Nováček setnul mistra! A další soví varování

ECHO 6. KOLA Slávisté při svém dunivém vstupu do ligy nepřestávají překvapovat a dokonce i šokovat! V šestém dějství se jim na domácím kurtu v pražském Edenu podařilo senzačně skolit i obhájce trofeje 80-71, když 18 bodů vysázel 19letý zelenáč Martin Kheil.

Doma se vedle Slavie radovala už jen Opava, jež horko těžko přetlačila USK 79-71, a Pardubice, které si poradily s oslabeným Kolínem 84-71. Venku uspěly tři celky - vedoucí Děčín snadno dobyl Třebeš (76-96), Brno s bonusem triple doublu Viktora Půlpána ještě snadněji vyloupilo Hanou (68-97) a Pandy po dvojitém obratu vybraly Tatran (80-86).

Pohodlný lup Válečníků

Děčínský lídr měl na hradecké Třebši velmi usnadněnou práci a při absenci domácích opor Vlahoviče se Škrancem si došel pro očekávanou výhru 76-96 a tím i pro udržení vedení v tabulce. Naopak Sokoli dál čekají na druhý úspěch a hlavně na uzdravení svých hvězd.

Válečníci měli drtivý nástup, tažený rozehrávačem Waltonem i útočnými doskoky a sycený i četnými ztrátami domácích. Už po čtyřech minutách to bylo 4-19 a zápas tak záhy ztratil zápletku. Sokoli ještě v polovině druhé čtvrtiny srazili manko ze 17 na 10, ale nadále míjeli z trestné linie a hosté v závěru poločasu unikli až na dvacet. Ve třetí části pak tlačili náskok ke třicítce a mohli se těšit na příjemnou cestu domů.

Měli celkem šest dvojciferných střelců, a to Waltona (18), Nicholse (15), Pomikálka, Kroutila (po 14), Matěje Svobodu (12) a Macha (11). Děčín byl napřed z brejků (8-17), šestek (23/9 - 29/20), útočných doskoků (11-12, body z nich 10-16) i ve ztrátách (18-14). Za domácí se nad 10 bodů dostali Šturanovič (25+12 doskoků), Kábrt a Peterka (po 11).

Filip Kábrt (křídlo Královští sokoli): „Řekli jsme si před zápasem, že do něj musíme vstoupit naprosto odhodlaní, nikoli jako minule proti Ústí. Už během pár minut jsme ale prohrávali skoro o patnáct bodů. Opět jsme nezačali tím nejlepším způsobem, pak už se to táhlo celý zápas. Před koncem jsme dokázali trochu stáhnout náskok soupeře. Určitě máme co zlepšovat, hlavně tedy v obraně, to je náš největší problém. Určitě nám hodně chyběli oba zranění hráči. Já bych chtěl zmínit hlavně Davida Škrance, kterému se poslední dobou hodně daří, kvalitně brání a hlavně to je důležitý hráč pro náš tým. Jeho body nám určitě chyběly.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „Moc dobře se mi to nehodnotí. My jsme opět jako v Ústí dovolili Děčínu 58 bodů za poločas. Chystali jsme se na dobrou obranu, všichni věděli, co mají dělat, ale bohužel jsme udělali hrubé individuální chyby jak v útoku, tak v obraně. Proto soupeř získal jednoduché vedení. Děčín si svůj náskok potom ohlídal. My nejsme schopni ubránit jednoduché věci, máme na čem pracovat, teď nás čeká Nymburk, který nás také hodně prověří, doufám, že se pak odpíchneme k lepším výkonům. Zatím ale kazíme útoky i obranu. Neumíme zastavit útoky a pak narůstá skore. Šli jsme do zápasu s tím, že soupeře potrápíme, náš úkol byl dostat maximálně 80 bodů. Je jasné, že je před námi dlouhá cesta.”

Martin Mach (power forward BK ARMEX Děčín): „Vyhráli jsme o 20 bodů, takže rozhodně pozitivní hodnocení. V prvním poločase se nám podařilo ubránit Mandaliniče a také díky tomu jsme získali velký náskok. Ve druhém poločase jsme si již vše jen pohlídali. Myslím, že jsme se nejen dostávali do rychlých protiútoků, ale že jsme také byli koncentrovanější a lépe připravenější na zápas.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Zápas pro nás dopadl velmi pozitivně, protože jsme tady dokázali vyhrát. V Hradci je vždy horká půda a nevozí se odsud vítězství snadno. My si toho vítězství vážíme a doufáme, že budeme v našich nastavených výkonech pokračovat. Dnes zápas rozhodlo to, že jsme měli šest dvojciferných střelců, a to, když se našemu týmu, který není tolik útočný, povede, tak dovedeme být velmi nebezpeční. Pomohly nám také rychlé protiútoky a odehráli jsme dobrý part, i díky tomu si vezeme velmi cennou výhru. Domácí trenér Luboš Peterka teď pracuje s hodně mladými hráči, má méně cizinců, tým je méně zkušený, a navíc měl zraněného Škrance s Vlahovičem, což bylo značné oslabení. Dnešní vítězství vůbec nepřeceňuji a myslím, že jakmile bude hradecký tým kompletní, tak bude mnohem důstojnějším soupeřem.”

Pandy na Tatranu dvakrát otáčely

Nová huť si doma se SLUNETOU zajezdila na slušné horské dráze, ovšem do cíle se jako první přiřítili hosté, kteří tak zapsali druhou výhru v řadě (80-86) a Ostravě naopak už druhou domácí porážkou definitivně pokazili potenciálně snový start do sezony.

NH zažila skvělých úvodních šest minut, když se přes čtyři ztráty Ústí díky třem trojkám vyhoupla do trháku 21-8. Jenže hosté okamžitě reagovali z trojek a útočných doskoků obratem na 23-26, tedy šňůrou 2-18. Ve druhé části vedli i s pomocí ostravských ztrát až o sedm, ale do půle se šlo za vyrovnaného stavu. Start třetí čtvrtky opět patřil domácím, kteří se trojkami po třech ústeckých ztrátách vyšvihli na 58-47. To už ale seveřané znovu podřadili a zámořané s Peckou otočili po 31 minutách na 63-69. A do konce zápasu už si hosté udržovali minimální náskok, když NH za poslední téměř dvě minuty vůbec neskórovala.

Ústeckou káru tlačili Svejcar (25), Callahan (20) a Pecka (17). Jejich tým byl lepší z pole (v procentech 42-51), zpod koše (34-40), z brejků (16-22) i v produkci laviček (15-28), navíc při poměru útočných doskoků 18-7 zaostal z druhých šancí jen 12-10. Za domácí (bez Bohačíka) se v kulise 750 diváků zviditelnili Radukič (22+13 doskoků a 6 asistencí), Morgan (22+9 doskoků a 6 asistencí), Majerčák (11) a Belikov (10).

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí):
„Za výhru jsme nesmírně rádi, jelikož v Ostravě se nehraje lehce. Škoda jen začátku zápasu a i začátku druhého poločasu, kdy nám soupeř utekl. My jsme se však svoji bojovností dokázali vrátit do zápasu a následně jsme zvítězili.”

Saša Jankovič (asistent NH Ostrava): „Měli jsme výborný začátek, ale Ústí se dostalo rychle nazpět. Ústí mělo navíc i lepší procento střelby, navíc jsme udělali 17 ztrát, s tím se doma nedá hrát.”

Martin Nábělek (rozehrávač SLUNETA Ústí): „Po nepovedeném vstupu do utkání, kdy jsme prohrávali o 13 bodů, jsme po zbytek času byli lepším týmem a nakonec jsme si to vítězství zasloužili.”

Evan Milligan (guard NH Ostrava): „Začali jsme velmi dobře, pak přišel útlum. Ve třetí periodě jsme měli dobrý vstup, ale nakonec to nestačilo.”

Triple double Viktora Půlpána na Hané!

Hanáci se jako poslední bezvítězný celek ligy dál topí ve stále hlubším moři porážek, z nichž ta pátá v řadě v rámci NBL (68-97) přišla na domácí půdě se suverénním Brnem, jež tak stále může vyhlížet i dorovnání vedoucího Děčína.

V sedle bylo od samého začátku, když 18letý zelenáč Šimon Svoboda založil sedmi body v řadě na trhák 6-15. Domácí aspoň do konce prvního dějství nedovolili hostům výraznější odskok, ale hned na startovním roštu toho druhého Brňané zvedli kotvy definitivně. Dunky i trojkami vystřelili až na 34-53 po 17 minutách a po půli 42-60 ve třetí částí vedli až rozdílem 30 bodů. Prvním triple doublem sezony (napříč ligou) se blýskl rozehrávač Půlpán, který svůj večer zakulatil na třech desítkách v bodech, asistencích i doskocích.

Vítěze (bez Nečase, Petra Křivánka a zatím i bez testovaného pivota Aikena) kromě reprezentačního dirigenta táhli i Mišula (15), Puršl (12+8 doskoků), Bálint (11), Chatman (10+7 doskoků) a Dáňa (10). Brno dominovalo z pole (v procentech 34-55), zpod koše (22-48), z brejků (8-19), v bodech laviček (22-45), trojkách (5-9) i doskocích (32-46). Za REDSTONE (bez Stamenkoviče) korigovali skore Moten, Williams (po 15), Kněževič (11+8 doskoků) a Feštr (11).

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): „Bylo vidět, že jsme snad poprvé měli k dispozici týden na pořádný trénink v optimálním složení. Na týmu byla vidět chuť do hry. Mohli jsme do základu od začátku nasadit Šimona Svobodu a ten našemu výkonu dodal patřičný mladický elán. Před zápasem jsem upozorňoval, že v minulé sezoně jsme v Olomouci odehráli hodně nepovedené utkání. To jsem nechtěl opakovat, což se podařilo.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Rozhodla naše silnější střídačka. Věděli jsme, že Olomoucko má ve svém středu několik kvalitních hráčů a že to nebude jednoduché. Ale už do poločasu se podařilo získat slušný náskok. V dobrém výkonu jsme pokračovali i po přestávce. Máme se od čeho odpíchnout, ukazuje se, že jdeme dobrým směrem.”

Michal Pekárek (dočasný trenér BK REDSTONE Olomoucko): „Ještě v první čtvrtině jsme docela slušně bránili, v obraně plnili věci, které fungovaly. Pak se to ale všechno zbortilo. Tak prostě nemůžeme pod vlastním košem hrát. Pokud se to nezlepší, nepřijdou ani lepší výsledky.”

Tomáš Tkadlec (guard BK REDSTONE Olomoucko): „Vstup byl lepší než v předchozích zápasech, ale později jsme si nechali soupeře utéct a pak se to s námi táhlo celý zápas. Musíme být konzistentní, hrát stejný basket celých čtyřicet minut. pak můžeme čekat nějaké výsledky.”

Slezané s obtížemi přemohli Sovy

Stále výbojnější sdružení greenhornů z USK se rozhodlo vystrašit i vicemistra v jeho pevnosti, kde ještě na začátku poslední minuty ztrácelo jen 75-71. Nakonec padlo 79-71, ale je zjevné, že kolo od kola bude těžším a těžším protivníkem.

Opava se sice od začátku tlačila ve skore napřed, ale dobře bránící Pražané jí dlouho nedovolili větší odskok. A když ve druhé čtvrtině Kvapil se Šiřinou zadělali na slezský trhák 34-20, Pipes a poté Böhm svými trojkami se při vyhasnutí domácí ofenzivy postarali o jeho úplné vygumování.

Za prvních pět minut třetí čtvrtiny ale hosté zvládli jen pět bodů a propadli se na 55-44. Z díry 63-49 se pak ale zejména díky svým zámořským guardům dokázali dostat až na čtyři body. A mohli jít i blíž, jenže minuli dvě trojky a domácí Zbránek, který dva útoky zpátky zahodil obě šestky, spasil svůj tým v poslední minutě velkou trojkou na 78-71, na niž už USK neměl čas odpovědět.

Opavu (bez Dragouna) před návštěvou kola (1351) poháněli Mokráň (15+7 doskoků), Slavík (14), Kvapil (12) a Šiřina (10+8 asistencí), Pražany (bez Samoury) Pipes (23), Okauru (12) a nový top doskakovač ligy Böhm (11+16 doskoků). Pro domácí hovořily body zpod koše (38-26), útočné doskoky (15-11, body z nich 16-10), produkce laviček (23-12) i úspěšnost šestek (26/17 - 30/17), kdy Sovy v takto nízkorozpočtovém skore muselo 13 minel hodně mrzet. Mimochodem - za pouhých pět utkání se tým na trestní linii připravil už o 42 bodů.

Kryštof Vlček (asistent BK Opava):
„Těžké utkání, které jsme dobře začali, ale houževnatý soupeř, který vydržel vysoké nasazení po celé utkání nám dělal problémy. USK nás trápil zejména pohyblivou zónou, na kterou jsme dlouho neuměli vyzrát. Ve čtvrté čtvrtině se Radovan Kouřil nebál rozdávat pivotům těžké přihrávky do vymezeného území a to rozhodlo utkání.”

Luděk Jurečka (křídlo BK Opava): „Vyrovnané utkání, ve kterém jsme sice pořád vedli, ale nedokázali jsme odskočit do rozhodujícího náskoku. Věděli jsme, s čím USK přijede a to se potvrdilo. Tvrdá až velmi tvrdá obrana a nasazení. Nakonec asi rozhodla naše větší zkušenost.”

Francesco Tabellini (kouč USK Praha): „Výborná atmosféra v hledišti pozvedla kvalitu utkání. Opava je silný tým, který hraje Europe Cup, ale s tím, že jsme dnes nedokázali zvítězit, spokojený nejsem. Musíme stále tvrdě pracovat, abychom byli lepší a lepší.”

Ondřej Švec (rozehrávač USK Praha): „Opava je doma silná. My jsme nezačali dobře, ale do poločasu jsme utkání dotáhli do rozdílu jednoho bodu. Bylo nám jasné, že to nestačí pro klidný druhý poločas a to se potvrdilo. Domácí opět odskočili do dvouciferného náskoku, i když jsme ve čtvrté čtvrtině stáhli, na vítězství to nestačilo. Prohráli jsme doskoky a to asi byl hlavní náš problém.”

Beksa složila stále oslabenější Medvědy

Očekávaný TV šlágr na Dašické ztratil náboj a dramatičnost po jednom jediném momentu. Kolínský lídr Číž ve třetí čtvrtině inkasoval úder do obličeje a zřejmě otřesen musel vyhledat ošetření v šatně. Po návratu na lavičku už do utkání nezasáhl a jeho v útoku bezradný tým, již tak oslabený o ligového top skórera Slavinskase a také o rozehrávače Autreyho, který požádal o uvolnění z klubu pro příliš malé vytížení, pak jen smutně sledoval ujíždějící pardubický vlak.

Beksa při zcela vyschlém medvědím útoku nepotřebovala moc, aby po těsně prohraném poločase prchla do rozhodného náskoku, který hosté už jen v závěru drobně korigovali. KVIS zvítězil 84-71 a po druhé výhře a třetím utkání v řadě odbráněném pod 80 body už se mu dýchá o něco lépe.

Třeba do poločasu povolil Kolínu jen jedinou úspěšnou dvojku, ale protože hosté trefovali trojky (19/7), vynutili si moře šestek (18/13) a málo chybovali, mohli vyváznout s vedením 33-36 i při 27 procentech z pole a podkošovém manku 20-2.

Beksu v utkání drželi Vyoral (19+7 asistencí), Rikič (13), Šafarčík (13+9 doskoků) a Pekárek (11+9 doskoků), Kolín pak Lošonský (20), Šiška (19) a Petráš (11). Domácí před téměř tisícovkou fanoušků kralovali z pole (v procentech 48-30), zpod koše (36-16) a v bodech laviček (20-7), Kolínu patřily šestky (10-22) a útočné doskoky (12-14, body z nich 11-19).

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice): „Na začátku zápasu jsme byli trošku nervózní, uvědomovali jsme si, že to pro nás je hodně důležitý zápas z pohledu situace v tabulce. Minuli jsme dost otevřených střel, ale bránili jsme dobře, takže o přestávce jsem mému týmu nemohl nic moc vytknout - hráli jsme dobře. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobré obraně, zlepšili jsme koncentraci na doskoku a začali dávat otevřené střely, což rozhodlo. Tlak na míč, disciplína v obraně a soustředění na individuální přednosti soupeřových hráčů, to bylo klíčové pro konečný výsledek.”

Tomáš Vyoral (rozehrávač BK KVIS Pardubice): „Celý zápas byl jenom o nás, jestli trefíme otevřené střely, které jsme měli, a něco ubráníme. V prvním poločase jsme bránili výborně, akorát jsme nebyli schopni v útoku proměnit volné střely. Ve druhém poločase už to muselo přijít, a přišlo. Dobře jsme vstoupili do třetí čtvrtiny, trefili jsme nějaké střely, ale klíč byl v obraně. Nedovolili jsme Kolínu dát moc jednoduchých košů a udrželi jsme ho na 70 bodech, což je super číslo. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.”

Adam Konvalinka (trenér BC GEOSAN Kolín): „Bylo hezké si zase zahrát tady na Dašické. Nás trošku semlela třetí čtvrtina, asi nejvíc nás rozhodilo zranění Adama Číže, bez kterého jsme ztratili tah na bránu. Ve třetí čtvrtině jsme hráli strašně bojácně: prohráli jsme ji o 18, ve výsledku zápas skončil o 13. Kdybychom třetí čtvrtinu přežili trošku líp, asi jsme mohli víc bojovat o vítězství, ale domácí hráli zkušeně, dobře, využívali výškové převahy a tlaku na doskoku. Trefili i nějaké těžší střely, šli si za tím trošku víc. Většina čísel je vyrovnaných, my můžeme mít radost, že jsme měli jen 6 ztrát, ale domácí rozhodli o své výhře třetí čtvrtinou.”

Michal Mareš (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Do zápasu jsme nastoupili poměrně dobře. V útoku se oběma týmům nedařilo, možná to bylo obranami. Každopádně nám se po přestávce přestalo dařit úplně, nebyli jsme schopni dát trojku, překonávat pardubickou obranu. Domácí nás měli dobře naskautované, věděli, jaké pozice vyhledáváme a nedovolili nám se do nich dostat. Potom se zranil Adam, bez něhož naše hra vypadala úplně jinak, než jsme zvyklí. On má hodně času míč a tvoří pro ostatní hráče, nebo sám skóruje, nám se bohužel nepodařilo s jeho absencí vyrovnat. Pardubice odskočily do výraznějšího vedení a nám už se nepovedlo vrátit do zápasu.”

Šok v Ráji!

Tohle zatím rozhodně není sezona Nymburka. A po pěti utkáních s bilancí 3-2 a jen dvěma 80bodovými zápasy v útoku je otázkou, zda se jeho dlouholetá hegemonie letos neotřese v základech. V pátém ligovém duelu dosavadní zmar obhájce trofeje dostoupil svého vrcholu, jímž se stala porážka na palubovce nováčka soutěže, složeného z většinou nepříliš známých jmen včetně hráčů, z nichž někteří fungují coby poloprofesionálové.

Slavia navíc po šokujícím výsledku 80-71 nejenže i potřetí uhájila svou pevnost v pražském Edenu, ale zároveň se zasloužila o to, že Polabané poprvé za dvacet let padli už podruhé za prvních pět utkání ligové sezony!

Blížící se senzaci naznačila v hlučné kulise 750 fanoušků, z nichž mnozí dorazili z předcházejícího hokejového duelu sešívaných, už první čtvrtina se 27 body domácích. Ti se vedeni power forwardem Jelínkem utrhli z útočných doskoků i trojek na 25-11 a hosté museli být v úvodním dějství rádi za své body z druhých šancí.

Ve druhé čtvrtině se ovšem zaktivizovali a po kvartetu domácích ztrát se čtyři minuty před půlí dostali k obratu na 34-35. Jenže to už se hlásila sešívaná omladina, 19letý hrdina zápasu Kheil (18 bodů) a 21letý Sýkora, kteří zastavili propad a vrátili domácím vedení. Ke křídelníku Kheilovi se ve třetí části přidal i rozehrávač Dworsky, spolu získali desetibodové vedení, a když ho tým navýšil 8 minut do konce na 69-52, už se nad Edenem vznášela vůně velkolepé události.

Neproduktivní mistr se pak ale přece probudil a Palyza třemi šestkami 50 sekund do konce snížil na 73-69. Domácí křídelník Radek Pumprla ale vzápětí kontroval dvěma trestnými hody, a protože soupeři již nezbývalo dost času, mohl se forward se svým bratrem a bývalým nymburským kapitánem Pavlem Pumprlou začít naplno radovat.

Sešívané (bez Bernátha, Nekolného) kromě Kheila dvojciferně potáhl i Dworsky (21+6 asistencí), u hostů (bez Váni a už bez propuštěného Gibbse) se stejně dařilo Lockettovi (16+11 doskoků), Ivanauskasovi (10+10 doskoků) a Palyzovi (10). Domácím patřila palba z pole (v procentech 46-36) a trojky (26/10 - 29/4), Nymburku šestky (12-19), útočné doskoky (10-17) a body z nich (8-20).

Pavel Beneš (kouč SK Slavia Praha):
„Jak hodnotím zápas? To se radši ptejte kluků než mě, protože kluci dneska odvedli neuvěřitelné penzum práce, věřili tomu od začátku. V podstatě to, co jsme si řekli, až na výjimky plnili, ale to je ta nezkušenost a takové těžké zápasy jsme prostě neodehráli. Je to pro nás velké vítězství, jsme nováček soutěže, ale vůbec nechceme tuto výhru přeceňovat, máme úplně jiné cíle, než má samozřejmě Nymburk, to znamená, že pro nás je to jedna fantastická výhra, ale my těch výher musíme mít víc, abysme se v klidu zachránili nebo se posunuli do skupiny A1, takže je to v podstatě jedna dobrá výhra... Samozřejmě nad Nymburkem je to fantastické, to se nepovede ani někomu, kdo proti němu hraje osm let, takže my jsem strašně šťastní za to, ale nějak to nepřeceňujeme.”

Martin Kheil (křídlo SK Slavia Praha): „Myslím, že jsme tohle nikdo nečekali a ani nikdo z diváků a je to neskutečný pocit. Úžasný a úžasný! A jsme moc rádi všichni!”

Roberts Štelmahers (kouč ERA Basketball Nymburk): „V první řade se chci omluvit fanoušků, sponzorům a všem. Je to skutečně ostuda... Respektuji tým oponenta, vyhrál a vítězství si zaslouží, o tom není pochyb, ale náš výkon si zaslouží kritiku, beru za to velkou zodpovědnost, asi jsem udělal něco špatně, musíme hrát lépe.”

Martin Kříž (power forward ERA Basketball Nymburk): „Myslím, že dnes není moc co hodnotit. Se vším respektem k týmu Slavie, nevím, jak moc trapně se musíme cítit, za mě to je obrovská ostuda, neomluvitelné, co jsme předváděli na hřišti, dá se říct po celý zápas. Asi neřeknu jednu příčinu, ale celkově, ani nechci říct přístup k tomu zápasu, ale můžeme říct, že dneska nám nepadlo, ale pojďme si říct, že tady tu výmluvu můžeme používat, ovšem já ji nemám rád, protože když nepadne z dálky, tak musíš najít jiné řešení na to, abys dal koš. Jo, nakonec jsme dali 71 bodů, myslím, že pět minut do konce to bylo 56. Neměli jsme problém v útoku v minulých sezonách, nechci nic svádět na nikoho, na trenéry... Myslím, že hlavní vina je samozřejmě na nás s tím výkonem, který jsme předvedli. Nejsme na takové úrovni, jakou bysme měli mít, abysme byli konkurenceschopní v Lize mistrů. V obraně jedna na jedna každý dneska udělal chybu takovou, kterou by neměl dělat ani v dorostu. Budu se teďka stydět vyjít na ulici a říkám to se vším respektem ke Slavii, která podala excelentní výkon. Je to ale nováček ligy, my máme status 18násobného šampiona a podle toho by to mělo vypadat a dneska to tak rozhodně nevypadalo a nevím, jestli jsem se někdy ve sportovním životě cítil tak trapně. A co teď s tím dělat? Uvidíme. Nicméně trápíme se v útoku, nejsme schopni si vytvořit lehké střely, strašně se nadřeme na ten koš. Ano, v šatně jsme se bavili, že špatný systém, to a tamto a můžeme najít spoustu důvodů, ale výsledek nezměníme. Ještě jednou to řeknu za mě – je to obrovská ostuda a myslím, že máme co dělat, abysme to odčinili a mohli se sami sobě podívat do očí. Tímto se chci také omluvit všem fanouškům, kteří nás přijeli podpořit, všem, kteří se na to dívali. Samozřejmě pro basketbalovou veřejnost super, ale za mě odporný výkon a doufám, že se to už nikdy nebude opakovat.”