Nymburk při drcení zapsal rekord

ECHO DRUHÉHO ČTVRTFINÁLE HYUNDAI FINAL 8 Druhé pohárové čtvrtfinále mělo bitevní charakter jen o něco málo déle než první čtvrtinu, jež byla pět minut trojkovou přestřelkou a skončila 28-25 pro Nymburk, který už tady měl tři hráče se dvěma fauly, ale také 11 bodů z brejků a 14 zpod koše, čemuž Opava vedle trojek vzdorovala hlavně šesti útočnými doskoky.

Pak už ale tempu favorita přestala stačit v obraně i útoku a Nymburk postupně navyšoval náskok až na konečných 128-72. 128 bodů je vůbec nejvyšší počet, který kdy Polabané Slezanům nastříleli.

Obhájce už ve čtvrtfinále vytáhl výkon z kategorie Liga mistrů a tomu nedokáže na domácí scéně dlouho odolávat žádný tým. Už v první čtvrtině se na všech frontách rozjel rozehrávač Obasohan, který skvěle bránil, doskakoval, tahal protiútoky, skóroval z nájezdů i trojek a už tady měl na kontě 10 bodů.

To Opavané museli po prvním dějství řešit úplně jiný problém. Po jednom doskoku špatně dopadl jejich forward Slavík a musel být spoluhráči dopraven na střídačku se zřejmě zraněným kotníkem.

V rozhodné druhé čtvrtině (36-17) Nymburk od začátku neustával v přesné palbě trojek a o zbytek se postaral doskakující, blokující a hlavně skórující pivot Zimmerman, který nejvíc pomohl utrhnout náskok na 48-33 po 16 minutách. Tam nabral svůj třetí faul klíčový power forward Opavy Gniadek a Nymburk poločas dotáhl k vedení 64-42. A po 30 minutách bylo skore už 99-56.

Vítěze střelecky vedli Dalton (19), Obasohan (16+7 asistencí) a Zimmerman (15), za Opavu byli vidět Bukovjan (18), Gniadek a Šiřina (po 13). Nymburk dominoval z brejků (32-4), zpod koše (54-24), v trojkách (29/17 - 43/12) i v daných šestkách (23-8).

Oren Amiel (kouč ERA Basketball Nymburk): ”Máme v týmu velmi zkušené hráče, kteří dobře vědí, když o něco jde, a pomohli v tom i našim mladším klukům. Dobře jsme se připravili a po pomalém startu v obraně jsme se už i v tomhle směru zlepšili a pak už to pro nás bylo jednodušší. Hodně nás dnes nakopl Zimmerman, dominovali jsme pak pod košem na obou koncích hřiště.”

Petr Czudek (kouč BK Opava): ”Bylo to o jednom mužstvu, a to o Nymburku, který má opravdu skvělý tým a koncentrovaně do nás šlapal. Možná v první čtvrtině jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale potom už nás v rotaci těch deseti hráčů Nymburští zašlapali do země. Bohužel letos jsme na ně nenašli recept, hrají velice agresivně, to nás nutí k hodně ztrátám a nepřipraveným střelám. Pozitivum je, že jsme se jim snažili v něčem vyrovnat, třeba 18 útočných doskoků je slušné číslo, ale s takovým výsledkem je to na hranici ostudy. Rozdíl mezi oběma týmy je obrovský a tady se prokázal. Vážnost zranění (kotníku) Kuby Slavíka zatím neznáme, ale samozřejmě je citelné, když vypadne hráč základní rotace. Kuba je platný na doskoku a v obraně a bez něj jsme byli zase o něco slabší.”