Neděle úspěšná jen pro Válečníky

FEDERÁLNÍ POHÁR Dnešními boji skončila základní fáze Federálního poháru. Po včerejším postupu Opavy a USK do Final Four nedělní bitvy určily, že Pardubice a Děčín čekají boje o páté místo, Olomoucko a Kolín pak budou hrát až skupinu o devátou příčku.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - PARDUBICE 83-80

Beksu ve druhém utkání skupiny ve Spišské Nové Vsi, které určilo postupujícího do Final Four, fatálně zradilo 26 ztrát. Po vyhraném prvním poločase (vedla v něm až o 14 bodů) v tom druhém ještě dvě minuty před koncem byla vpředu o 7 bodů, ovšem slovenský mistr pak ze tří pardubických ztrát vystřihl šňůru 10-0, jíž rozhodl o své výhře a tím i o postupu mezi elitní kvartet. Pardubické šiky bodově drželi Walton (22), Vyoral (20), Pekárek (13) a Švrdlík (12).

DĚČÍN - PRIEVIDZA 89-53

Už ve druhé čtvrtině (ovládnuté 27-11) svého druhého vystoupení v děčínské skupině uklidili domácí Válečníci do bezpečí svůj souboj s Prievidzou, kterou přestříleli především z trojek (10-4). Tým táhli  Kotásek (16), Pomikálek (15), Mach a Svoboda (po 12).

LEVICE - KOLÍN 102-88

Medvědům se nevedlo ani ve druhém utkání levické skupiny, když opět inkasovali stovku a tentokrát padli se slovenským vicemistrem. V posledních pěti minutách první půle se sice z minus 21 dostali na poločasových 52-52, když poslední dvouminutovka jim patřila 14-0, jenže ve třetí části domácí zosnovali nový nápor, který v závěrečné čtvrtině rezultoval až v nové 21bodové vedení. Medvědy, kteří dali především méně trojek (12-15), dvojciferně sytili Číž (28+10 asistencí, trojky 12/6), Mareš (18), Lošonský (17) a Petráš (14-10).