Návštěvy rostou, favorité neváhali

DĚNÍ V PRVNÍ LIZE Všechny tři přední týmy první ligy mužů ve třetím kole skupiny o první až šesté místo uspěly, z toho dva venku. Třetí Písek dobyl palubovku Snakes Ostrava (86-101), ač první tři čtvrtiny většinou ztrácel a za první půli inkasoval 61 bodů. Ve druhé ale zavřel obranu a závěrečné dějství ovládl 10-28. Snakes sice famózně pálili za tři (24/15), ale hosté je přetlačili zpod koše (24-56) a také méně ztráceli (14-6).

Zápas byl duelem dvou 32bodových snajprů, domácího Jana Mičky a píseckého Martina Svobody. Ten ovšem měl větší podporu dvojciferných spoluhráčů.

Druhé Svitavy, vedeny 26 body Pavla Slezáka, doma rozbily Litoměřice (84-67) a dál jsou za vedoucí Slavií o jedinou výhru. V kulise 260 diváků jim patřily liché čtvrtiny, přičemž soupeře drtily na doskoku (50-30) a zpod koše (30-16).

Vedoucí Slavia se při jasném vítězství v Novém Jičíně (80-117) opřela o dvacetibodové výkony svých amerických opor Bradleyho a Parka. Dominovala zpod koše (30-52) i z trojek (8-15), navíc prakticky neztrácela. Z domácího týmu se 34 body blýskl Kevin Týml. Utkání sledovala další kvalitní návštěva bezmála dvou set fanoušků.

Ve skupině o sedmé až dvanácté místo i potřetí venku vládl Chomutov, který v předehře šestého kola doby kurt Vividbooks 75-85, a to zejména díky třetí čtvrtině (7-22). K dorovnání bilance sedmého Brna dospěl i přes hrozivých 24 ztrát, neboť měl převahu na doskoku (30-51), z trojek (7-10) i šestek (10-19).

Pardubičtí „knihovníci” jsou nyní stejně jako rezerva USK za vedoucím duem o výhru zpět, ovšem oba celky mají zápas k dobru. Pražané ve třetím kole doma složili Brno U23 (61-55) i navzdory 21 ztrátám, neboť hosté měli zcela vychýlenou mušku (trojky 27/2).

Nejtěsnější utkání bylo to třetí, v němž SP Basket triumfoval v Olomouci 80-82. Na vedoucí dvojici skupiny ztrácí dvě výhry.

VÝSLEDKY 3. KOLA SKUPINY O 1.-6. MÍSTO

SNAKES OSTRAVA - PÍSEK 86-101 (Mička 32, Pavelek Štěpán 20 - Martin Svoboda 32)
NOVÝ JIČÍN - SLAVIA PRAHA 80-117 (Týml 34 - Bradley 25, Park 24, 200 diváků)
SVITAVY - LITOMĚŘICE 84-67 (Slezák 26 - Dvořáček 21, 261 diváků)

POŘADÍ

1. Slavia (20-1), 2. Svitavy (19-2), 3. Písek (17-4), 4. Litoměřice (15-6), 5. Nový Jičín (14-7), 6. Snakes (13-8)

VÝSLEDKY 3. KOLA SKUPINY O 7.-12. MÍSTO

USK PRAHA B - BRNO U23 61-55 (Vlk 19 - Strašák 21)
OLOMOUC - SP BASKET 80-82 (Žák 20 - Pelikán 16)

VÝSLEDEK 6. KOLA SKUPINY O 7.-12. MÍSTO

VIVIDBOOKS PARDUBICE - CHOMUTOV 75-85 (Burda 18 - Stria 23)

POŘADÍ

7.-8. Brno U23 a Chomutov (11-10), 9.-10. Vividbooks a USK B (10-10), 11. SP (9-12), 12. Olomouc (8-13)