MVP Dunans oslnil v exhibici nevídaným kouskem!

ALL-STAR GAME Takhle přijít o atraktivní dodatečný vánoční dárek, to docela zamrzí. Mazáci po drtivou většinu All-Star Game vedli, ale nakonec odešli s prázdnou. Mladé pušky totiž v závěru duelu, kdy už se hrálo na ostřejší nože, několikrát udeřily z dálky a Jaromír Bohačík už v poslední minutě trojkou vyrovnával na 133-133. Autrey pak ještě z jumpu daroval jedno vedení Mazákům, ale to už našlapoval motorku super atlet Pušek Thomas Dunans, který prošel až do koše i přes několik neodpískaných zákroků a s tím posledním, který už odpískán byl, skóroval. Deset vteřin před koncem proměnil i šestku, jež byla vítězným košem zápasu. Mladé pušky zvítězily 136-135 a v tomto formátu All-Star uspěly teprve podruhé, což každému hráči vyneslo i odměnu v podobě luxusních hodinek Lotus.

Jako magnet v utkání působila na hráče kruhová meta u půlicí čáry, odkud platila střela za pět bodů. Historicky prvním úspěšným střelcem se stal Devante Wallace z Ústí, který přesně zacílil v polovině třetí čtvrtiny. O pár minut později mu odpověděl za Mazáky Jakub Šiřina.

Pak už ale šlo do tuhého. Mazáky skvěle nakopl několika trojkovými projektily ve třetí čtvrtině Walton, u Pušek zavelel ke kontra ofenzivě kapitán Bohačík. Mazáky často překvapil aktivní obranou a snahou získat míč. Svou energií nakazil i Dunanse, který posilněn vítězstvím v soutěži ve smečování předváděl podobné kousky i ve hře. A v závěru třetí čtvrtiny dokonce ze hry vystřihl dunk po prohození míče mezi nohama během letu ke koši!

Mazáky střelecky vedli Walton (28), Pomikálek (22), Hruban (18) a Švrdlík (14), za vítězné Pušky excelovali Douglas (26), Dunans (25), Bohačík (17) a Canda (16).

Díky aktivitě hráčů se za 38 smečí a 3 alley-oopy vybralo po započtení DMS a příspěvků od fanoušků 32.300 korun na charitativní projekt Bez Faulu. Jeho výtěžek směřuje ve prospěch osmiletého Kryštofa a čtrnáctiletého Jakuba. Kryštof po narození prošel amputací nohy a matka ho umístila do kojeneckého ústavu. Díky Utkání hvězd se mu přispívá na sportovní protézu. Jakubovi, který bojuje s onkologickým onemocněním míchy, se přispívá na dětský ortopedický vozík.

Velkou podívanou byly i doprovodné soutěže. Vítězem Slam Dunk Contestu se stal Thomas Dunans z Olomoucka, jeho klubový spoluhráč Javonte Douglas ovládl klání 1 na 1 a pardubický Donovan Jackson ve finále trojkařské soutěže přestřílel Lukáše Palyzu z Olomoucka 22-19.