Nymburk splnil úkol. Beksa čeká

4. ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU Ani stopa po dramatu. Dokonce ani po vyrovnané části zápasu. Nymburk přijel na pražskou Folimanku k poslednímu čtvrtfinále Českého poháru plně koncentrovaný, do poločasu dovolil domácímu USK pouhých 6 tref z pole, donutil jej ke 14 ztrátám, z nichž 8 přišlo už v první čtvrtině, a k tomu ze své vlastní hry vyřadil trojkové pokusy. Sovy naopak deklasoval zpod koše 10 ku 30 a po půli protkané celkem 28 fauly a 33 šestkami vedl s pohodlným náskokem 25-43. Celkově zvítězil 60-97 a v semifinále Hyundai Final-4 jej 17. února čeká obhájce trofeje pardubická Beksa, která pro sebe urvala poslední vzájemný souboj v lize.

Nymburk i po 40 minutách pohárového čtvrtfinále dominoval v bodech zpod koše (22-56), naopak USK zatížilo 22 ztrát, z nichž hosté vytěžili spoustu snadných bodů. Domácí se favoritovi vyrovnali jen v segmentu doskoků a trestných hodů.

Jedinými dvojcifernými střelci USK byli Bohačík (12) s Šafarčíkem (10). To hosté měli takové borce hned čtyři - jmenovitě Hrubana (19), Allena (18), Lawrencea (13) a Sant-Roose (11).

Ve druhém semifinále Hyundai Final-4 se utkají domácí Prostějov s Opavou.