Noční můra Turů: na USK 45, zranění, trojky 22/0!

DOHRÁVKA 14. KOLA 61-27. Tak pro hosty děsivé bylo po 30 minutách skore televizního utkání na pražské Folimance. Svitavští Tuři, kteří prohráli šestý zápas z posledních sedmi, si sáhli na letošní dno. V první čtvrtině dali USK 10 bodů, ve druhé 9, ve třetí 8. V utkání minuli všech 22 trojek, už sedm minut před koncem poločasu si po srážce se spoluhráčem Jarošem poranil koleno power forward Doaks, který tím byl pro zbytek zápasu ztracen, a konečný výsledek (83-45) dohry 14. kola znamená, že Bohemilk sdílí 18. nejnižší zápis ligy v útoku od sezony 1998/99.

Naopak USK, který měl zpět už i rozehrávače Feštra, po čtvrté výhře v řadě a také po pátém domácím úspěchu za sebou už dorovnal bilanci šestých Svitav na 6-7.

Ráz zápasu určil už jeho start. V obraně i směrem do koše agresivní Sovy získaly vedení, těžily z brejků a nepříjemně dorážely i na útočný doskok. Byť v postupném útoku se do poločasu trápily podobně jako soupeř, výše zmíněné přednosti jim dávaly převahu. Celkem navíc v zápase proměnily 9 trojek z 21 pokusů.

Tuři nebyli sto trefit vůbec nic z dálky, pod koš se téměř nedostávali a k tomu se dopouštěli naivních ztrát. V okamžiku, kdy je opustil ligový statistický lídr Doaks, byl s nimi amen docela. Po 19 minutách měli na kontě pouhých 15 bodů a útočnou reputaci si zejména díky 13bodovému Šindelářovi lehce napravili až v posledním dějství. Do poločasu měli 15procentní střelbu z pole, na konci utkání jen o 8 lepší. Celkem zapsali jen 14 tref z pole.

Na straně vítězů kraloval autor 4 trojek a 21 bodů Alič, doprovázený centrem Josipovičem, jenž zapsal 14 bodů.

Jediným celkem, který v sezoně dobyl stále nedobytnější Folimanku, tak i nadále zůstávají pouze Pardubice.

Pavel Miloš (asistent trenéra USK Praha): "Kluci do zápasu vlítli velmi agresivně a v podstatě rozhodli v prvním poločase. V tom druhém nástup první dvě minuty a bylo v podstatě po utkání. Jsem rád, že i když nastoupili všichni hráči z lavičky, tak stále udrželi tu vysokou agresivitu jak v útoku, tak v obraně, kdy všech 5 hráčů běželo do protiútoku a 40 minut hráli nahoru dolů, a nenechali soupeře nadechnout. Celé utkání bylo v naší režii a za to si hráči zaslouží velký dík."

Stanislav Petr (kouč Bohemilk Tuři Svitavy): "My jsme nezvládli agresivní obranu USK. I když první poločas byl o jedenáct bodů a skore bylo nízké, ve druhé půli jsme začali velmi špatně a dostali jsme 9-0. V tu chvíli bylo po zápase a hráči přestali věřit, že se tu může něco stát. V tu chvíli to bylo těžké. Bojovnost už nebyla na takové úrovni, jakou jsme potřebovali. Co bylo špatné, byla střelba trojek. Měli jsme je 22/0 a to se nám doposud nestalo. Když jsme se pak snažili hrát do vymezeného území, obrana byla zatažená, zdvojovala a my se tam těžko prosazovali. A to rozhodlo. Trošku nás zastavilo to, že v prvním poločase se zranil náš nejlepší hráč Doaks. Pak už do hry moc nezasahoval, protože ho ta noha bolí."