Na úvod baráže remíza!

89-89! I kuriózní remízové skore úvodního barážového utkání symbolizuje neuvěřitelnou vyrovnanost celého prvního dílu souboje o NBL. Z pohledu hostů z prvoligového Hradce Králové je však i nerozhodný výsledek z palubovky Prostějova malým vítězstvím. Přesto však nemohou jásat příliš, protože i loni zahájili dokonce výhrou v Jindřichově Hradci, aby pak splakali nad výdělkem.

Orli, kterým nakonec ze zahraničních akvizic zbyl pouze rozehrávač Simmons, s 26 body hlavní tahoun týmu, zahájili lépe a první čtvrtina jim při 13 bodech Sehnala (z jeho 21) a 4 trojkách týmu patřila 31-24. Královští sokoli z Hradce se však v utkání s vyšší třídou bez problémů aklimatizovali a do půle zaostávali nejvýš o devět bodů.

Po střelecky nabitém poločase (53-50) už body přibývaly pomaleji, jen na straně Prostějova se rozohnil Simmons, který se postaral o 18 z 36 bodů celku v druhé půli. Hosté se však až do konce drželi na dostřel a tak si náskok do nedělní hradecké odvety neodnesl ani jeden celek.

Za Královské sokoly se nejvýrazněji prosadili Majerík (20+13 doskoků), Andres (15) a Ondřej Peterka (15), který ještě v minulé sezoně hájil prostějovské barvy. Téměř všechny statistiky byly nebývale vyrovnané, jen útočné doskoky (12-18) a body z druhých šancí (5-19) patřily hostům, zatímco domácí byli lepší v bodech z brejků (12-4).