na už rozhodných osm bodů.

Kolín dvojciferně nasytili Novotný (18), Halada (15), Číž (13) a Petráš (11+10 doskoků). Tým zejména skvělými trojkami (28/9 - 26/14) vyvažoval manko zpod koše (38-22) a ve ztrátách (10-15).