Nábělek provedl Pandy zónovým peklem. Sršni v A2

Rozehrávač s příležitostnou explozivitou Martin Nábělek po čase všem fanouškům v Ústí připomněl, že je také v týmu a prvním dvojciferným střeleckým zápisem za tři měsíce ochránil Pandy od drbání hlav po složitém domácím duelu s o život bojujícími Sršni.

Dvaceti body s trojkami 13/6 do nekonečné písecké zóny, která si hlídala to nejnebezpečnější z ústeckého tábora, zařídil v kulise 1240 návštěvníků klíčový příspěvek při páté výhře v řadě (75-67), která SLUNETU osamostatnila na třetí pozici (už jen dvě vítězství za vedoucím duem) a Sršně po jejich sedmé porážce v řadě definitivně odřízla od skupiny A1. Do té tak jako osmá proklouzla skvělým finišem v základní části Beksa.

Pandy sice měly slušný nástup a po dvou trojkách Nábělka vedly až 17-9, jenže pak jejich útok a střelba čím dál víc drhnuly a Písek se zejména třemi trojkami Josefa Svobody probil k obratu na 23-27. 90 sekund před poločasem si hýčkal až šestibodový náskok. Víc ale do půle častěji ztrácející a bez házené šestky trpící sluneťané nedovolili, když si pomohli aspoň 12 body z druhých šancí.

Ve třetí části ještě víc zpřísnili obranu, zavřeli hosty na 12 bodů a dvacítkou vlastních získali vedení 55-49. Ve čtvrté části pak Autrey osmi body odloučil Pandy na rozdíl devíti a náskok v této výši už jeho tým dovezl do cíle, k čemuž pomohlo i šest ztrát hostů v poslední čtvrtině, z nichž většina měla podpis playmakera Sýkory.

Po Nábělkovi byl druhým dvojciferou vítězů Autrey (17+6 asistencí na 6 ztrát) a třetím Pecka (10+10 doskoků). Za notně oslabené hosty (bez Faita, Šlechty, Týmla, Englického, Šurého, Skaličky) se činili Martin Svoboda (17+10 doskoků), Novotný (14, TH 11/9) a Josef Svoboda (10), Sýkora šest bodů obalil 18 doskoky a 7 asistencemi. Z pole přesnější Ústí (v procentech 37-29) dalo víc trojek (10-8) a bodů zpod koše (30-24), naopak zaostalo v produkci šestek (7-19).

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí):
 „Svým hráčům vždycky před zápasem říkám, že to nejvíc nahoře je vítězství, což se dneska povedlo, ale po utkání je tam hodně věcí, o kterých se budeme bavit. Jsou to spíš nebasketbalové věci jako koncentrace, disciplína a hraní s respektem k soupeři od prvních minut, a to mi tam dneska chybělo, a proto jsem si to neužíval tak jako při posledním domácím utkání. Dnes jsme spíš přežívali, ale vítězství se počítá. Není to o tom, že bychom se stali přes týden horšími hráči, ale naše hlavy nebyly v tom správném nastavení.”

Jan Čech (trenér Sršni Photomate Písek): „My jsme přijeli na horkou palubovku do Ústí bez šesti hráčů z rotace, takže jsme v utkání neměli co ztratit a šli jsme do toho s naprosto čistou hlavou, že si potřebujeme zvednout sebevědomí po posledních nepovedených zápasech. Ze začátku se nám dařila hra 1 na 1, bylo nás plné hřiště, splnili jsme taktický pokyn ubránit klíčovou dvojici Nichols - Autrey a byli jsme celé utkání na dostřel. Bohužel nám pak začaly docházet síly a v závěru Autrey proměnil několik důležitých střel a zároveň hrdinou utkání byl Martin Nábělek, který trefil 6 trojek, ale Ústí se jinak bránit nedá, než pohlídat jejich klíčové hráče a doufat, že se nikdo jiný netrefí. My odjíždíme se vztyčenou hlavou a nemáme se za co stydět, je to zase škola pro to mladé české jádro, které dneska nemělo věkový průměr ani 20 let.”

Martin Svoboda (power forward Sršni Photomate Písek): „Nemusíme být vůbec smutní, přeci jenom jsme hráli s třetím týmem tabulky a odehráli jsme slušný zápas – nemáme se za co stydět.”

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): „Jeden z těch ošklivějších zápasů, ale jsem rád, že jsme to zvládli, i když to vůbec nebylo jednoduché. Hosté nás překvapili chutí, s jakou šli do utkání, a tím, jak chtěli všichni hrát. Důležité je ale vítězství, je jedno jak, máme to a jedeme dál.”